01 Haziran 2017, Perşembe 09:20:18

Atatürk Havalimanı'nda o yazı değiştiriliyor

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ertuğrul Özkok, TAV'ın tabelalarda yazan Mescid yazısını Dua odası olarak değiştireceğini yazdı.
  • beyefendi 2000 li yıllardan beri faliyet gösteren havalimanında bir şey yakalamış bravo. haberci dediğin böyle olur.
  • Hiristiyanlarda şarap helal ve dini ayinin bir parçası. Hiristiyan bir vatandaş şaraba ekmek batırıp dua ederse bir müslüman orada nasıl namaz kılacak. Bu neyin kafasıdır. Müslüman bir Ülkede mescid yazısından niye rahatsız olunur. Diğer din mensuplarının böyle bir ihtiyacı varsa, ki bence olmalı onlara da bir yer ayarlanır. Çok mu zor yani
  • Arkadaş şu mübarek günlerde müslümanlarla uğraşmayın. zaten dünyada müslümanlarla uğraşan dinsiz imansızlar var. şu güzel ülkemizde kıvılcımla oynamayın.Dalaman daki durumda yanlıştır. Tav bu kadar turistleri düşünüyorsa az para kazansın onlarada küçük dua odası yapsın.ADAM ALLAHA inanmayacak gelecek Allahın evinde ibadet edecek yok böyle birşey. Müslüman ise ingilizide, hindistanlısıda mescidde namaz kılıyor zaten. HZ.Ömer (r.a)yanlış hatırlamıyorsam Kudüse girdiğinde namaz kılacaktı. Din adamları kiliseye davet etti.Lakin o girip kılmadı.Niye müslümanlar ileride arkamdan kiliseye gider namaz kılar sonrada dinlerinden döner diye. Bu da bununla aynısı. Müslüman dininden dönebilir.Dinler arası dialoğa benziyor. Çalışanlar izin vermez zaten.Bu yanlıştan dönülmesi gerek.
  • Kütlesi olmayan upgrade Sümer Tanrısına iman.

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ertuğrul Özkok, TAV'ın tabelalarda yazan Mescid yazısını Dua odası olarak değiştireceğini yazdı.

İşte Özkok'ün o yazısı:

GEÇEN gün Atatürk Havalimanı’nı işleten TAV grubunun CEO’su Sani Şener’e açık bir mektup yazmıştım. Konu, havalimanındaki “Mescid” yazan tabelaydı.
*
Dünyanın önde gelen havalimanlarında bütün yolcular düşünülerek, “Prayer room” yani “Dua odası” yazılır.

O odayı Müslüman’ı da, Hıristiyan’ı ve Yahudi’si de, Budist’i, Hindu’su da kullanır.

Nitekim Dalaman Havalimanı’nda böyle yazıyordu.
*
Ama her yıl milyonlarca yabancı yolcunun geçtiği Atatürk Havalimanı’nın dış hatlar terminalinde sadece “Mescid” yazısı vardı.
Yazının çıktığı gün öğle saatlerinde Sani Şener’den son derece nazik bir mektup aldım.
*
Bir kere daha anladım ki, nezaket ve hoşgörü, en güzel insanlık meziyetlerinden biri.

Dostum Sani Şener’e en yürekten teşekkürlerimle ve iznini de alarak yazdığı mektubu yayınlıyorum.

SADECE ÇALIŞANLARIMIZI DÜŞÜNEREK ‘MESCİD’ YAZMIŞLAR

- “SABAH 06.30 da yazını okuyup mesajı aldım.

17 havalimanımız var, hepsini kontrol ettirdim... O nedenle yanıtım biraz gecikti.

İstanbul genelinde tamamen haklısın. Sadece THY’nin CIP lounge’unda aynen senin dediğin gibi ‘Prayer room’, o da İngilizce olarak yazılmış. Başka dinlere mensup yolcularımızın da kullanabilmesi için... Ancak havalimanının diğer bölümlerinde, hep havalimanı çalışanları düşünülmüş ve sadece ‘Mescid’ yazılmış.

İzmir, Bodrum ve Gazipaşa havalimanlarımızda da ‘Prayer room’ yazıyor. Fakat İstanbul Atatürk Havalimanı’nda dediğin gibi..

Haklısın, uluslararası standartta bir havalimanında senin dediğin gibi yazılması lazım.
Bugün itibarıyla düzeltilmesi için talimat verdim.

Tabelalar hazır olur olmaz değiştireceğiz. Uyarın için çok teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla
Dr. Eng. M. Sani ŞENER
CEO/İcra Kurulu Başkanı”

Atatürk Havalimanı'nda o yazı değiştiriliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

mehmet cumhur ~ 1 yıl önce
beyefendi 2000 li yıllardan beri faliyet gösteren havalimanında bir şey yakalamış bravo. haberci dediğin böyle olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vaftiz ~ 1 yıl önce
Hiristiyanlarda şarap helal ve dini ayinin bir parçası. Hiristiyan bir vatandaş şaraba ekmek batırıp dua ederse bir müslüman orada nasıl namaz kılacak. Bu neyin kafasıdır. Müslüman bir Ülkede mescid yazısından niye rahatsız olunur. Diğer din mensuplarının böyle bir ihtiyacı varsa, ki bence olmalı onlara da bir yer ayarlanır. Çok mu zor yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahl ~ 9 ay önce
güzel kardeşim, kimsenin dua odalarında şarap ayini falan yaptığı yok. herşeyi başka tarafınızdan yorumlayıp anlamayın. o odalarda sen ellerini namaz kılar dua edersin, hristiyan ellerini kapatır diz çöker dua eder, yahudi kitabını okur dua eder. vs vs. insanı, insan olduğu için sevmediğinizden herşeyi yüce dinimiz islama hakaret diye sayıp karşınızdakilerede böyle gösteriyorsunuz. bizim dinimiz saygı sevgi kucaklama dini. saçma sapan teorilerinizle milletin aklını bulandırmayın...
ateşle oynamak ~ 1 yıl önce
Arkadaş şu mübarek günlerde müslümanlarla uğraşmayın. zaten dünyada müslümanlarla uğraşan dinsiz imansızlar var. şu güzel ülkemizde kıvılcımla oynamayın.Dalaman daki durumda yanlıştır. Tav bu kadar turistleri düşünüyorsa az para kazansın onlarada küçük dua odası yapsın.ADAM ALLAHA inanmayacak gelecek Allahın evinde ibadet edecek yok böyle birşey. Müslüman ise ingilizide, hindistanlısıda mescidde namaz kılıyor zaten. HZ.Ömer (r.a)yanlış hatırlamıyorsam Kudüse girdiğinde namaz kılacaktı. Din adamları kiliseye davet etti.Lakin o girip kılmadı.Niye müslümanlar ileride arkamdan kiliseye gider namaz kılar sonrada dinlerinden döner diye. Bu da bununla aynısı. Müslüman dininden dönebilir.Dinler arası dialoğa benziyor. Çalışanlar izin vermez zaten.Bu yanlıştan dönülmesi gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahl ~ 9 ay önce
''Kudüse girdiğinde namaz kılacaktı. Din adamları kiliseye davet etti.Lakin o girip kılmadı.Niye müslümanlar ileride arkamdan kiliseye gider namaz kılar sonrada dinlerinden döner diye'' işte yüce halife ta ozamandan görmüş cahillerin en ufak hareketini bile yanlış değerlendirip farklı hareketler içinde olacağını. bizim bu hoşgörüsüz insanlarımız olduğu sürece dünyada kimseye islamı sevdiremezsiniz
Hayırlı Cumalar ~ 1 yıl önce
Kütlesi olmayan upgrade Sümer Tanrısına iman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000