09 Temmuz 2017, Pazar 18:58:24

Atatürk Havalimanı'nda 'koku' alarmı

Atatürk Havalimanı’nda kaynağı belirlenemeyen koku, havalimanı yetkililerini harekete geçirdi. Terminal içerisinde yayılan kokunun tespiti için inceleme başlatıldı.
  • 218-219 arası mescit yolunun kokusu ve gidiş katı simit sarayı yanındaki abdesthaneden gelen koku. Buralardaki kesif koku her zaman var. Ben kötü olduğunu söylüyorum ama tanıdığım bir çok kişi oranın kokusunu normal buluyor, rahatsız olmuyor. Kişiden kişiye değişiyor sanırım. Şimdi bu haberde görüyoruz gelmişler o kadar insan çözüm bulmaya çalışmış, ben bu bahsettiğim mekanlar için de birşeyler yapılabilir mi diye yetkililere söylesem acaba yanlış anlaşılır mıyım diye de endişeleniyorum. O yüzden şuraya yazayım dedim, belki aynı fikirde olan da vardır diye.
  • Normalidir çok eskı havalımanı artık eskıdı yenı havaalanı acılsa degısıklık olur
  • Eski kargo binasi suan ki 230 larda cok kotu kokuyor!
  • Butun metrolar ahir gibi kokuyor, sorun yok :)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali içerisinde saat 15.00 sıralarında kaynağı tespit edilemeyen bir koku yayıldı. Solunum yollarını rahatsız eden türdeki kokunun fark edilmesi üzerine harekete geçen havalimanı yetkilileri, kokunun geliş ve gidiş katları arasında bulunan merdiven boşluğundan geldiğini saptadı.

Kokunun yayıldığı yere yakın olan ofis çalışanları da kimyasal olduğu değerlendirilen kokudan etkilenmemeleri için uzaklaştırıldı. Daha sonra kapılar açılarak havalandırma yöntemiyle kokunun dağılması sağlandı.

Kokunun geldiği noktada bir süre incelemede bulunan ekipler, daha sonra itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri kokunun neden kaynaklandığını tespit etmek için inceleme başlattı.

Terminalde bulunan bazı yolcular da kaynağı tespit edilemeyen kokudan etkilendi. Solunum yollarını etkileyen koku nedeniyle bazı yolcu ile çalışanların zaman zaman öksürdüğü görüldü.





Atatürk Havalimanı'nda 'koku' alarmı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Mümin ~ 11 ay önce
218-219 arası mescit yolunun kokusu ve gidiş katı simit sarayı yanındaki abdesthaneden gelen koku. Buralardaki kesif koku her zaman var. Ben kötü olduğunu söylüyorum ama tanıdığım bir çok kişi oranın kokusunu normal buluyor, rahatsız olmuyor. Kişiden kişiye değişiyor sanırım. Şimdi bu haberde görüyoruz gelmişler o kadar insan çözüm bulmaya çalışmış, ben bu bahsettiğim mekanlar için de birşeyler yapılabilir mi diye yetkililere söylesem acaba yanlış anlaşılır mıyım diye de endişeleniyorum. O yüzden şuraya yazayım dedim, belki aynı fikirde olan da vardır diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 ay önce
Normalidir çok eskı havalımanı artık eskıdı yenı havaalanı acılsa degısıklık olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avi ~ 12 ay önce
Eski kargo binasi suan ki 230 larda cok kotu kokuyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aliskiniz ~ 12 ay önce
Butun metrolar ahir gibi kokuyor, sorun yok :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000