07 Kasım 2017, Salı 10:25:45

Atatürk Havalimanı’nda bagaj simsarları vurgunu…

Atatürk Havalimanı’nı mesken tutan bagaj simsarları, her gün binlerce dolarlık vurgun yapıyor. Bagaj simsarları kimler, nasıl çalışıyorlar?
  • Bu isi yapanlar kör apo denilen simsar ve osman denilen sahsiyetsiz ve kibris vatandasi kel bir yalanci personelleri tehdit ederej yapiyorlar.hani nerede arastirma sube neden iceri aldiriyorsun?
  • TGS nin check in personeli bırakın bavul kimin diye bakmayı, insanın suratına bile bakmıyorlar. Dolayısı ile bu işler çok kolay yapılır. Vizyonu olmayan bir şirketten ne bekleyebiliriz ki ?
  • Öncelikle dhmi iş düşüyor orada bu kişiler nasıl cirit atıyor öncelikle kontura ve ofisler de görevli kişilerin kartlarıyla sgk ları karşılaştırılmalı bakın bakalım bunlar tutmadığı zaman kart alabileceklermi kartı olmayan kişiler burada barınamazlar özellikle üçüş zamanı havalimanın da görüyorum herkes birbirine bagaj veriyor kimin eli kimin cebinde özellikle öztürkmen ve özbek bagaj verimi esnasında kavga bile çıkıyor buralarda özellikle kişilerin kartlarıyla sgk ları karşılaştırılsınlar eğer bu şirkette uzun süredir çalışıyorsa kart versinler birazda içerde denetlemeler sikilaştırılsın zaten fazla bagaj fiyatları bellidir gerekirse bilet fiyatlarını üstünede belirtilebilir
  • Jungle

Atatürk Havalimanı’nı mesken tutan bagaj simsarları, her gün binlerce dolarlık vurgun yapıyor.

Atatürk Havalimanı’nda son yıllarda havayolu şirketlerinin başı bagaj simsarlarıyla dertte. Özellikle Türki Cumhuriyetlere giden yolcuları kullanarak her gün binlerce doları cebe indiren bagaj simsarları, başta THY olmak üzere birçok havayolu şirketini büyük maddi kayba uğratıyor.

Peki bagaj simsarları kimler ve nasıl vurgun yapıyorlar?

Havayolu şirketlerinin şikayetlerine rağmen önlem alınmadığı için Atatürk Havalimanı’nda ellerini kollarını sallayarak dolaşan bagaj simsarları, bavul ticaretinin yoğun olarak yapıldığı Laleli’de topladıkları bagajları Atatürk Havalimanı’nda bagaj dağları halinde biriktirerek uçaklara dağıtıyorlar. İddiaya göre bagaj simsarları, Laleli’deki merkezlerinde kilosu 3 dolardan kabul ettikleri bagajları havalimanına getirerek burada bagajı olmayan yolcular vasıtasıyla gidecekleri noktalara ulaştırıyorlar. Normal koşullarda her bir kilogram fazla bagaj için ilave olarak 7 dolar ödemesi gereken bagaj sahibi, bunun yerine bagaj simsarına kilogram başı 3 dolar ödeyerek bagajını gideceği noktaya daha ucuza ulaştırıyor. Bagajları 3 dolardan toplayan bagaj simsarları ise havalimanındaki elemanları vasıtasıyla uçuş işlemlerinin yapıldığı kontuarlarda bagajsız yolcu avına çıkıyor.

Bagajı olmayan yolcular vasıtasıyla limitler dahilindeki bagajları uçağa aldırtan simsarlar böylece kilogramı üç dolardan her gün binlerce doları da cebe indiriyor. Yolcular, sahibi olmadıkları bagajları uçağa aldırarak büyük bir güvenlik zafiyetine neden olurken havayolu şirketleri de normal koşullarda fazla bagaj olarak yüklenmesi gereken bagajlardan kilogram başı 7 dolar kaybediyor.

Havayolu şirketlerinden bugüne kadar sayısız şikayet gelmesine rağmen şu ana kadar bagaj simsarlarına karşı hiçbir önlem alınmaması da dikkat çekiyor. Öte yandan bagaj simsarlarının, kendilerini şikayet eden havayolu personellerini de tehdit ettiği belirtiliyor.

©AirportHaber özel

Atatürk Havalimanı’nda bagaj simsarları vurgunu…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Tgs personel ~ 7 ay önce
Bu isi yapanlar kör apo denilen simsar ve osman denilen sahsiyetsiz ve kibris vatandasi kel bir yalanci personelleri tehdit ederej yapiyorlar.hani nerede arastirma sube neden iceri aldiriyorsun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 7 ay önce
TGS nin check in personeli bırakın bavul kimin diye bakmayı, insanın suratına bile bakmıyorlar. Dolayısı ile bu işler çok kolay yapılır. Vizyonu olmayan bir şirketten ne bekleyebiliriz ki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vurucugüç ~ 7 ay önce
Öncelikle dhmi iş düşüyor orada bu kişiler nasıl cirit atıyor öncelikle kontura ve ofisler de görevli kişilerin kartlarıyla sgk ları karşılaştırılmalı bakın bakalım bunlar tutmadığı zaman kart alabileceklermi kartı olmayan kişiler burada barınamazlar özellikle üçüş zamanı havalimanın da görüyorum herkes birbirine bagaj veriyor kimin eli kimin cebinde özellikle öztürkmen ve özbek bagaj verimi esnasında kavga bile çıkıyor buralarda özellikle kişilerin kartlarıyla sgk ları karşılaştırılsınlar eğer bu şirkette uzun süredir çalışıyorsa kart versinler birazda içerde denetlemeler sikilaştırılsın zaten fazla bagaj fiyatları bellidir gerekirse bilet fiyatlarını üstünede belirtilebilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vallahi ~ 7 ay önce
Jungle

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000