20 Ekim 2017, Cuma 18:03:57

Atatürk Havalimanı'nda Avusturya yolcularına 'köpekli arama' misillemesi

Avusturya'da Türkiye'ye gitmeye hazırlanan yolcuların, Viyana Havalimanı'nda köpeklerle arandığının ortaya çıkmasının ardından Atatürk Havalimanı'nda da Viyana'ya gidecek Avusturya vatandaşlarının çantaları köpeklerle kontrol edildi. Yolcular daha sonra Avusturya'ya gidecek uçağa alındı.
  • Allahin iziniyle bir gun eski osmanli devleti avusturyayi isgal edecegiz!! Afrika avrupa orta dogu ayna hepsini Turkiye topraga eklicegiz !!!
  • Adamlar terbiyesiz ve küstahça bir hareket yapmış, buna haklı bir itirazda bulunuyorsun ama tepki olarak aynı terbiyesiz ve küstahça şeyi sen yapıyorsun. Çocukken kavga eden çocukları ayirinca ama önce o yaptı diyen çocuktan farkımız kalmadı, yazık hem Avusturalyalı yetkili hiyarlara hem de bizim Çengelköy salatalıklarina.
  • sorun yok ne güzel uygulama yapmışız rüzgar eken firtina bicer bundan sonra böyle kısasa kısas allah türkü korusun ve yüceltsin
  • Büyük Türk devleti kendisine yapılan rezalete aynı şekilde karşılık vermiştir. Devletimizi bu konuda tebrik ederim. Bu dersi eleştiren ezik soysuzların dedikleri kaale almayın, onlar ömürleri boyunca ezik olarak yaşayacaklardır

Avusturya'nın başkenti Viyana'dan Türkiye'ye gidecek yolcuların dün köpekle aranarak uçaklara bindirilmesinin ardından bugün de Atatürk Havalimanı’ndan Viyana’ya gidecek uçağın yolcuları köpekle arandı.

Avusturya vatandaşı yolcular önce polis tarafından belge kontrolüne tabi tutuldu. Yapılan kontrollerin ardından  bu yolcuların üzerleri ve çantaları köpek ile detaylı bir aramadan geçirildi. Yolcular daha sonra THY’nin saat 17.40’da İstanbul-Viyana seferini yapacak uçağına alındı.

DIŞİŞLERİ BU AÇIKLAMAYLA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Dışişleri Bakanlığı, sosyal medyada paylaşılan Viyana Schwechat Havalimanı’nda, bir gümrük memurunun, uçağa alınmak üzere salonda bekleyen THY yolcularının üstlerini ve eşyalarını polis köpeğine koklattırmasına ilişkin görüntülere dair dün yazılı bir açıklama yayınlamıştı.

Açıklamada, "Viyana Schwechat Havalimanında bir gümrük memurunun uçağa alınmak üzere salonda bekleyen THY yolcularının üstlerini ve eşyalarını bir polis köpeğine koklattırmasına ilişkin bazı görüntülerin sosyal medyada yer aldığı görülmüştür.  Bunun üzerine, aynı gece Viyana Başkonsolosluğumuzca havaalanına gidilerek, inceleme yapılmıştır. Bu tür aramaların, ihbar yapılması üzerine ve nadiren, tüm havayollarını kapsayacak şekilde yapıldığı öğrenilmiştir.

Ayrıca, Viyana Büyükelçiliğimizce, Avusturya Dışişleri Bakanlığı nezdinde girişimde bulunularak, görüntülerdeki uygunsuz kontrol şekline dikkat çekilmiş ve ilgili Avusturya makamlarının, bilhassa da gümrük muhafaza memurlarının uyarılmaları talep edilmiştir. Avusturya makamları bu tür kontrollerde daha hassas davranacaklarını taahhüt etmişlerdir" ifadeleri yer almıştı.

Atatürk Havalimanı'nda Avusturya yolcularına 'köpekli arama' misillemesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (114)

K. ~ 8 ay önce
Allahin iziniyle bir gun eski osmanli devleti avusturyayi isgal edecegiz!! Afrika avrupa orta dogu ayna hepsini Turkiye topraga eklicegiz !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 8 ay önce
Ne içtin sen sabah sabah:))
K ~ 8 ay önce
2 bardak cay ictim ve 1 bardak su
Ne rezillik ~ 8 ay önce
Adamlar terbiyesiz ve küstahça bir hareket yapmış, buna haklı bir itirazda bulunuyorsun ama tepki olarak aynı terbiyesiz ve küstahça şeyi sen yapıyorsun. Çocukken kavga eden çocukları ayirinca ama önce o yaptı diyen çocuktan farkımız kalmadı, yazık hem Avusturalyalı yetkili hiyarlara hem de bizim Çengelköy salatalıklarina.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HaY_LaZ ~ 8 ay önce
sorun yok ne güzel uygulama yapmışız rüzgar eken firtina bicer bundan sonra böyle kısasa kısas allah türkü korusun ve yüceltsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gezgin ~ 8 ay önce
Büyük Türk devleti kendisine yapılan rezalete aynı şekilde karşılık vermiştir. Devletimizi bu konuda tebrik ederim. Bu dersi eleştiren ezik soysuzların dedikleri kaale almayın, onlar ömürleri boyunca ezik olarak yaşayacaklardır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000