15 Ocak 2015, Perşembe 14:45:59

ATATÜRK HAVALİMANI ZİRVEYE YAKLAŞIYOR

İstanbul Atatürk Havalimanı yükseliş göstererek Amsterdam Schiphol’un yerini alıp 4. sıraya yerleşti
  • Butun limanlar ayni hizda buyumeye devam ederse AHL gelecek yil Frankfurt'u bir sonraki yil da Paris'i geciyor. 5 yil sonra da Londra'yi gecmis olacak.
  • HaBeri avrupa siralamasi olarak revize ediniz airporthaber
  • Hindistan, pakistan da nüfus artışında herkesi solladı, bu en iyi oldukları anlamına mı geliyor? Schipol hava limanının alt yapısı ve operasyon şeklini hiç mi bilen yok? Komik olmayalım.
  • Dünya genelinde mi yoksa Avrupa geneli mi

Geçtiğimiz yıl Londra’daki Heathrow, Paris'teki Charles de Gaulle, Almanya'daki Franfurt ve Hollanda'daki Schiphol'un ardından en yoğun 5. havalimanı olan Atatürk Havalimanı, 2014 yılındaki yükselişi ile Amsterdam'daki Schiphol'u sollayarak 4. sıraya yükseldi.

Heathrow 2014’te yüzde 1.4 artış ile 73.4 milyon yolcu çekerken, Paris’teki Charles de Gaulle, yüzde 2.8 yükseliş göstererek 63.8 milyon yolcu ağırladı. Frankfurt havaalanı ise yüzde 2.6 büyüyerek 59.6 milyona ulaştı ve üçüncü sıradaki yerini korudu.

Atatürk Havalimanı 2014 yılında yüzde 11'lik yükseliş ile 57 milyon yolcu rakamına ulaşarak Amsterdam Schiphol'u geride bırakıp 4. sıraya çıktı. Atatürk Havalimanı'nın yükselişinin gelecek yıllarda ilk 3'ü zorlayabileceği tahminini gündeme getirirken, İstanbul'un transfer merkezi olma yolunda ilerlemesi bu tahmini güçlendiren unsurlar arasında yer alıyor.

ATATÜRK HAVALİMANI ZİRVEYE YAKLAŞIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Butun limanlar ayni hizda buyumeye devam ederse AHL gelecek yil Frankfurt'u bir sonraki yil da Paris'i geciyor. 5 yil sonra da Londra'yi gecmis olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ibo ~ 4 yıl önce
HaBeri avrupa siralamasi olarak revize ediniz airporthaber

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hindistan, pakistan da nüfus artışında herkesi solladı, bu en iyi oldukları anlamına mı geliyor? Schipol hava limanının alt yapısı ve operasyon şeklini hiç mi bilen yok? Komik olmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dünya genelinde mi yoksa Avrupa geneli mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Genel ~ 4 yıl önce
Her ikisindede gecti. Zaten Avrupa genelinde gecipte dunya genelinde nasil geride olabilir ki?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000