01 Ocak 2016, Cuma 08:45:41

Atatürk Havalimanı trafiği yarım saat durdu

İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı 30 dakika hava trafiğine kapandığı belirtildi.
  • bu kadar hantal, bu kadar çağının gerisinde, bu kadar beceriksiz bir kurum daha yoktur bu ülkede! kış öncesi havayollarını ve yer hizmetlerini toplayıp, hazır mısınız kışa? kış için planlarınız ne diye hesap sormaktan başka hiç birşey yapma sen.. ondan sonra çatır çatır landing, parking paralarını al, 2 gün kar yağdı mı rezil et bu havayollarını dünya aleme.. böyle mi gerçekleşek BÜYÜK 2023 rüyası!
  • Taxi'de TK ucagi teknik ariza vermis.Sirada bizvardik Corlu'ya diver ettik
  • karedenize o kadar girileceğine çok daha az bir masrafla marmaraya dolgu yapılabilinirdi
  • Bakalim 3 . Havalimani nasil olucak. Karadeniz kiyisi cok daha fazla kar ve tipi olucaktir. Heralde birileri orda ne kadar kar yagiyor , ne kadar firtina olduguna bakiyor dur . Ona gore hesap kitaplari guncellemek gerek

İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı 30 dakika hava trafiğine kapandığı belirtildi.

Havalimanı apronu,uçak park alanları ve pistler kar kürüme makinaları ile buzlanmaya karşı mücadele ediliyor.

Atatürk Havalimanı'nda Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından toplanan birlikte karar alma merkezi operasyonların aksamaması için kriz merkezin de 24 saat esasına göre önlemleri almaya devam ediyor.

DHMİ'nin kar küreme araçları biriken karı apronda temizlemek için temizlik yapıyor. Uçaklara anti-icing olarak adlandırılan buzlanmayı önleyici sıvı sıkılma işlemi gerçekleştiriliyor. Yoğun çalışma ile yer hizmetleri şirketleri ve havayolları operasyonlarını aksama olmaması için faaliyetlerini sürdürmeye çalışıyor. Bu arada yoğun kar yağışı ve tipi 30 dakikalık pistlerin kapanmasına sebep olduğu öğrenilirken Atatürk Havalimanı'na inmesi gereken 6 uçak Ankara,Antalya ,İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi.

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan iptaller ve gecikmeler sebebiyle çok sayıda yolcu mağdur oldu. Uçakların kalkmasını bekleyen yolcular otellerde yer kalmadığı için banklarda ve yerlerde yatmak zorunda kaldı. Bazı hacılar da yer bulamayınca beton zeminde yatmak zorunda kaldı. Atatürk Havalimanı'nda dış hatlar gidiş katındaki check-in kontuarları ve pasaport polis noktalarının boş olduğu görüldü. (Hürriyet)

Atatürk Havalimanı trafiği yarım saat durdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

DHMI? ~ 2 yıl önce
bu kadar hantal, bu kadar çağının gerisinde, bu kadar beceriksiz bir kurum daha yoktur bu ülkede! kış öncesi havayollarını ve yer hizmetlerini toplayıp, hazır mısınız kışa? kış için planlarınız ne diye hesap sormaktan başka hiç birşey yapma sen.. ondan sonra çatır çatır landing, parking paralarını al, 2 gün kar yağdı mı rezil et bu havayollarını dünya aleme.. böyle mi gerçekleşek BÜYÜK 2023 rüyası!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Samonair ~ 2 yıl önce
Taxi'de TK ucagi teknik ariza vermis.Sirada bizvardik Corlu'ya diver ettik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GRAVITY ~ 2 yıl önce
Buda mı DHMİ nin suçu .?.
3. havalimanı ~ 2 yıl önce
karedenize o kadar girileceğine çok daha az bir masrafla marmaraya dolgu yapılabilinirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vvv ~ 2 yıl önce
Bakalim 3 . Havalimani nasil olucak. Karadeniz kiyisi cok daha fazla kar ve tipi olucaktir. Heralde birileri orda ne kadar kar yagiyor , ne kadar firtina olduguna bakiyor dur . Ona gore hesap kitaplari guncellemek gerek

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000