11 Ekim 2013, Cuma 09:17:44

APRONDA TEHLİKELİ YAKINLAŞMA!

Atatürk Havalimanı apronunda kuralları alt üst ederek yasak bölgeyi kullanan yayalar hem apron trafiğini hem kendi canlarını tehlikeye atıyor.
  • O kadar baktım Köpeği göremedim gören varsa hangi fotoğrafta ve neresinde çok merak ediyorum ne olur bilgi verin bana....
  • dhmi yi yemle bak keyfine, hız yap, kaza yap, takıl kafana göre.
  • nasil gecsin personel kuleye sorarim size ...
  • Herkes isyanda yine, Yuruyen arac vardi da kullanmadik mi diyor, Geri kalanlar kuyruk acisi icinde o yuruyor ben niye yuruyemiyorum, yuyuyenlere ceza kesilsin diyor. Kurallar yikilmak icin degil mi? İsin emniyet boyutu da bence oyle abartildigi gibi degil. Adam motora kacarsa sorumlusu kim olacak gibi mitler uretilmis hemen ama belki 30-40 senedir durum boyle var mi hic motora kacan? Bunun bir cehalet gostergesi oldugu da ucuncu dunya ulkesi yakistirmalari da bence yanlis ve haksiz. İnsan her yerde insandir. Dunyanin bir tarafini ayirmaya gerek yok. Ha yapilan dogru mu derseniz, ben apronda yaya olmasini istemiyorum. Ama bunu boyle soylemek lazim, birilerini asagilamak, birilerinin kayirildigini soylemek, ucuncu dunya ulkesine dondurmek, cocuk gibi o yapiyor ben yapamiyorum bana kiziyorlar diye hayiflanmak olmamali. Dhmi kurali koymus, cezayi mueyyide de getirmis, bunu uyguladigi da yukaridaki yorumlardan da acikca anlasiliyor. Bence biraz daha yapici olmak gerekli :))

Atatürk Havalimanı apron tarafında yoğun uçak ve apron aracı trafiğinin arasında cirit atan yayalar tehlikeli anlar yaşanmasına neden oluyor.

Atatürk Havalimanı terminali ile hemen karşısında bulunan kule bölgesi arasında sıklıkla yaşanan yaya trafiği zaman zaman pilotları da zor durumda bırakıyor. Uçaklar arasından koşar adımlarla kontrolsüz şekilde geçen yayalar pilotların da tepkisini çekerken kule bölgesine geçişlerde her geçen gün yaya yoğunluğu artıyor.

Normal koşullarda yaya trafiğinin uçakların hareket alanında olmaması gerekirken DHMİ yetkilileri, uygunsuz şekilde apron trafiğini aksatan yayalara 100 dolar civarında para cezası kestiklerini kaydederek, araçlarla karşıdan karşıya geçmesi gereken yayaların yürüyerek geçmeyi tercih ettiğini bildirdi. Özellikle pilotlar ise yaya geçişlerine karşı mutlaka caydırıcı cezai yaptırım uygulanmasını istiyor.APRONDA TEHLİKELİ YAKINLAŞMA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
O kadar baktım Köpeği göremedim gören varsa hangi fotoğrafta ve neresinde çok merak ediyorum ne olur bilgi verin bana....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorum ~ 5 yıl önce
dhmi yi yemle bak keyfine, hız yap, kaza yap, takıl kafana göre.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
nasil gecsin personel kuleye sorarim size ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
747 ~ 5 yıl önce
Henüz araba diye birşey icat olmadıgından sizin için kuleye üst geçit yapalım olur mu ?
Yurumek faydalidir ~ 5 yıl önce
Herkes isyanda yine, Yuruyen arac vardi da kullanmadik mi diyor, Geri kalanlar kuyruk acisi icinde o yuruyor ben niye yuruyemiyorum, yuyuyenlere ceza kesilsin diyor. Kurallar yikilmak icin degil mi? İsin emniyet boyutu da bence oyle abartildigi gibi degil. Adam motora kacarsa sorumlusu kim olacak gibi mitler uretilmis hemen ama belki 30-40 senedir durum boyle var mi hic motora kacan? Bunun bir cehalet gostergesi oldugu da ucuncu dunya ulkesi yakistirmalari da bence yanlis ve haksiz. İnsan her yerde insandir. Dunyanin bir tarafini ayirmaya gerek yok. Ha yapilan dogru mu derseniz, ben apronda yaya olmasini istemiyorum. Ama bunu boyle soylemek lazim, birilerini asagilamak, birilerinin kayirildigini soylemek, ucuncu dunya ulkesine dondurmek, cocuk gibi o yapiyor ben yapamiyorum bana kiziyorlar diye hayiflanmak olmamali. Dhmi kurali koymus, cezayi mueyyide de getirmis, bunu uyguladigi da yukaridaki yorumlardan da acikca anlasiliyor. Bence biraz daha yapici olmak gerekli :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000