16 Mayıs 2008, Cuma 09:22:01

Ankair’de değişim devam ediyor

Geçtiğimiz Mart ayında AirportHaber’in “ANKAIR YARIM KALDI!” haberinden sonra Ankair’daki üzerindeki World Focus Airlines izleri silinmeye devam ediyor...
  • Çok merak ediyorum türkiyedeki havacılığı denetleyen shgm.lüğünde havayollarındaki uçak tiplerinden anlayan bu işin uzmanı olan eleman varmı.shgm bu uçakları hangi yetkiyle denetliyor.bilen biri varsa bana da izah etsin lütfen.
  • olmaz değil mutlaka değişebilir ama bunu gerçekten istemek emek harcamak gerekir göz boyamak için iki boya bir isim değiştirmekle şahin görünümlü doğandan öteye geçilemez yani al birini vur ötekine
  • Arkadaşlar ne güzel yazmışlar Sultanair ,Vipair diye.Yaşayan bilir derler.Bugüne kadar ne başarısı varmış Sn.Çizmeci'nin merak ettim ?Kurdukları her şirket iflas etti ve borç içinde battı gitti.Sözün ona duayenler :)
  • Teknik bakımlar yapılmayacak,insan hayatı tehlikeye atılmaya devam edilecek ve buna havacılık adı verilecek. Başıboşluğa, adam kayırmacılığa,amatörlüğe AnkAir de devam edilecek. Çünkü insanlar amatör zihniyete sahip, yoksa Isparta faciası yaşanılmazdı.Bu arada acaba çalışanların maaşları ödeniyor mu? AnkAir sokaklarda iş arayan boş insanları mı alıyor acaba? Ben ce evet....

İlk olarak Ercan-İstanbul seferi yapan uçağın kaçırılma girişimi sırasında pilotların uçağı terk edip yolcuları hava korsanlarıyla baş başa bırakması, ardından 30 Kasım 2007 tarihinde Isparta’da meydana gelen ve 57 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayların ardından imajı zedelenen World Focus Airlines silkinerek yenilenme kararı almıştı. Değişim ilk olarak, aynı zamanda ACT Airlines'ın da sahibi olan şirketin en büyük ortağı olan Yavuz Çizmeci’nin genel müdürlük koltuğunu Aydın Kızıltan’dan devralması ile başlamış ardından da imajı zedelenen şirketin isminin değiştirilmesiyle devam etmişti.

World Focus Airlines ismi yaklaşık 4 ay önce Ankair olarak değiştirildi. Küllerinden doğan kuş anlamını taşıyan Anka ile yeniden kalkınma planları içerisine giren şirket Tarhan Tower Airlines’ın uçuşlarının askıya alınmasının ardın ilk operasyonlarına başladı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), teknik yetersizlik sebebiyle TT Airlines'ın uçuşlarını durdurmuş ve bunun üzerine Erbil uçuşları askıya alınmıştı. Bu boşluktan yararlanıp tur operatörüyle anlaşmaya varan Ankair Yönetimi, MD-83 tipi uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Erbil'e haftada 3 sefer gerçekleştirmeye başlamıştı.

Ankair ile küllerinden doğan şirkette aşı tuttu. Şirket tabiri caizse tepeden tırnağa yenilenmiş, ancak World Focus Airlines imajı halen silinememişti.

Şirkette yapılan birçok değişime rağmen Florya’daki genel müdürlük binasında Ankair tabelası değil, World Focus Airlines’ın tabelası duruyordu. Yaşanan birçok değişime rağmen tabelanın değiştirilmemesi şirketin üzerinde gölge gibi durmaya devam ediyordu.

Küllerinden doğan şirketin yeniden ayaklanmasının geçen 4 ayın ardından genel müdürlük binasındaki “World Focus Airlines” tabelası “Ankair” olarak değiştirildi.

Ankair

©AirportHaber.com

Ankair’de değişim devam ediyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

by doğru ~ 10 yıl önce
Çok merak ediyorum türkiyedeki havacılığı denetleyen shgm.lüğünde havayollarındaki uçak tiplerinden anlayan bu işin uzmanı olan eleman varmı.shgm bu uçakları hangi yetkiyle denetliyor.bilen biri varsa bana da izah etsin lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ssdd ~ 10 yıl önce
olmaz değil mutlaka değişebilir ama bunu gerçekten istemek emek harcamak gerekir göz boyamak için iki boya bir isim değiştirmekle şahin görünümlü doğandan öteye geçilemez yani al birini vur ötekine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Arkadaşlar ne güzel yazmışlar Sultanair ,Vipair diye.Yaşayan bilir derler.Bugüne kadar ne başarısı varmış Sn.Çizmeci'nin merak ettim ?Kurdukları her şirket iflas etti ve borç içinde battı gitti.Sözün ona duayenler :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
avalon1166 ~ 10 yıl önce
Teknik bakımlar yapılmayacak,insan hayatı tehlikeye atılmaya devam edilecek ve buna havacılık adı verilecek. Başıboşluğa, adam kayırmacılığa,amatörlüğe AnkAir de devam edilecek. Çünkü insanlar amatör zihniyete sahip, yoksa Isparta faciası yaşanılmazdı.Bu arada acaba çalışanların maaşları ödeniyor mu? AnkAir sokaklarda iş arayan boş insanları mı alıyor acaba? Ben ce evet....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000