18 Şubat 2010, Perşembe 13:50:47

AHL'NİN DİBİNE 20 KATLI OTEL YAPACAKLAR!

İstanbul'da Atatürk Havalimanı'na iniş yapan uçaklar için tehlike yarattıkları gerekçesiyle binaların yıkılmasının planlandığı bölgenin hemen yanında, 18 numaralı piste tam 821 metre mesafede bulunan ve daha önce botanik bahçesi olan araziye 62 metrelik otel izni verildi.
  • DHMI nin ne halta yaradığını hep merak etmiştim.bu haber beni aydınlattı.demekki DHMI \\\"havaalanı civarını yandaşa peşkeş çekme kurumu\\\".çünkü bu arazi orman müdürlüğünün fidanlığı.ancak bildiğim kadarı ile IST meydanı aynı zamanda askeri meydan statüsüde taşıyor.TSK bu rezilliğe nasıl müsade etti? onu halen çözebilmiş değilim.
  • Valla yazık kesin durdurma kararı çıkar o inşaatı yaptırmazlar bekleyin görün....
  • iyicene çığrından çıktı ahl çevresi yıkılarak genişletilmesi planlanıyor .bunlar ne yapıyor ve acaba dhmi hangi sınırlara bakarak izin veriyor o bölge patente çok yakın değilmi
  • yaw arsa bi kere devlet malı mı ? onu bilmiyosuunuz.belki şahsa ait.hemen nerden çıkartıyosunuz hükümet sattı şunu etti bunu etti diye ya ? ordamıydınız ? he zaten burayı satın alan kişiyle başbakan pazarlık yaptı cumhurbaşkanımızda aracı oldu komisyon aldı.ya bi gidin yaa hayal dünyanızda kavrulun yaratıklar sizi

Gazete HaberTürk'ün haberine göre; Bitlisli bir ailenin sahibi olduğu Eren Holding, Bahçelievler'de Kuyumcukent'in hemen karşısında bulunan ve planlarda "botanik bahçesi" olarak görülen 44 bin metrekarelik araziyi Hazine'den satın aldı.

'PLANA TADİLAT YAPTIK'

Arazi ile ilgili ilk plan tadilatı 2005'te yapıldı. Şirketin başvurusu ile Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından yapılan plan tadilatı botanik bahçesine ticaret ve turizm fonksiyonu verildi. Daha önce bulunmayan inşaat izini ise yer üstünde 88 bin metrekare olarak belirlendi. Ancak yükseklik, 4 katla sınırlandırıldı. Arazinin sahibi şirketin burada 4 katlı büro, ofis, iş hanı, gazino, lokanta, çarşı, çok katlı mağaza, banka, otel, sinema, tiyatro salonu, apart konut, sosyal ve kültürel tesis, özel eğitim tesisleri yapabilmesinin önü açıldı.

4 KAT SINIRI KALKTI

Araziyle ilgili 2007'de bir "plan tadilatı" daha yapıldı. Şirket yine Belediyeye başvurdu. Yapılan plan notlarında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü genelgesi yer aldı. Genelgede "Pist başından itibaren 3 bin metre mesafede insanların toplu bulunacakları yapılara izin vermeyin" denildi. Deprem Zemin İnceleme Müdürlüğü'nün de 4 kattan fazla yapıya izin verilmeyeceği uyarıları yer aldı. Ancak Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü, "Deniz seviyesinden 62 metre yüksekliğe kadar inşaat yapılabilir" diye görüş bildirince, 4 kat sınırlaması kaldırıldı. Şirket, 62 metreye kadar istenildiği kadar kat yapma hakkı elde etti. Planlanan otele son şekli geçen hafta verildi. İlçe Belediyesi 1/1000 ölçekli imar planında "4 kat sınırı"na yeniden yer verdi. Bunun üzerine bir plan tadilatı daha, önceki hafta Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne geldi. İlçe belediyesinin 4 kat sınırına uyulmadı ve 62 metrelik otelin önü açılmış oldu.

300 MİLYON DOLAR RANT

Eren Holding'in 4 ve 5 yıldızlı iki otel yapmayı planladığı alanda, yapılan plan tadilatları ile, bölgedeki arsaların metrekare fiyatının 3 bin dolar olduğu göz önüne alınırsa, 300 milyon dolarlık bir rant oluşturulduğu ortaya çıkıyor.

AHL

AHL

AHL'NİN DİBİNE 20 KATLI OTEL YAPACAKLAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
DHMI nin ne halta yaradığını hep merak etmiştim.bu haber beni aydınlattı.demekki DHMI \\\"havaalanı civarını yandaşa peşkeş çekme kurumu\\\".çünkü bu arazi orman müdürlüğünün fidanlığı.ancak bildiğim kadarı ile IST meydanı aynı zamanda askeri meydan statüsüde taşıyor.TSK bu rezilliğe nasıl müsade etti? onu halen çözebilmiş değilim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Valla yazık kesin durdurma kararı çıkar o inşaatı yaptırmazlar bekleyin görün....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
iyicene çığrından çıktı ahl çevresi yıkılarak genişletilmesi planlanıyor .bunlar ne yapıyor ve acaba dhmi hangi sınırlara bakarak izin veriyor o bölge patente çok yakın değilmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yaw arsa bi kere devlet malı mı ? onu bilmiyosuunuz.belki şahsa ait.hemen nerden çıkartıyosunuz hükümet sattı şunu etti bunu etti diye ya ? ordamıydınız ? he zaten burayı satın alan kişiyle başbakan pazarlık yaptı cumhurbaşkanımızda aracı oldu komisyon aldı.ya bi gidin yaa hayal dünyanızda kavrulun yaratıklar sizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000