25 Kasım 2011, Cuma 09:37:30

AHL'NİN ADI VAHDETTİN HAVALİMANI OLMALI!

Milliyet yazarı Melih Aşık, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın isim tartışmalarına katıldı...
  • Biraz vatanını seven,geçmişte bu vatanın nasıl kurtulduğunu,ne eksikliklerle kurulduğunu bilen birisi bu AKP'ye oy vermez.Bir tek şunu anlamak istemiyoruz: ABD'nin ve Avrupa'nın beğendiği,pohpohladığı bir parti asla bu milletin yararına olamaz. Bunu hala anlamıyoruz. Anladığımızda da hepimiz göreceğiz başımıza neler geldiğini.. Ama o zamanda hesap soracak adamlar çoktaaan uzaklara gitmiş olacak.. Örnek mi? Bakın bakalım Gorbaçov şu anda hangi ülkede yaşıyor..
  • Sabiha Gökçende çalışıyorum. Utandım şu durumumuza. Yazık... Utanmasalar Öcalan Havalimanı koyacaklar... Havalimanınımızın adı Sabiha Gökçendir Öyle kalacaktır ! !
  • Guinness Dünya Rekorları 2012 kitabı yurtdışında yayımlandı. Dünya rekorlarının yanı sıra dünyadaki ilklere de yer verilen kitapta, adı son günlerde “Dersim İsyanı”nın bastırılmasında görev almasıyla gündeme gelen Sabiha Gökçen’den de söz edildi. Bu konuda, “Savaşçı kadınlar arasında bir başka ilk, Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı’nın manevi kızı olan, Eskişehir’de 1936’da Askeri Havacılık Akademisi’ne kaydolan Sabiha Gökçen. Gökçen avcı ve bombardıman uçaklarıyla uçtu, dünyanın ilk kadın savaş pilotu oldu” ifadeleri yer aldı. bunu okuyunca umarım utanmışlardır!!!
  • utanmasalar barzani havaalanı diyecekler
Milliyet Gazetesi yazarlarından Melih Aşık, köşesinden Sabiha Gökçen Havalimanı'nın isim tartışmalarıyla ilgili gündemi değerlendirirken, bir de Atatürk Havalimanı için öneride bulundu, Vahdettin Havalimanı olsun!

İşte o yazı:

Bütün sorunları çözümledik sıra havalimanına geldi. Dersim’i bombaladığı gerekçesiyle Sabiha Gökçen’in adının havalimanından kaldırılması gündemde.
 
AKP’nin asabi çocuğu Mehmet Metiner önce davrandı, havalimanı için Turgut Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu isimlerini önerdi. Ancak Başbakan’a yaranayım derken tersi oldu... Erdoğan grup toplantısında Metiner’i:
 
- Sen bu işlere daha fazla girme, diye fırçalayıp susturdu.
 
Peşinden yazar Cengiz Çandar şu parlak öneriyi yaptı:
 
“Dersim katliamındaki rolüyle ‘kötü simge’ olan Sabiha Gökçen adı, İstanbul’daki havaalanının önünden kaldırılmalı, havaalanına Hrant Dink’in adı verilmelidir...”
İyi fikir... Olmadı havalimanına Cengiz Çandar’ın adı verilmelidir!
 
Alanla ilgili son öneri BDP’den geldi. Sırrı Sakık havalimanına, Dersim isyan lideri Seyit Rıza’nın adının verilmesini önerdi. Dikkat edilirse sürekli olarak Atatürk’ün çevresi topa tutuluyor. Yakında sıra Mustafa Kemal’e de gelecek... Bir okurumuz öneride bulunuyor:
 
- Atatürk Havalimanı’nın adı Vahdettin Havalimanı olarak değiştirilmelidir.
 
Bu öneri üzerinde de düşünülmelidir!

Melih AŞIK / MİLLİYET
AHL'NİN ADI VAHDETTİN HAVALİMANI OLMALI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Misafir ~ 7 yıl önce
Biraz vatanını seven,geçmişte bu vatanın nasıl kurtulduğunu,ne eksikliklerle kurulduğunu bilen birisi bu AKP'ye oy vermez.Bir tek şunu anlamak istemiyoruz: ABD'nin ve Avrupa'nın beğendiği,pohpohladığı bir parti asla bu milletin yararına olamaz. Bunu hala anlamıyoruz. Anladığımızda da hepimiz göreceğiz başımıza neler geldiğini.. Ama o zamanda hesap soracak adamlar çoktaaan uzaklara gitmiş olacak.. Örnek mi? Bakın bakalım Gorbaçov şu anda hangi ülkede yaşıyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sabiha Gökçende çalışıyorum. Utandım şu durumumuza. Yazık... Utanmasalar Öcalan Havalimanı koyacaklar... Havalimanınımızın adı Sabiha Gökçendir Öyle kalacaktır ! !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Guinness Dünya Rekorları 2012 kitabı yurtdışında yayımlandı. Dünya rekorlarının yanı sıra dünyadaki ilklere de yer verilen kitapta, adı son günlerde “Dersim İsyanı”nın bastırılmasında görev almasıyla gündeme gelen Sabiha Gökçen’den de söz edildi. Bu konuda, “Savaşçı kadınlar arasında bir başka ilk, Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı’nın manevi kızı olan, Eskişehir’de 1936’da Askeri Havacılık Akademisi’ne kaydolan Sabiha Gökçen. Gökçen avcı ve bombardıman uçaklarıyla uçtu, dünyanın ilk kadın savaş pilotu oldu” ifadeleri yer aldı. bunu okuyunca umarım utanmışlardır!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
utanmasalar barzani havaalanı diyecekler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000