08 Aralık 2011, Perşembe 08:20:56

AHL'DEKİ RÜŞVETE 14 YIL İSTENİYOR

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan rüşvet olayında 14 yıl hapis cezası istendi...
  • sen hangi ''tuvalete'' kimlikle gidiyorsan idareden iste A/T kart okuyucu koysunlar senin işin biraz kolaylaşır senden başka kaç kişi o tuvaleti kullanıyor merak ediyorum BİR... ikincisi de sen tuvalete giderken kart kullanıyorum diyosun ya senin devletinin resmi kamu görevlisi de ''bakıp bakıp'' birşeyler anlıyordur heralde.kusura bakma ayrıca bilgilendirme için
  • Iyi de diyen arkadasim cok haklisin ama o dediklerin iyi yok havalimaninda yoksa tuvalete bile kimlikle ve ust aramasiyla gidersin :) Vur deyince oldururuz biliyorsun. Nasil karayolunda durduruyor adam kimlige bakiyor (ne anliyorsa) sonra git diyorsa oradada ayni olur. Ben polis tarafindan korunmak istemiyorum. Lazim degil
  • iyi güzel de ahl nin her yeri ve özellikle dünya ticaret merkezinden gelen yolların üstü açık otopark olmuş kimsenin umurunda değil? hele thy genel müdürlük binası önü tam bir facia..ya orda bekleyen araçlardan biri allah muhafaza patlayıcı doluysa ve patlarsa ne olacak ey thy yöneticileri ve güvenlik sorumlular??? hiç bunu düşünmüyor musunuz??? ya ahl de mülki idare amiri yok mu??? güvenlik büro amiri yok mu??? trafik amiri yok mu? ?? polis yok mu???devlet yok mu??? bu görevliler sadece devlet büyükleri ahl ye geldiklerinde mi görev yaparlar????
  • Son zamanlarda rüşvete tenezzül etmeyen Polis memuru çoğaldı.Atatürk havalimanının her tarafı kamera dolu,ancak rüşvet yemek isteyenin başına polisde diksen yer.Yememesi için vijdanının polis olması lazım.İnançlı insandan zarar gelmez.İster müslünan,ister hırıstıyan isterse musevi olsun.Yeterki inansın.Gün bu gündür,ne yaparsam o kalır diyen herşeyi yapar.
Orhan Uslu adlı tekstilci, 15 Ekim’de İzmir’e göndermek üzere aracına yüklediği kumaşları İstanbul Atatürk Havalimanı’nın C Terminali’ne götürdü. Park etmenin yasak olduğu terminalin girişine aracını bırakan Uslu kumaşları kargo bölümüne verdi. Ancak C Terminali’nin önünde trafik sıkışınca olay yerine Atatürk Havalimanı Trafik Büro Amirliği’ne bağlı bir ekip geldi. İddiaya göre bundan sonraki olaylar şöyle gelişti: 
 
“En şerefli sen misin?”
 
Uslu’dan evraklarını isteyen polis, aracın muayenesinin geciktiğini fark etti. Bunun üzerine polis memuru Fatih Güler, 66 TL’lik cezayı yazmak üzere ekip otosuna döndü. Ceza makbuzu yazılırken Uslu, cebinden çıkardığı 50 TL’yi polis memuru Fatih Güler’e uzattı. Polisin “Bu nedir?” diye sorması üzerine Uslu, görevli memura “Al işte bizi idare et” dedi. Polis memurunun sert tepkisiyle karşılaşan Uslu, parayı Güler’in kucağına atmaya çalıştı. Polis Güler, savcılıkta “Ancak ben kendisine ‘ben şerefli bir insanım’ dedim. Bunun üzerine bana ‘Al işte, alemin şereflisi sen misin? Bizi görmezden gel’ dedi. Daha sonra olay yerine başka bir ekip geldi” diye ifade verdi. 
 
Ağır cezada yargılanıyor
 
Polisin şikayeti üzerine Uslu gözaltına alınırken, hakkında ‘rüşvet vermeye teşebbüs’ suçundan Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Savcı, yargılanmasına başlanan Uslu için kamu görevlisine rüşvet vermek suçundan 14 yıla kadar hapis istendi. 
 
Orhan Uslu, savcıda verdiği ifadesinde rüşvet iddiasını reddederek şunları söyledi: “Trafik polisi, ekip aracının içinde evrakları incelerken ruhsatın içinde başka şoföre vermek üzere bulundurduğum 50 TL polis memurunun kucağına düştü. Bunun üzerine ‘Sen bana rüşvet mi veriyorsun?’ dedi. İşimiz acele olduğu için memur beyden işlemi bir an önce bitirmesini istedim. Bana 66 TL ceza kesti, ben erken ödediğim için ceza 45 TL’ye düşmesi gerekirken neden 50 TL rüşvet vereyim. Polis beni yanlış anladı.” (Vatan)
AHL'DEKİ RÜŞVETE 14 YIL İSTENİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
sen hangi ''tuvalete'' kimlikle gidiyorsan idareden iste A/T kart okuyucu koysunlar senin işin biraz kolaylaşır senden başka kaç kişi o tuvaleti kullanıyor merak ediyorum BİR... ikincisi de sen tuvalete giderken kart kullanıyorum diyosun ya senin devletinin resmi kamu görevlisi de ''bakıp bakıp'' birşeyler anlıyordur heralde.kusura bakma ayrıca bilgilendirme için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Iyi de diyen arkadasim cok haklisin ama o dediklerin iyi yok havalimaninda yoksa tuvalete bile kimlikle ve ust aramasiyla gidersin :) Vur deyince oldururuz biliyorsun. Nasil karayolunda durduruyor adam kimlige bakiyor (ne anliyorsa) sonra git diyorsa oradada ayni olur. Ben polis tarafindan korunmak istemiyorum. Lazim degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
iyi güzel de ahl nin her yeri ve özellikle dünya ticaret merkezinden gelen yolların üstü açık otopark olmuş kimsenin umurunda değil? hele thy genel müdürlük binası önü tam bir facia..ya orda bekleyen araçlardan biri allah muhafaza patlayıcı doluysa ve patlarsa ne olacak ey thy yöneticileri ve güvenlik sorumlular??? hiç bunu düşünmüyor musunuz??? ya ahl de mülki idare amiri yok mu??? güvenlik büro amiri yok mu??? trafik amiri yok mu? ?? polis yok mu???devlet yok mu??? bu görevliler sadece devlet büyükleri ahl ye geldiklerinde mi görev yaparlar????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Son zamanlarda rüşvete tenezzül etmeyen Polis memuru çoğaldı.Atatürk havalimanının her tarafı kamera dolu,ancak rüşvet yemek isteyenin başına polisde diksen yer.Yememesi için vijdanının polis olması lazım.İnançlı insandan zarar gelmez.İster müslünan,ister hırıstıyan isterse musevi olsun.Yeterki inansın.Gün bu gündür,ne yaparsam o kalır diyen herşeyi yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000