13 Ocak 2011, Perşembe 08:21:54

AHL'DE YENİ UYGULAMA

Atatürk Havalimanı'ndaki uçuşlarda meydana gelen gecikmelerin önüne geçebilmek için, yer-terminal sahası içinde inişe geçen uçaklar arasında daha önce 5 mil (9 km) olarak uygulanan mesafe 3 mile (5.5 km) düşürüldü.
  • DESENİZE PAS GEÇMELER DAHA DA ARTACAK,THY VE SUNEX İN ÖZELLİKLE GECE UÇUŞLARINDA UYGULADIKLARI DÜŞÜK SÜRATLE UÇUŞ ,DAHA FAZLA SAAT YAZMAK İÇİN PİSTİ EN SONUNDAN TERK ETME MEYİLİ VE YAVAŞ TAKSİ UYGULAMALARI..BENCE 5 TEN 7 YE ÇIKSA DAHA İYİ OLURDU.
  • iyiki varsın moscow cuk sen olmazsan biz o fkra gibi yorumlarına nereden bulacazda gülecez :)
  • 05 // ILS 3A Calismiyor...
  • Değişen bir şey yok, iki orta kategorideki uçak arasındaki ayrım icao standartlarında 3 mildir. Bizdeki kontrolörler 5 mil uyguluyordu.
İki uçak arasındaki mesafenin azaltılmasıyla da hava trafiği hız kazanacak. Bu uygulamanın hayata geçmesinin kule ile yaklaşma kontrol arasında inişe geçen iki uçak arasındaki ayrımın da 3 mile düşürülmesi için zemin hazırladığını belirten yetkililer, 3 mil radar ayırmasının yapılabilmesi ve saatlik iniş-kalkış kapasitesinin artırılabilmesi için diğer kriterlerinde tamamlanması gerektiğini belirtti.

GÜVENLİ İNİŞ
Bu arada daha önce 300 metre uzatılarak 2 bin 600 metre uzunluğa ulaşan ve daha emniyetli hale getirilen 05/23 pisti, dün gece yarısından itibarken CAT 3A uygulaması başladı. Pistin standartlarının yükseltilmesi ile birlikte Florya yönünde Ataköy yönüne iniş yapacak uçaklar, yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü zamanlarda bile güvenli bir şekilde iniş yapabilecekler.

(Cevdet Özdemir - Sabah)
AHL'DE YENİ UYGULAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
DESENİZE PAS GEÇMELER DAHA DA ARTACAK,THY VE SUNEX İN ÖZELLİKLE GECE UÇUŞLARINDA UYGULADIKLARI DÜŞÜK SÜRATLE UÇUŞ ,DAHA FAZLA SAAT YAZMAK İÇİN PİSTİ EN SONUNDAN TERK ETME MEYİLİ VE YAVAŞ TAKSİ UYGULAMALARI..BENCE 5 TEN 7 YE ÇIKSA DAHA İYİ OLURDU.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
iyiki varsın moscow cuk sen olmazsan biz o fkra gibi yorumlarına nereden bulacazda gülecez :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
05 // ILS 3A Calismiyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Değişen bir şey yok, iki orta kategorideki uçak arasındaki ayrım icao standartlarında 3 mildir. Bizdeki kontrolörler 5 mil uyguluyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000