15 Nisan 2016, Cuma 12:22:59

AHL'de yeni bir güvenlik uygulaması devreye girdi

Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemleri artırılıyor. Artık yolcular kemer ve saatlerini de çıkaracak.
  • Şimdi siz güvenliğe laf ediyorsunuz ya nedeni ise Sadece onlara laf etmeye Gücünüzün Yettiğindendir. Sivil havacılık programına göre havalimanlarında Şehit cenazesi ve Devlet başkanları haricinde herkes güvenlik kontrolünden geçmek zorunda. ÖYleki şimdi bu yazdıklarıımı Dikkatli okursanız Nekadar basit olduğunuzu anlayacaksınızdır. Her hangi bir memleketten gelen polis. Asker. Savcı . Hakim .Avukat.Millet vekili.Meclis üyesi. Başbakanlıkta çalışan ÇAYCI TEMİZLİKÇİ. havalimanındaki müdürler .Yöneticiler. ÜSt düzey yetkililiker. Kaymakam. Vali. Bunların aileleri. sevgilisi .arkadaşı . şöförü eşi dostu . Metresi bile güvenlikten geçmesken ! Güvenlikten geçmezler birde UÇAĞA ÇANTALARI BİLE CİHAZA KOYMADAN GEÇERLERKEN BUNA İZİN VERENİNDE ORADA GÜVENLİKLERİN BAŞINDA OLAN POLİS MEMURUYKEN siz neden hala gariban güvenliklere hergün buralarda Onları üzecek aşşağılayacak onurunu kıracak yorumlar yapıyorsunuz ? PARDON BİTARAFINIZ MÜSADE ETMİYOR ONLARA LAF SÖYLEMEYE DEĞİLMİ ? CAHİL VE BOŞ İNSANLAR
  • BURADA BÖYLE YORUM YAPILMASININ SEBEBİ GÜVENLİK İŞİNİ YAPTIĞI İÇİN MİLLET RAHATSIZ OLMUŞ. ZORUNA GİTMİŞ.. GÜVENLİK NEDEN BİZİ BÖYLE ARIYOR DİE ZORUNA GİTMİŞ.. ONA BUNA ÇAMUR ATMAYA ÇALIŞYIOR.. HELE BİR TANESİ EN BÜYÜK HAİN GÜVENLİKLER YAZMIŞ. SENİN NEKADAR KAHPE OLUŞUN BURADAN BEELLİ ZATEN. GÜVENLİK OLMASA SİZİ HAVALİMANINDA NELER BEKLİYOR.. KEŞKE ŞU İLK KONTUROLÜ KALDIRSALARDA KONTUARLARDA SİLAHLI BIÇAKLAMALI KAVGALAR ÇIKSA.BİR KAÇINIZ YARALANSA ÖLSE OZAMAN ANLARSINIZ DEĞERİMİZİ.. SİZİN GİBİ TORPİLLE GELMEDİK BİZ BURAYA SİZİN 4 TE 1 MAAŞINIZA ÇALIŞIP SİZİ KORUYORUZ BURADA .. KEŞKE ELİMİZDEN GELSEDE KORUMASAK SİZLERİ VE SİZİN GİBİLERİ. KEŞKE HERGÜN UCAK DÜŞSE UÇAK KAÇIRILSADA BÖYLE SAÇMA SAPAN KONUŞANLAR ÖLSE NE GÜZEL OLUR..
  • çıkarılıyordu ki.
  • Tav personeli kendi arkadaslarini aramiyor xray ötse bile gecen geciyor denetleme yapilicagi haberi gelirsede dümenden arar gibi yapiyorlar ...

Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemleri artırılıyor. Artık yolcular kemer ve saatlerini de çıkaracak.

Brüksel Havalimanı'na yapılan saldırı ve terör olaylarının ardından güvenlik önlemlerinin sıklaştırıldığı İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yeni bir uygulama daha devreye girdi. İstanbul Atatürk Havalimanı'nda artık dış hat yolcuları pasaporttan geçtikten sonra, iç hat yolcuları da arındırılmış salona geçerken yapılan aramalarda saat ve kemerleri çıkaracak. Bu yöndeki uygulamaya Atatürk Havalimanı'nda başlandı. Atatürk Havalimanı pasaport kontrol noktasından sonra güvenlik noktalarında tüm yolcular sinyal vermese dahi kemer ve saatlerini x - ray cihazına koyacak.

Perşembe gününden itibaren dış hat yolcuları pasaport kontrol noktası sonrası, iç hat yolcuları da uçağa binmeden önceki son aramaların yapıldığı güvenlik noktasından geçişlerinde saatlerini ve kemerlerini de çıkarmaya başladı. Yeni güvenlik önlemlerinden Atatürk Havalimanı personeli de nasibini aldı. Atatürk Havalimanı'nda görevli tüm personel de "Arındırılmış Alan" denilen gümrüksüz bölgeye geçerken kemerlerini ve saatlerini çıkaracak.

Yolcular yanlarında bulundurdukları eşyalarıyla birlikte kutulara koydukları kemerleri ve saatleri X-Ray cihazlarından geçiriyorlar.
Kendileri de dedektörlü kapıdan geçtikten sonra eşyalarını kutudan alarak saatlerini ve kemerlerini takıyorlar.

EL DEDEKTÖRÜ YERİNE ELLE ARAMA

Terör olaylarının artmasının ardından güvenlik önlemlerinin arttırıldığı Atatürk Havalimanı'nda daha önce giriş kapılarında güvenlik görevlilerinin dedektörle yaptıkları üst aramasını artık elle yapılmaya başlanmıştı.

Bu kapsamda havalimanı personelinin kullandığı apron-terminal kartlarının biyometrik fotoğraflar yer alması ve kartlarını okutarak geçtiği bazı noktalara parmak izi sistemi kurulması için çalışma başlatılmıştı.Polis avuç içi bilgisayarlarla havalimına giriş yapan şoförlerin, metrodan gelenler ve terminal girişindeki kişilerin kimlik bilgilerini girerek, herhangi bir suçtan aranıp aranmadığını, GBT kaydının bulunup bulunmadığına da bakıyor.

İZ DEDEKTÖRLERİ DEVREDE

Son terör olaylarıyla birlikte Atatürk Havalimanı'nda artırılan güvenlik önlemleriyle birlikte X-Ray cihazlarının hassasiyeti arttırılırken,bomba aramalarında kullanılan iz dedektörleri de bir süredir kullanılıyor.

AHL'de yeni bir güvenlik uygulaması devreye girdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (78)

DİKKAT ~ 2 yıl önce
Şimdi siz güvenliğe laf ediyorsunuz ya nedeni ise Sadece onlara laf etmeye Gücünüzün Yettiğindendir. Sivil havacılık programına göre havalimanlarında Şehit cenazesi ve Devlet başkanları haricinde herkes güvenlik kontrolünden geçmek zorunda. ÖYleki şimdi bu yazdıklarıımı Dikkatli okursanız Nekadar basit olduğunuzu anlayacaksınızdır. Her hangi bir memleketten gelen polis. Asker. Savcı . Hakim .Avukat.Millet vekili.Meclis üyesi. Başbakanlıkta çalışan ÇAYCI TEMİZLİKÇİ. havalimanındaki müdürler .Yöneticiler. ÜSt düzey yetkililiker. Kaymakam. Vali. Bunların aileleri. sevgilisi .arkadaşı . şöförü eşi dostu . Metresi bile güvenlikten geçmesken ! Güvenlikten geçmezler birde UÇAĞA ÇANTALARI BİLE CİHAZA KOYMADAN GEÇERLERKEN BUNA İZİN VERENİNDE ORADA GÜVENLİKLERİN BAŞINDA OLAN POLİS MEMURUYKEN siz neden hala gariban güvenliklere hergün buralarda Onları üzecek aşşağılayacak onurunu kıracak yorumlar yapıyorsunuz ? PARDON BİTARAFINIZ MÜSADE ETMİYOR ONLARA LAF SÖYLEMEYE DEĞİLMİ ? CAHİL VE BOŞ İNSANLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GÜVENLİK ~ 2 yıl önce
BURADA BÖYLE YORUM YAPILMASININ SEBEBİ GÜVENLİK İŞİNİ YAPTIĞI İÇİN MİLLET RAHATSIZ OLMUŞ. ZORUNA GİTMİŞ.. GÜVENLİK NEDEN BİZİ BÖYLE ARIYOR DİE ZORUNA GİTMİŞ.. ONA BUNA ÇAMUR ATMAYA ÇALIŞYIOR.. HELE BİR TANESİ EN BÜYÜK HAİN GÜVENLİKLER YAZMIŞ. SENİN NEKADAR KAHPE OLUŞUN BURADAN BEELLİ ZATEN. GÜVENLİK OLMASA SİZİ HAVALİMANINDA NELER BEKLİYOR.. KEŞKE ŞU İLK KONTUROLÜ KALDIRSALARDA KONTUARLARDA SİLAHLI BIÇAKLAMALI KAVGALAR ÇIKSA.BİR KAÇINIZ YARALANSA ÖLSE OZAMAN ANLARSINIZ DEĞERİMİZİ.. SİZİN GİBİ TORPİLLE GELMEDİK BİZ BURAYA SİZİN 4 TE 1 MAAŞINIZA ÇALIŞIP SİZİ KORUYORUZ BURADA .. KEŞKE ELİMİZDEN GELSEDE KORUMASAK SİZLERİ VE SİZİN GİBİLERİ. KEŞKE HERGÜN UCAK DÜŞSE UÇAK KAÇIRILSADA BÖYLE SAÇMA SAPAN KONUŞANLAR ÖLSE NE GÜZEL OLUR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güvenlik'e ! ~ 2 yıl önce
ne kadar cahilce,aptalca ve insanlıktan uzak bir yorum! koruma kardeşim kimseyi! yapma o işi! zorla mı yaptırıyorlar? git başka iş bul kendine! ne demek hergün uçak düşse,kaçırılsa böyle saçma sapan konuşanlar ölse falan? ben de desem ki keşke hergün birileri güvenlik noktalarına gelse ulu orta ateş açsalar saçma sapan konuşanlar ölse ne güzel olur diye hoşuna gider mi? birisi size hain dedi diye böyle abuk sabuk yorum yazmak zorunda mısın be hey cahil gafil!
GVNLİĞE ~ 2 yıl önce
HAKİM SAVCI POLİS ASKER MÜDÜRLER AMİRLER HAVALİMANINDA POLİSLERİN PEŞİNDE DOLAŞAN TGSCİ KIZLAR.. POLİSLERİN ODASINDAN ÇIKMAYAN ÇELEBİCİ TGS Cİ KIZLAR BİLE GÜVENLİKTEN GEÇMEZKEN SİZİN AMAÇ NE BRO ? ÇIKIŞTAN GİRMEK YASAKKEN TGS DE ÇALIŞAN KIZLA ELLEŞEN POLİS ONLA BERABER ÇIKIŞTAN GİRİNCE BİŞEY OLMUYORMU? EMNİYET MÜDÜR YASAKLAMASINA RAĞMEN ÇIKIŞ KAPISINDAN GİREN HER TÜRLÜ POLİS NE AYAK ? HE ONLAR POLİS DİMMİ. ONLARA BİŞEY SÖLEMEK CESARETİ EDEMESSİNİZ DİMİ ? ZATEN BUNLARI YAAN TGSCİ PERSONEL. ADAMLARIN ODASINDAN ÇIKMAYAN KIZLAR BUNLARI YAZANLAR. YALANSA RESMİNİ ÇEKİP KOYARIM BURAYA. BURASI İŞ YERİ OYNAŞMA YERİ DEĞİL !!! HANGİ KANUNDA YAZIYOR SOKKATAN GELEN POLİS BAVULLARINI XRAY CHAZINA KOYMADAN UÇAĞA BİNSİN DİYE. YAW ÜLKEMİZİ YÖNETEN MECLİSTE PKK LI OLUPTA MİLLET VELİKİ OLAN İNSANLAR VARKEN SİZ NEYİN KAFASINI YAŞIYORSJUNUZ ARKDAŞ GÜVENLİĞE BOK ATARAK. ASIL VATAN HAİNİ SİZSİNİZ Kİ PKK MECLİSTE !!!
zaten ~ 2 yıl önce
çıkarılıyordu ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Istedigin önlemi al ~ 2 yıl önce
Tav personeli kendi arkadaslarini aramiyor xray ötse bile gecen geciyor denetleme yapilicagi haberi gelirsede dümenden arar gibi yapiyorlar ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 2 yıl önce
SANANE LA ZORUNAMI GİTTİ ?
Polat ~ 2 yıl önce
Sığır x-ray cihazının çalışma mantığını bilmion yorum atıon..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000