15 Nisan 2012, Pazar 18:20:48

AHL'DE UÇAKLAR SIRAYA GİRDİ...

Atatürk Havalimanı'da lodos yeniden kendini gösterince uçaklar sıraya girdi...
  • Yine dizilmişsiniz nazilli bardağı gibi. DHMİ yerde harcanan yakıtın tutarını şirketlere geri ödeme yapsın, ne de olsa bu DHMİ'nin plansızlığının sonucu ortaya çıkan bir durum!
  • kelimenin tam anlamiyla rezalet.baska bir arkadasinda yorumunda dedigi sanki daha once lodos yoktuda simdi lodos sorun oluyor? inanmiyorum yetkililere.umarim bu yaz lodoslu gecmez.
  • Dakikası 50-60 Euro...Toplayın ne eder? Tabii yine aynı sebep RÜZGAR...Rüzgar bundan 10 sene - 20 sene - 50 sene öncede vardı. Mühim olan bu günleri o zamanlardan görerek önlemini almak. O da tabii ki şehrin göbeğinde kalan bir havalimanının büyümesi değil. Frankfurt şehrin dışında yine de vatandaş düşünülerek gece uçuşları kısıtlandı. Gerisini söylemeye gerek yok.
  • milli servet sadece yakıttan mı ibaret? hava seyrüseferi için harcanmayan her kuruştan milli servet kaybetmiyor muyuz? biraz araştırırsanız Avrupa'da hava sahası kullanımının birim maliyeti 90 euro civarında Türkiye'de ise 32 Euro. Bu maliyeti yükselmenin yolu da yapılanma maliyetlerini, personel maliyetlerini artırmak. Yani hava trafiğimiz için harcamadığımız her para için bedavaya hava sahamızı kullandırıyoruz. Ayrıca Eurocontrol'den tahsil edilen paralar brüt maaş olarak geri alındığından kesilen her bir vergi ülkemiz hazinesine gelir oluyor. böyle bir milli servet kaybının sizin için bir anlamı var mı?
Ataürk Havalimanı'nda son günlerde sık sık etkisini gösteren lodos nedeniyle bir kez daha uçaklar sıraya girdi. 

Atatürk Havalimanı'nda güneyden esen lodos bugün de hava trafiğini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bugün öğlen saatlerinden itibaren etkili olan lodos sebebiyle çok sayıda uçak kalkış için sıraya girdi. 

15-17 knot arasında değişen lodosun şiddeti nedeniyle yetkililer, güneyden esen lodos ve yaz dönemine girilmesi sebebiyle hava trafiğinin aksadığını belirtirken inişlerin Ataköy yönünden 05-23 pistine, kalkışların ise Sefaköy yönünde 17-35 sağ pistinden yapıldığını kaydetti.

©AirportHaber
AHL'DE UÇAKLAR SIRAYA GİRDİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 6 yıl önce
Yine dizilmişsiniz nazilli bardağı gibi. DHMİ yerde harcanan yakıtın tutarını şirketlere geri ödeme yapsın, ne de olsa bu DHMİ'nin plansızlığının sonucu ortaya çıkan bir durum!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kelimenin tam anlamiyla rezalet.baska bir arkadasinda yorumunda dedigi sanki daha once lodos yoktuda simdi lodos sorun oluyor? inanmiyorum yetkililere.umarim bu yaz lodoslu gecmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Dakikası 50-60 Euro...Toplayın ne eder? Tabii yine aynı sebep RÜZGAR...Rüzgar bundan 10 sene - 20 sene - 50 sene öncede vardı. Mühim olan bu günleri o zamanlardan görerek önlemini almak. O da tabii ki şehrin göbeğinde kalan bir havalimanının büyümesi değil. Frankfurt şehrin dışında yine de vatandaş düşünülerek gece uçuşları kısıtlandı. Gerisini söylemeye gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
milli servet sadece yakıttan mı ibaret? hava seyrüseferi için harcanmayan her kuruştan milli servet kaybetmiyor muyuz? biraz araştırırsanız Avrupa'da hava sahası kullanımının birim maliyeti 90 euro civarında Türkiye'de ise 32 Euro. Bu maliyeti yükselmenin yolu da yapılanma maliyetlerini, personel maliyetlerini artırmak. Yani hava trafiğimiz için harcamadığımız her para için bedavaya hava sahamızı kullandırıyoruz. Ayrıca Eurocontrol'den tahsil edilen paralar brüt maaş olarak geri alındığından kesilen her bir vergi ülkemiz hazinesine gelir oluyor. böyle bir milli servet kaybının sizin için bir anlamı var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000