06 Kasım 2015, Cuma 15:51:56

AHL'de uçaklar pisti pas geçti!

Atatürk Havalimanı’nda akşamüzeri piste giren bir köpek yüzünden üç uçak pisti pas geçmek zorunda kaldı.
  • Uçaklar pisti pas geçti diye haber yapmak nekadar gereksiz bir iş! Pas geçmek de iniş yapmak kadar normal bir şey.
  • Güvenlik ile kedinin köpeğin ne alakasi var rezalet git sen yakala
  • Geçen günlerde kargo bölümüne köpeğin yüklendiğini öğrenince en yakın meydandan iniş izni isteyip uçağı herseye rağmen indiren o pilotta insan, aprona kaçan hayvanlar silahlı eğitimlerde hedef olarak kullanılsın diyende... arasındaki farkı siz bulun. Bu arkadaşın yorumunun yayınlanmasını bile doğru bulmuyorum. Allah onları lüzumsuz ve gereksiz görseydi zaten yaratmazdı. Canlıları sadece canlı diye sevin. Belki insan olmanızı kolaylaştırır.
  • Bu haberler sık tekrarlanmaya başladı, yoksa AHLdeki etfaiyeciler iş yavaşlatma eylemi falan mı yapıyorlar :))))

Atatürk Havalimanı apronuna giren bir köpek hava trafiğini alt üst etti. 05-23 pistine giren köpek hava trafik kontrolörleri tarafından fark edilince inişe hazırlanan uçaklara pas geçme talimatı verildi.

THY’ye ait Zürih-İstanbul seferini yapan TK 1908 sefer sayılı TC-JSD kuyruk tescilli Airbus 321 tipi uçakla, yine THY’ye ait TK1504 sefer sayılı TC-JRI kuyruk tescilli Nurnberg-İstanbul seferini yapan Airbus 321 tipi uçak kulenin talimatıyla inişten son anda vazgeçti.

Nouvel Air’e ait Mitiga-İstanbul seferini yapan Airbus 320 tipi uçak da köpek sebebiyle inişini gerçekleştiremedi. DHMİ ekipleri piste giren köpeği yakalamak için çalışma başlatırken uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı.

Köpek bir süre sonra kontrol altına alınırken pas geçen uçaklar da ard arda Atatürk Havalimanı’na inişlerini gerçekleştirdi.

©AirportHaber Özel

AHL'de uçaklar pisti pas geçti!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Atc ~ 3 yıl önce
Uçaklar pisti pas geçti diye haber yapmak nekadar gereksiz bir iş! Pas geçmek de iniş yapmak kadar normal bir şey.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güvenlik ~ 3 yıl önce
Güvenlik ile kedinin köpeğin ne alakasi var rezalet git sen yakala

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayvansever ~ 3 yıl önce
Geçen günlerde kargo bölümüne köpeğin yüklendiğini öğrenince en yakın meydandan iniş izni isteyip uçağı herseye rağmen indiren o pilotta insan, aprona kaçan hayvanlar silahlı eğitimlerde hedef olarak kullanılsın diyende... arasındaki farkı siz bulun. Bu arkadaşın yorumunun yayınlanmasını bile doğru bulmuyorum. Allah onları lüzumsuz ve gereksiz görseydi zaten yaratmazdı. Canlıları sadece canlı diye sevin. Belki insan olmanızı kolaylaştırır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haber ~ 3 yıl önce
Bu haberler sık tekrarlanmaya başladı, yoksa AHLdeki etfaiyeciler iş yavaşlatma eylemi falan mı yapıyorlar :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000