28 Nisan 2010, Çarşamba 11:36:17

AHL'DE UÇAĞA KÖRÜK ÇARPTI

Airfrance Havayolları'na ait İstanbul - Paris seferini yapmaya hazırlanan Airbus A 320 tipi uçağa, yanaşma esnasında körük kapısı çarptı.
  • Herkese slm benim anlamadığım bu körük veya köprü her neyse buraya yorum yazanlar (herkes) hiç biriniz hayatınızda hata yapmadınız mı ..? e öyle yorumlarda var ki anlamadım asalım bu adamıda rahatlayın bari...
  • Sayın camia köprünün herhangi bir araca çarpması olayı ortalama yılda 1 kez olur ama köprüye bir aracın çarpması yılda 10 dan fazladır. Giden bilir bizim köprü hizmetleri birçok yurt dışı etiket meydandan daha seri çalışıyor. Kaza oranına gelince herzaman risk vardır helede ltba gibi yoğun meydanlarda bu risk katlanır. Geçmiş olsun
  • e ne diyelim körükçü eline saglık.
  • Köprü operatörlerinin kaderidir bu...bir hata yapıldımı geri dönişü yok...Ne bir silgi,ne bir daksil ile silip tekrar yeni baştan düzeltmenin imkanı yok.Bu da mesleğin bir cilvesi....Tekrar Geçmiş Olsun.İyi Nöbetler Arkadaşlar..

Delta ve KLM Havayolları ile ortak uçuş düzenleyen Air France Havayolları'na ait Airbus 320 tipi uçağa yolcuların iniş-binişini sağlayan körük kapısı çarptı. 

Olay saat 08.30 sıralarında yaşandı. Apronda körük kapısı yönlendiren operatör, doğru manevra yapamayınca uçağın burun kısmının sol tarafına çarptı. Uçakta ufak çapta hasar meydana geldi.

Atatürk Havaalanı'nda bulunan Airfrance yetkilileri, durumu hemen Fransa'ya bildirdi.

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar 205 nolu salonda, uçağın kalkmasını bekleyen 180 yolcu gümrüksüz alan'a çıkartıldı ve kahvaltı ikram edildi. Gerçekleşen bakım sonrası saat 10:30'da uçağın kalkabileceği onayını alan yetkililer, yolcuları aynı salondan uçağa aldılar. Sefer aynı uçakla saat 11:00'da gerçekleştirildi.


 

AHL'DE UÇAĞA KÖRÜK ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
Herkese slm benim anlamadığım bu körük veya köprü her neyse buraya yorum yazanlar (herkes) hiç biriniz hayatınızda hata yapmadınız mı ..? e öyle yorumlarda var ki anlamadım asalım bu adamıda rahatlayın bari...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sayın camia köprünün herhangi bir araca çarpması olayı ortalama yılda 1 kez olur ama köprüye bir aracın çarpması yılda 10 dan fazladır. Giden bilir bizim köprü hizmetleri birçok yurt dışı etiket meydandan daha seri çalışıyor. Kaza oranına gelince herzaman risk vardır helede ltba gibi yoğun meydanlarda bu risk katlanır. Geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
e ne diyelim körükçü eline saglık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Köprü operatörlerinin kaderidir bu...bir hata yapıldımı geri dönişü yok...Ne bir silgi,ne bir daksil ile silip tekrar yeni baştan düzeltmenin imkanı yok.Bu da mesleğin bir cilvesi....Tekrar Geçmiş Olsun.İyi Nöbetler Arkadaşlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000