21 Mayıs 2008, Çarşamba 09:35:06

''AHL'de sinir küpü olmamak elde değil''

Sabah Gazetesinin Günaydın eki yazarlarından Ayşe Özyılmazel, Atatürk Havalimanı'na girdikten sonra yaşadıklarını mizahi bir dille köşesine taşımış. İşte yazarın köşesi...
  • Tesettür giyimlilere pardüse çıkartmak yok onların dini görüşleri nedeniyle zorlama yokmuş. ancak bu tür bir mantık türkiyede olur. o kıyafeti giyenden zarar gelmez mantığı.
  • ABICIM BUNLAR HASTA ADAMLAR ARTISTLER BUTUN TAV GUVENLIK KENDILERINI BISEY SANIYORLAR INSAN DEGIL BUNLAR
  • sayın yetkılılere sunuda ıletmek lazım ucus keyfı kalmadı ezıyet baslıyor demelerı lazım artık havalımanına gıderken yınemı dıye baslıyoruz ayda 8-10 sefer seyahat edenler benı cok anlayacaklardır.guvenlık bu sekıldemı olmalı????
  • Cok yanlis ve talihsiz bir yazi olmus sayin gazeteci için. Yapilan didik didik aramalar, emniyet ve guvenlik içindir. Trafigin yogun oldugu havaalanlarinda bu gibi tedbirler takdir edilecegi yerde, yerli yersiz elestirilmemeli. Havaalani guvenlik onlemlerini elestirecegine, mesela guvenlik gorevlisi ya da x-ray cihazlarinin yetersizliginden ve uzun kuyruklardan ya da x-ray geçislerinde elemanlarin tavrindan bahsetseydi anlardim....Akisin çabuk saglanmasi için kuyrugun geri kalanina "sunu çikarin, bunu çikarin" diye haber verseler ya.

Uçak demişken, Amerika'ya giderken Atatürk Havalimanı'nda sinir sahibi olmamak imkansız sayın okur! Senelerdir gitmiyordum, unutmuşum valla. Bir kere beş öğün kontrolden geçiyorsunuz. Hadi onu anladık diyelim, ya o sabahın kör vaktinde cevaplamak zorunda kaldığınız saçma sapan güvenlik sorularını ne yapmalı! Üç vakte kadar yetkililerden şu soruları bekliyorum:
* Donunuzu kendiniz mi giydiniz, yoksa başkası mı giydirdi?
* Buraya gelmeden önce duş sonrası başkasının bornozunu kullandınız mı?
* İkinci el kıyafetler giymediğinize emin misiniz?
* Havaalanı içinde SMS çektiğiniz oldu mu? Olduysa kime? Neden?
* Dün gece hiç tanımadığınız bir erkeğe sırf ona benziyor diye merhaba dediniz mi? Aranıp tarandıktan sonra uçağa biniyorum. Korkarım yanımdaki adam asrın en talihsiz yolcusu! Ekranı çalışmıyor, herkes hapur hupur yemek yerken onunki gelmiyor, koltuğu geri yatmıyor. Ama ille de uçak egzersizlerini ihmal etmiyor. Evet öyle bir uçak egzersizi durumu var. Topluca bir kiii. Ayaklar sağdan sola, soldan sağa kıvrılıyor, baş çevriliyor falan. Tabii herkes bu işi çaktırmadan yapmaya çalışıyor, karizma dağılmasın diye. Çok eğlenceli...

Ayşe Özyılmazel / Sabah

''AHL'de sinir küpü olmamak elde değil''

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

demirkuş ~ 10 yıl önce
Tesettür giyimlilere pardüse çıkartmak yok onların dini görüşleri nedeniyle zorlama yokmuş. ancak bu tür bir mantık türkiyede olur. o kıyafeti giyenden zarar gelmez mantığı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emirates ~ 10 yıl önce
ABICIM BUNLAR HASTA ADAMLAR ARTISTLER BUTUN TAV GUVENLIK KENDILERINI BISEY SANIYORLAR INSAN DEGIL BUNLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
sayın yetkılılere sunuda ıletmek lazım ucus keyfı kalmadı ezıyet baslıyor demelerı lazım artık havalımanına gıderken yınemı dıye baslıyoruz ayda 8-10 sefer seyahat edenler benı cok anlayacaklardır.guvenlık bu sekıldemı olmalı????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Cok yanlis ve talihsiz bir yazi olmus sayin gazeteci için. Yapilan didik didik aramalar, emniyet ve guvenlik içindir. Trafigin yogun oldugu havaalanlarinda bu gibi tedbirler takdir edilecegi yerde, yerli yersiz elestirilmemeli. Havaalani guvenlik onlemlerini elestirecegine, mesela guvenlik gorevlisi ya da x-ray cihazlarinin yetersizliginden ve uzun kuyruklardan ya da x-ray geçislerinde elemanlarin tavrindan bahsetseydi anlardim....Akisin çabuk saglanmasi için kuyrugun geri kalanina "sunu çikarin, bunu çikarin" diye haber verseler ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000