23 Eylül 2011, Cuma 12:40:02

AHL'DE SIKI KONTROL...

Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemleri sıklaştırıldı...
  • E-5 ten AHL ye gelirken yolun sağ tarafında onlarca araç park halinde.Hatta önünüzde seyrederken aniden sağa çekip kaza yaptırabilirler.Park yapılmaz-araç çekilir tabelaları görüntü sadece.Polis kaç defa önlerinden geçiyor, görmezden geliyor.Oraya bombalı araç koysalar bütün Yeşilköy'ü Florya'yı haritadan silerler...Polis-valilik hepsi uyukluyor.Bilerek uyuyorlar.Tipik T.C manzarası..
  • Hava limanı yolunda birçok araç park ediyor. Sadece CBK veya ANA'nın yolcuları geleceği zaman bu araçlar polis tarafından kaldırılıyor. Her tarafta X şeklinde "kattiyen durulmaz" işareti varken, korsancılar da, halk da buraya park ediyorlar. Terminal girişlerinde düdük öttürmeler, siren çaldırmalar, kırmızı reno devam et yaygaraları. Plakaya ceza yazsalar anında yok olur bunlar. lüzumsuz gürültüye gerek yok, yabancılara kepaze oluyoruz.
  • hep merak etmişimdir; bir tane ayna parçasıyla, o adamcağızlar arabanın altında neyi bulacak merak ediyorum... yada küçücük bir ayna parçasıyla arabanın altında hiç bomba bulan olmuşmu mu şu dünya tarihinde acaba? herşeyimiz fikra yaaa :):)
  • Bombayı koyacak adama koltuğunun altına yerleştirir gene sokar. İş bombalı aracı bulmak değil bu olayları tasarlayacak terör hücrelerini önceden çökertmektir. Güvenliği kapıda farkettiği anda düğmeye basıp patlatabilir de.
Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı konumunda olan, en çok yolcu giriş ve çıkışının yaşandığı Atatürk Havalimanı'ndaki güvenlik önlemleri artırıldı.

Son dönemde yaşanan terör saldırıları, sahipsiz valizler ve asıllı asılsız birçok ihbar Atatürk Havalimanı'nda da güvenlik önlemlerinin artırılmasına neden oldu. Özellikle havalimanına giriş yapan araçları daha sıkı kontrol eden polis ve güvenlik görevlileri tedbiri elden bırakmıyor.

Atatürk Havalimanı'nda normalde de uygulanan araç altı ve bagaj aramaları son günlerde daha sıklaştı. Havalimanına girişte polis tarafından aranan ve kontrol edilen araç ve sürücüler, otopark girişinde de araç altı arama sistemi ile kontrol ediliyor. Ayna ile araç altı aranan araçların bagaj bölümü de dikkatlice gözden geçiriliyor.

Süphelenilen ve ihbar edilen araçları titizlikle gözden geçiren polis, havalimanına giriş yapan otomobilleri var olan uygulama kapsamında artık daha dikkatli kontrol etmeye başladı. Terör saldırıları ve son dönemde yaşanan patlamalarla ilgili olarak artan önlemler, en ufak konularda bile gündeme taşınan Atatürk Havalimanı'nı daha güvenli hale getirdi. Polisin ve güvenlik görevlilerinin artan sıkı kontrolü yolcular tarafından da memnuniyetle karşılandı.©AirportHaber Özel
AHL'DE SIKI KONTROL...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
E-5 ten AHL ye gelirken yolun sağ tarafında onlarca araç park halinde.Hatta önünüzde seyrederken aniden sağa çekip kaza yaptırabilirler.Park yapılmaz-araç çekilir tabelaları görüntü sadece.Polis kaç defa önlerinden geçiyor, görmezden geliyor.Oraya bombalı araç koysalar bütün Yeşilköy'ü Florya'yı haritadan silerler...Polis-valilik hepsi uyukluyor.Bilerek uyuyorlar.Tipik T.C manzarası..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hava limanı yolunda birçok araç park ediyor. Sadece CBK veya ANA'nın yolcuları geleceği zaman bu araçlar polis tarafından kaldırılıyor. Her tarafta X şeklinde "kattiyen durulmaz" işareti varken, korsancılar da, halk da buraya park ediyorlar. Terminal girişlerinde düdük öttürmeler, siren çaldırmalar, kırmızı reno devam et yaygaraları. Plakaya ceza yazsalar anında yok olur bunlar. lüzumsuz gürültüye gerek yok, yabancılara kepaze oluyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hep merak etmişimdir; bir tane ayna parçasıyla, o adamcağızlar arabanın altında neyi bulacak merak ediyorum... yada küçücük bir ayna parçasıyla arabanın altında hiç bomba bulan olmuşmu mu şu dünya tarihinde acaba? herşeyimiz fikra yaaa :):)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bombayı koyacak adama koltuğunun altına yerleştirir gene sokar. İş bombalı aracı bulmak değil bu olayları tasarlayacak terör hücrelerini önceden çökertmektir. Güvenliği kapıda farkettiği anda düğmeye basıp patlatabilir de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000