27 Kasım 2011, Pazar 12:11:49

AHL'DE PİSTİNDE İLGİNÇ OLAY

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait TC-BEB kuyruk tescilli Cessna 206H tipi uçak, Atatürk Havalimanı'na indikten kısa bir süre sonra pistin sonunda yan yattı.
  • gecmis olsun ist ok scheiß drauf die wissen nicht was die wollen die kack piloten hier können nur dort fliegen und nicht woanders. Olur böyle seyler nede olsa ucak bu otobüs degil efendiler -))
  • nein, nicht verstanden mein freund
  • Se vgili Hakan Kaptana buyuk gecmis olsun. Umarim ucakta buyuk hasar yoktur.Resimden gordugum kadari ile ciddi bir sey hasar yok gibi . Uc tarafi denizlerle cevrili bir ulkede sadece birkac tane deniz ucaginin olmasi ne kadar buyuk kayip. Bu konunun mutlaka desteklenmesi gerekiyor. Tufan Sevincel
  • Hakan arkadaşım, Genel Havacılığa verdiğin emek ve zaman için sana teşekkür ederim. Üç tarafı deniz olan bu ülkeye amfibik uçak getiren ve büyük mücadele veren senin gibi insanlara çok ihtiyacımız var. Geçmiş olsun.. Antalya'dan Zafer..
Bugün sabah saatlerinde Kocaeli'den havalanan TC-BEB kuyruk tescilli Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait uçak, Atatürk Havalimanı'na inişinin ardından sağ iniş takımında arıza yaşadı. Pistin sonunda yan yatan uçak kısa sürede kaldırıldı.

Sağ dikmede yaşanan hidrolik kaybı nedeniyle, pistin sonunda zorlukla durarak yan yatan uçak yetkililerce Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nde bulunan Top Air Service hangarının önüne çekildi. Uçakta bulunan pilot Hakan Öztürk, olaydan yara almadan kurtuldu.

TC-BEB kuyruk tescilli çevre kontrolü yapan deniz uçağı 2006 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınarak Türkiye'ye getirilmişti.

İşte o uçak;


©AirportHaber.com
AHL'DE PİSTİNDE İLGİNÇ OLAY

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
gecmis olsun ist ok scheiß drauf die wissen nicht was die wollen die kack piloten hier können nur dort fliegen und nicht woanders. Olur böyle seyler nede olsa ucak bu otobüs degil efendiler -))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
nein, nicht verstanden mein freund

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Se vgili Hakan Kaptana buyuk gecmis olsun. Umarim ucakta buyuk hasar yoktur.Resimden gordugum kadari ile ciddi bir sey hasar yok gibi . Uc tarafi denizlerle cevrili bir ulkede sadece birkac tane deniz ucaginin olmasi ne kadar buyuk kayip. Bu konunun mutlaka desteklenmesi gerekiyor. Tufan Sevincel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hakan arkadaşım, Genel Havacılığa verdiğin emek ve zaman için sana teşekkür ederim. Üç tarafı deniz olan bu ülkeye amfibik uçak getiren ve büyük mücadele veren senin gibi insanlara çok ihtiyacımız var. Geçmiş olsun.. Antalya'dan Zafer..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000