15 Ocak 2012, Pazar 09:02:54

AHL'DE ÖNLEMLER ALINDI...

Uçaklar, buzlanmaya karşı özel bir sıvıyla yıkandı...
  • yahu adam şahane dalga geçmiş, sazanspor'un forvetleri de hemen atak yapmış :)) Hatta adam "alköl" yazmış kaç kere onu bile anlamamışsınız.. Bu arada alkol ve "glikoz" karışımı da iyiymiş... glikoz, hidrojene nebati yağ, şeker, kakao.. oldu sana uçak çikolata :)))))
  • Ya bu nesaçmalık Alkol le yıkanan uçağa binmem caiz değildir vs vs yazılarını yazanlar sanırım şaka amaçlı yazdılar bu kadar cehalet olamaz ya ayrıca Alkol değil rahat olun ana madde glycol dür ha bu maddenin içinde metaetilen alkol maddesi vardır o ayrı konu ama sizin bildiğiniz alkol değildir o gene bırakın bu saçma muhabbetleri ya
  • havacılıgı hiç bilmeyenbazı insanlar burada abuk subuk yorumlar yapıyorlar.kardeşim arabistan sıcak bir ulke sıcaklık hiçbir zaman sıfır dereceye inmez neden deicing yapsınlar soguk bir ulek olsaydı tabıı tatbik edilecekti zem zemle mi deicing yapacaklardı ?.alkol ile kafayı bozmuş bazıları.
  • bence son zamanlarda bir arkadaş güzel dalga geçiyor, oltayı atıyor, atlayanlara da bir güzel gülüyordur...
Türkiye ve İstanbul genelinde etkisini sürdüren soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda sefere çıkmaya hazırlanan uçaklar, buzlanmaya karşı alkol ve glikoz karışımı özel sıvıyla yıkandı. 
 
İstanbul'dan Dubai'ye gidecek Emirates Havayolları'nın Boeing-777 tipi uçağının pilotunun buzlanmaya karşı De-anti-icing işleminin istemesi üzerine uçağa alkol ve glikoz karışımı kimyasal sıvı püskürtülerek, olası buzlanmanın önüne geçildi. İstenildiği takdirde her uçağa aynı şekilde sıvı püskürtülerek buzlanmaya önlem alınacak.

DHMİ Atatürk Havalimanı Başmüdürü Celal Özuğur'dan alınan bilgiye göre, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda herhangi olumsuz bir durumun yaşanmadığı ve seferlerin normal olarak yapıldığı öğrenildi
AHL'DE ÖNLEMLER ALINDI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 6 yıl önce
yahu adam şahane dalga geçmiş, sazanspor'un forvetleri de hemen atak yapmış :)) Hatta adam "alköl" yazmış kaç kere onu bile anlamamışsınız.. Bu arada alkol ve "glikoz" karışımı da iyiymiş... glikoz, hidrojene nebati yağ, şeker, kakao.. oldu sana uçak çikolata :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ya bu nesaçmalık Alkol le yıkanan uçağa binmem caiz değildir vs vs yazılarını yazanlar sanırım şaka amaçlı yazdılar bu kadar cehalet olamaz ya ayrıca Alkol değil rahat olun ana madde glycol dür ha bu maddenin içinde metaetilen alkol maddesi vardır o ayrı konu ama sizin bildiğiniz alkol değildir o gene bırakın bu saçma muhabbetleri ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
havacılıgı hiç bilmeyenbazı insanlar burada abuk subuk yorumlar yapıyorlar.kardeşim arabistan sıcak bir ulke sıcaklık hiçbir zaman sıfır dereceye inmez neden deicing yapsınlar soguk bir ulek olsaydı tabıı tatbik edilecekti zem zemle mi deicing yapacaklardı ?.alkol ile kafayı bozmuş bazıları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bence son zamanlarda bir arkadaş güzel dalga geçiyor, oltayı atıyor, atlayanlara da bir güzel gülüyordur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000