09 Kasım 2010, Salı 10:37:14

AHL'DE NELER OLUYOR?

Atatürk Havalimanı apronunda son günlerde inşaat manzaraları eksik olmazken, farklı alanlarda sürdürülen çalışmalarla havalimanının kapasitesinin artırılması hedefleniyor.
  • bütün dünyada başlayan bütün inşaatlar biter ama AHL da inşaat hiç bitmez.
  • İyi de pistler habercinin yazdığı gibi 17-35 ve 23-05..!
  • lutfen dokunamiyoruz hacizli falan falan demeyin . isteyen yapar. aprondaki park yerlerini yillarca isgal eden ucaklari cekin atin . biktik artik bu pis goruntuden. ayrica digerlerinin dedigi gibi genel havacilik terminalini hurdaliga cevirmeyin. satin gitsin , alicisi mutlaka bulunur. yetkililer! istediginiz zaman oluyor.
  • Durmak çalışmak üretmek ve yaratmak var atatürk de zaten kapasitenin üzerinde hizmet veriyor ve her geçen gün daha da kalabalık oluyor dolayısıyla mevcut alandan genişletme, yer açma çalışmaları yapılması zorunlu. Aslında karşı taraf florya tarafını da kamulaştırıp yolu alt geçit yaparak aşşağıya çekeceksin ve üzerine taksi yolu işde sana terminal alanı yapa oraya terminal bunun dünyada örnekleri vardır. Başka çaren yok gidecek yerin yok denizi doldurabilirsin, mesela Hong Kong ancak bizim enteller ve danteller karşı çıkar..havalimanı, Tokyo narita, ve haneda denizin üzerindedir
Atatürk Havalimanı pist yenileme çalışmaları kapsamında 17-35 pistine hızlı taksi çıkışları ekleniyor. Yaklaşık bir hafta önce başlayan çalışmalar tamamlandığında, 17-35 sol pistindeki hızlı taksi çıkışı sayısı 8 olacak.

Hızlı taksi çıkışlarının tamanlanmasıyla piste inen uçaklar, eskisinden daha hızlı pisti terkedecek ve bir sonraki trafiğin inişi sağlanacak. Böylelikle Atatürk Havalimanı’ndaki kapasite de artmış olacak. 30 Haziran’da hizmete giren 05-23 pisti inşaatının yapımını da üstlenen Eco İnşaat’ın yürüttüğü inşaat çalışmalarının bir kaç hafta daha sürmesi bekleniyor.

Bu arada, kış aylarında uçakların donmaya karşı korunmasını sağlamak amacıyla yapılan De icing işlemlerinin daha hızlı yapılabilmesi için kuleye yakın bölgede ikinci bir de- iceing alanı yapılıyor. Böylelikle, iki uçağa aynı anda de-icing işlemleri yapılırken, uzayan de iceing kuyrukları da azalacak.

Atatürk Havalimanı'nda yapımı süren inşaatlardan biri de Genel Havacılık terminalinin olduğu bölgedeki ani müdahale birimi inşaatı... DHMİ tarafından ihale usulü bir inşaat firmasına verilen ve 28 Ekim'de başlayan inşaat çalışmaları tamamlandığında, son yıllarda yoğunluğun iyice arttığı Genel Havacılık apronundaki acil olaylara daha kısa sürede müdahale edilmesi sağlanacak.

Öte yandan, Atatürk Havalimanı’ndaki emektar kulenin taşınmasına da çok kısa zaman kaldı. Yapımında son aşamaya gelinen yeni kulenin önümüzdeki günlerde tamamen bitirilmesiyle, hem hava trafiğinin etkin kullanılması sağlanacak hem de eski kulenin yıkılmasıyla yeni park alanları oluşturulacak. Böylelikle Atatürk Havalimanı'nın kapasite yüzde 15 artacak.©AirportHaber.com Özel
AHL'DE NELER OLUYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
bütün dünyada başlayan bütün inşaatlar biter ama AHL da inşaat hiç bitmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İyi de pistler habercinin yazdığı gibi 17-35 ve 23-05..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
lutfen dokunamiyoruz hacizli falan falan demeyin . isteyen yapar. aprondaki park yerlerini yillarca isgal eden ucaklari cekin atin . biktik artik bu pis goruntuden. ayrica digerlerinin dedigi gibi genel havacilik terminalini hurdaliga cevirmeyin. satin gitsin , alicisi mutlaka bulunur. yetkililer! istediginiz zaman oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Durmak çalışmak üretmek ve yaratmak var atatürk de zaten kapasitenin üzerinde hizmet veriyor ve her geçen gün daha da kalabalık oluyor dolayısıyla mevcut alandan genişletme, yer açma çalışmaları yapılması zorunlu. Aslında karşı taraf florya tarafını da kamulaştırıp yolu alt geçit yaparak aşşağıya çekeceksin ve üzerine taksi yolu işde sana terminal alanı yapa oraya terminal bunun dünyada örnekleri vardır. Başka çaren yok gidecek yerin yok denizi doldurabilirsin, mesela Hong Kong ancak bizim enteller ve danteller karşı çıkar..havalimanı, Tokyo narita, ve haneda denizin üzerindedir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000