08 Nisan 2016, Cuma 12:13:56

AHL'de kuş timi görev başında

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)Atatürk Havalimanında uçuş güvenliğini tehlikeye sokan ve uçaklara zarar veren kuşlarla mücadele etmek için yoğun çaba harcıyor.
  • Kuşlar askeri kökenliyse sökmez ama dhmi sivil kökenliyse ve kuşlara ana avrat söverse bu yöntem etkili olabilir.
  • birkaç tane av köpeği ile kuş sorunu çözülür
  • dhmi apon trafik birimine ünivesitelerin sivil hava ulaştırma bölümü mezunu gençleri almadıktan sonra bu sorun çözülmez çünkü apronda çalışan personel hizmetli sınıvında personel boş personel bir an önce dhmi tercihini bu bölüm mezunlarından yaparak hem işi bilen hem kültürlü gennçler buralar gelemeli bu insanlar yer hizmeti trafik hizmeti eğitim alıyorlar
  • Bu pozlamı kuşlar engelliyor anlamadım.!!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)Atatürk Havalimanında uçuş güvenliğini tehlikeye sokan ve uçaklara zarar veren kuşlarla mücadele etmek için yoğun çaba harcıyor. Kuş Timi araç üzerinde taktıkları cihazlarla, yırtıcı hayvan sesi çıkararak kuşları kaçırıyor. Kuş sürüsünün havalimanına doğru yönelmesi ve kuş timinin kuşlara müdahale etmesi İHA kameraları tarafından saniye saniye görüntüledi.

Her gün ortalama binin üzerinde uçağın inip kalktığı dünyanın en işlek meydanlarından Atatürk Havalimanı'nda, piste girerek uçaklara zor anlar yaşatan kuşlara karşı mücadele hız kesmeden devam ediyor.

Kuşların göç zamanı olması nedeniyle çalışmalarını gece gündüz aralıksız sürdüren Devlet Hava Meydanları İşletmesi ekipleri, kuşları pistlerden uzaklaştırmak için vahşi hayvan sesi çıkaran araçlar kullanıyor. Atatürk Havalimanı'nda özel yapılmış iki araç ile kuşlarla mücadele eden Devlet Hava Meydanları İşletmesi ekipleri havalimanında kuşların uçaklara zarar vermesini önlüyor.

YIRTICI HAYVAN SESİ İLE KUŞLARI UZAKLAŞTIRIYORLAR

Devlet Hava Meydanları İşletmesi yetkilileri özel yapım iki aracın üzerine taktıkları cihazla, kuşların bulunduğu noktalara giderek yırtıcı hayvan sesleriyle kuşları kaçırıyor. Belli saat aralıklarıyla Atatürk Havalimanı'nda dolaşarak kuşları uzaklaştıran Devlet Hava Meydanları İşletmesi ekipleri, pisleri ve pistlerin çevrelerini de araçlarla dolaşarak vahşi hayvan sesleri çıkarıyor.
Ayrıca pistlerde bulunabilecek yabancı maddeleri de kontrol ederek, temizliyor.

KUŞLAR UÇAKLARA BÜYÜK ZARAR VERİYOR

Kalkış ve inişi sırasında kuşa çarpan uçaklar, büyük hasar görebiliyor. Seferden çekilen uçaklar bakıma alınıyor.Yaklaşık 6 kilogramlık bir kuşun saatte 300 kilometre ile giden uçağa çarpma etkisinin 550 kilogramlık kuvvete eşdeğer olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor. Bir kuş sürüsünün piste girmesi ve ardından kuş timinin kuşlara müdahalesi de İHA kameralarından saniye saniye görüntüledi. Kuşların piste yaklaşmasının ardından kuş timi harekete geçerek, kuşları cihazdan çıkardıkları sesle kaçırdı.AHL'de kuş timi görev başında

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Kış kış kılş ~ 2 yıl önce
Kuşlar askeri kökenliyse sökmez ama dhmi sivil kökenliyse ve kuşlara ana avrat söverse bu yöntem etkili olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hunter ~ 2 yıl önce
birkaç tane av köpeği ile kuş sorunu çözülür

Yanıtla

Kalan karakter 1000
port ~ 2 yıl önce
dhmi apon trafik birimine ünivesitelerin sivil hava ulaştırma bölümü mezunu gençleri almadıktan sonra bu sorun çözülmez çünkü apronda çalışan personel hizmetli sınıvında personel boş personel bir an önce dhmi tercihini bu bölüm mezunlarından yaparak hem işi bilen hem kültürlü gennçler buralar gelemeli bu insanlar yer hizmeti trafik hizmeti eğitim alıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XXX ~ 2 yıl önce
Bu pozlamı kuşlar engelliyor anlamadım.!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000