28 Mart 2016, Pazartesi 13:08:16

AHL'de kule ile pilot arasında ilginç diyalog

Atatürk Havalimanında indikten sonra park alanına giden THY uçağının pilotu iki uçak arasından geçen bir aracı Hava Trafik Kontrol Merkezi'ne rapor etti.
  • Apronun kovboyları onlar herşey serbest onlara, kafalarına göre ceza kesenler egolarını tatmin etmek için milletin ehliyetini toplayanlar aralarında çok kaliteli insanlarda var onları tenziye ederim. Eyyy dhmi bu apron sizede kalmaz hepiniz sıralya gidersiniz birgün
  • çok ilginçmiş gerçekten çok şaşırdım airpothaber her gn beni şaşırtıyorsun
  • yok efendim ikram arabası peşinden gidiyormuş,vay efendim ceza kesecek kimse yok muymuş,kulenin ifadesine dikkat edin kontrollü şekilde geçmiştir diyor görmediği halde tebrik ediyorum pilot da sadece bilgi için aradık diyor.abuk sabuk mesaj atanlar kuyruk acısı var herhalde, bu araçlar zaten uçakların önünde durmdan fink atıyor görevleri bu adı üstünde follow-me.böyle konuşan kişilere iki tane koyun versen güdemez.DHMİ gerek kule,gerek ramp,gerekse apron birimi ile kocam havalimanında uçuş güvenliği için canını dişin takıyor.
  • Kuleci diyememiş mi " Follow me aracıdır o , ikram aracının arkasında avantasının peşindedir..."

Atatürk Havalimanında indikten sonra park alanına giden THY uçağının pilotu iki uçak arasından geçen bir aracı Hava Trafik Kontrol Merkezi'ne rapor etti. O anlar ise ses kayıtlarına yansıdı.

Atatürk Havalimanı'na saat 09.36'da iniş yapan Türk Hava Yolları'nın Bişkek İstanbul uçuşunu yapan Boeing 737-800 tipi uçağın pilotu ile Hava Trafik Kontrol Merkezi arasındaki konuşmalar dikkat çekti. TC-JVG kuyruk tescilli uçağın pilotu, Hava Trafik Kontrol Merkezi'ne park yerine gitmek için pist ile apronu birbirine bağlayan Eco5'de (taksiyolu) durduktan sonra önündeki uçakla aralarından bir araç geçtiği bilgisini verdi. O anlar anbean ses kayıtlarına da yansıdı.

İŞTE O KONUŞMALAR

THY pilotu: Eco5'den(taksiyolu) döndükten sonra durmuş trafikte arada bekliyorduk. O sırada önümüzdeki trafikle aramızdan bir tane bir araç geçti. Sarı bir araç. Takip edebildiniz mi?

Kontrolör: Hayır efendim. Negatif. Plaka alabildiniz mi? Follow me'(DHMİ'nin apron aracı) ikaz edelim,

Pilot: Şu anda yeni yapılan inşaat sahasına girdi, orada dolaşıyor. Bizimle, önümüzdeki iki duran uçak arasından geçti efendim
Kontrolör: Efendim o muhtemelen Follow me aracı olabilir. Apronda çalışanların kullandığı. Muhtemelen odur. Kontrollü bir şekilde geçmiş olabilir. Ben yine de ikaz edeceğim. Şu an 226 körüğe doğru geliyor sanırım.

Pilot : Doğrudur efendim. Çok yakındık, biz öndeki uçağa. İki uçak arasından geçti. Sadece bilgi vermek için aradık".

AHL'de kule ile pilot arasında ilginç diyalog

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Dhmi ~ 2 yıl önce
Apronun kovboyları onlar herşey serbest onlara, kafalarına göre ceza kesenler egolarını tatmin etmek için milletin ehliyetini toplayanlar aralarında çok kaliteli insanlarda var onları tenziye ederim. Eyyy dhmi bu apron sizede kalmaz hepiniz sıralya gidersiniz birgün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çok ilginç ~ 2 yıl önce
çok ilginçmiş gerçekten çok şaşırdım airpothaber her gn beni şaşırtıyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Apron Memuru ~ 2 yıl önce
yok efendim ikram arabası peşinden gidiyormuş,vay efendim ceza kesecek kimse yok muymuş,kulenin ifadesine dikkat edin kontrollü şekilde geçmiştir diyor görmediği halde tebrik ediyorum pilot da sadece bilgi için aradık diyor.abuk sabuk mesaj atanlar kuyruk acısı var herhalde, bu araçlar zaten uçakların önünde durmdan fink atıyor görevleri bu adı üstünde follow-me.böyle konuşan kişilere iki tane koyun versen güdemez.DHMİ gerek kule,gerek ramp,gerekse apron birimi ile kocam havalimanında uçuş güvenliği için canını dişin takıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gayet net... ~ 2 yıl önce
Kuleci diyememiş mi " Follow me aracıdır o , ikram aracının arkasında avantasının peşindedir..."

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000