18 Ocak 2016, Pazartesi 16:14:51

AHL'de 'kazma-kürekli' uçak kurtarma operasyonu!

Atatürk Havalimanı’nda bugün saat 13.10’da pistten çıkan özel jet, üç saattir kurtarılamadı.
  • arkadaşım öncelikle inşallah yazmayı öğren de sonra beddua et. herkes işini yapar felsefesi varsa bunu uygun dille anlatmalısın bence eğer itfaiyecisen veyahaut o meslek grubunu kollamaya calısıyosan bu sekilde senin evin yanar onlar dahi kurtatarmaz..
  • dhmyi bu sene ki kar yagislarinda hic bir yeede goremedim onlari tek gordugum yer ya birilerine ceza keserken yada psitin ortasinda son surat giderken hangi ucagi kurtarmis simdiye kadar thy nin ucaklarini park pozisyonundan yer hizmetleri tim kurmus kendi cabalari ile çıkartıyor
  • Bir zamanlar Air Alfaya ait A300 yanmişti. AHL itfaiyesi sonduremeyince IBB itfaiyesi gelip sondurmuştu. Nerden nereye ah ah.......
  • Çok büyük bir felaket bu

İşadamı Adnan Polat’ın da içinde bulunduğu Cessna Citation 550 tipi özel jet bugün saat 13.10’da pistten çıktı. Pilotun iniş sonrası gaz açması ile pist dışına çıkarak toprak zemine zaplanan uçağın iniş takımları toprak zemine saplandı.

Olay sonrası DHMİ ekipleri uçağı kurtarmak için çalışma başlattı. Ancak DHMİ’de küçük uçakların kurtarılması için gerekli ekipmanlar olmayınca kurtarma çalışmaları üç saate ulaştı.

Kazma ve kürekle uçağın iniş takımları saplandığı yerden çıkarılmak için çaba gösterilirken uçağı çekmek için gerekli olan halat da THY’den bulundu.

DHMİ yetkilileri, küçük uçakların çıkarılması için gerekli ekipmanların bulunmadığını ancak büyük uçakların kurtarılması için gerekli olan ekipmanların mevcut olduğunu bildirdi.

Uçak şu sıralarda halen pist sonunda kurtarılmak için bekliyor.AHL'de 'kazma-kürekli' uçak kurtarma operasyonu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

BEDDUA ~ 2 yıl önce
arkadaşım öncelikle inşallah yazmayı öğren de sonra beddua et. herkes işini yapar felsefesi varsa bunu uygun dille anlatmalısın bence eğer itfaiyecisen veyahaut o meslek grubunu kollamaya calısıyosan bu sekilde senin evin yanar onlar dahi kurtatarmaz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
calisan dhmi ~ 2 yıl önce
dhmyi bu sene ki kar yagislarinda hic bir yeede goremedim onlari tek gordugum yer ya birilerine ceza keserken yada psitin ortasinda son surat giderken hangi ucagi kurtarmis simdiye kadar thy nin ucaklarini park pozisyonundan yer hizmetleri tim kurmus kendi cabalari ile çıkartıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İtfaiye ~ 2 yıl önce
Bir zamanlar Air Alfaya ait A300 yanmişti. AHL itfaiyesi sonduremeyince IBB itfaiyesi gelip sondurmuştu. Nerden nereye ah ah.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737 ci ~ 2 yıl önce
Çok büyük bir felaket bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000