27 Nisan 2012, Cuma 19:11:07

AHL'DE KAYIT BAŞLADI!

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yenilenen pasaport bankolarında artık yolcu ve polis arasındaki konuşmalar kayıt altına alınmaya başlandı...
  • aklım başımda çok şükür. böyle bir olaya şahit olmadan neden yazayım? polis, bizim polisimiz değil mi? şahsen çok utandım bu duruma şahit olduğum için. yaklaşış 3 ay önce oldu bahsettiğim olay. hiçkimsenin günahı almıyorum çünkü gördüğümü yazdım. belki o 400 kişiden birisiniz ama benim içim rahat. birde çok tecrübesiz yeni mezun polisleri doldurmuşlar ahl'ye bence bu meslekte uzun yıllar geçirmiş polisler olmalı.
  • guten tag..bu haberi gorunce bir yorum yapmak istedim. ben ileriki yillarda bir turkiye yapmak istiyorum gezmek icin. yasim 23. alman pasaportunu 2 seneye alacagim. fakat su an askerlik problemim var sanirim. ne yoklama ne baska bir seye gittim. acaba gitsem havalimaninda polisler beni askere alir mi? riski oluyor mu?
  • Gümrükçüler kartsız şartsız, x-raysiz geçip giriyor AHL ye ..bu adamlar bukadar güvenilirde...neye göre güvenilirdir ? Gümrük yolsuzluklarının ayyuka çıktığı bu ülkede...kaç kez gördüm adamlar elini kolunu sallaya sallaya geçip giriyor içeri...polis te ööööyle bakıyor...ne iştir bu...Valilik uyuyormu yoksa bir nedenle gözmü yumuyor....__???
  • iyi bir uygulama olacak.zira rastladığım bir olayı anlatayım.pasaport kontrol sırasında önümdeki 60 yaşlarında bir adam kabindeki polise 'geçen haftaki yakışıklı memur bey yok mu ' gibi sözler söyledi.kabindeki polis iyi tuttu kendini aslında.yani çeşitli tipten insanlarla muhatap oluyorlar bazen

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ndeki pasaport bankolarına sensörlü ses kayıt cihazları yerleştirildi. Cihazlar sayesinde, yolcular ile polis arasındaki tüm konuşmalar kayıt altına alınıyor. Pasaport bankolarının tümü ses kayıt cihazları ile donatıldı.

Teknolojik yenilikleri takip eden polis, bu sayede yolcu ile arasındaki konuşmaları kayıt altına alıyor ve delil olarak kullanabiliyor. Pasaport bankolarındaki mikrofon sayesinde, yolcular ile polis arasındaki diyalogu kaydeden cihaz sayesinde yaşanabilecek olası tartışmalarda kimin haklı olduğu da ispat edilebilecek. Ses kayıtları bir veri deposunda toplanıyor. Yolcu pasaport işlemini yaptırdığı sırada sensör yardımı ile ses kaydı başlıyor. (Zaman)

AHL'DE KAYIT BAŞLADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
aklım başımda çok şükür. böyle bir olaya şahit olmadan neden yazayım? polis, bizim polisimiz değil mi? şahsen çok utandım bu duruma şahit olduğum için. yaklaşış 3 ay önce oldu bahsettiğim olay. hiçkimsenin günahı almıyorum çünkü gördüğümü yazdım. belki o 400 kişiden birisiniz ama benim içim rahat. birde çok tecrübesiz yeni mezun polisleri doldurmuşlar ahl'ye bence bu meslekte uzun yıllar geçirmiş polisler olmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
guten tag..bu haberi gorunce bir yorum yapmak istedim. ben ileriki yillarda bir turkiye yapmak istiyorum gezmek icin. yasim 23. alman pasaportunu 2 seneye alacagim. fakat su an askerlik problemim var sanirim. ne yoklama ne baska bir seye gittim. acaba gitsem havalimaninda polisler beni askere alir mi? riski oluyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Gümrükçüler kartsız şartsız, x-raysiz geçip giriyor AHL ye ..bu adamlar bukadar güvenilirde...neye göre güvenilirdir ? Gümrük yolsuzluklarının ayyuka çıktığı bu ülkede...kaç kez gördüm adamlar elini kolunu sallaya sallaya geçip giriyor içeri...polis te ööööyle bakıyor...ne iştir bu...Valilik uyuyormu yoksa bir nedenle gözmü yumuyor....__???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
iyi bir uygulama olacak.zira rastladığım bir olayı anlatayım.pasaport kontrol sırasında önümdeki 60 yaşlarında bir adam kabindeki polise 'geçen haftaki yakışıklı memur bey yok mu ' gibi sözler söyledi.kabindeki polis iyi tuttu kendini aslında.yani çeşitli tipten insanlarla muhatap oluyorlar bazen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000