23 Eylül 2014, Salı 07:30:10

AHL'DE KAÇAKÇILIK OPERASYONU

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza ekipleri, Atatürk Havalimanı’nda 2 milyon 20 bin TL değerinde kaçak cep telefonu ele geçirdi.
  • Şu "çakma" Galaxy S5 (Samsung değil!) telefonlardan değil mi bunlar? Nasıl 2 milyon TL ederi varmış? Orada duran o hurda yığını 20bin TL dahi etmez.
  • Bende diyorum Telefın diye birşey varda benim mi haberim yok.
  • telefın ne ya?
  • Bu yakalananlar birde yakalanmayanlar var mutlaka..arada kaçanlar .yıllar önce bir bayan kabin memuru vardı dubaiden gelirken bir çanta dolusu telefonla yakalanmıştı tabiki işten çıkartıldı bir defasındada beşiktaşsporun masörü yakalandı dubaiden gelirken çantasında bi dolu ceptelefonuyla .para hırsıyla insanlar pirince giderken bulguruda kaybedip hayatlarının pişmanlığını yaşıyorlar yazık insan kanaat kar olmalı,kimseyle zenginlik para yarışına girmemeli

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza ekipleri, Atatürk Havalimanı’nda 2 milyon 20 bin TL değerinde kaçak cep telefonu ele geçirdi.

Atatürk Havalimanı’nda görevli Gümrük Muhafaza memurlarınca Cidde’den gelen uçak yolcularının salonu terk etmelerine rağmen bantlardan alınmayan sahipsiz valizler X-Ray taramasından geçirildi. Bagajlarda aşırı yoğunluk görülmesi üzerine yapılan araştırma sonucu bagaj sahiplerinin bir gün sonraki uçakla İstanbul’a gelecekleri bilgisine ulaşıldı. Gelen yolcuların valizleri almaları beklenerek, valizleri alan şahıslar ve onlarla beraber hareket ettiği anlaşılan 2 şahıs takibe alındı. Yolcuların “gümrüğe tabi eşyam yoktur” anlamında olan “Yeşil Hat”tı herhangi bir beyanda bulunmadan geçmeleri üzerine yolcular ve beraberlerindeki valizler Gümrük Muhafaza ekiplerince kontrol edildi. Gümrük Muhafaza ekiplerince yapılan kontrollerde Azerbaycan uyruklu A.M., E.A., T.V. ve Türk vatandaşı M.Z.’nin taşıdığı valizlerde gümrüklenmiş değeri 2 milyon 20 bin TL olan çeşitli tip ve son modelde toplam bin 519 adet kaçak cep telefonu ele geçirildi.

Azerbaycan uyruklu şahıs liderliğinde organize olarak yürütüldüğü anlaşılan kaçakçılık faaliyetinin işleyişi de çözüldü. İki ekip halinde çalışan çetenin bir kısım elemanlarının Çin’den aldıkları telefonları Cidde üzerinden aktarmalı olarak İstanbul’a getirdikleri, diğer ekibin ise aynı zamanlarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelerek valizleri kendilerininmiş gibi göstererek gümrük salonundan çıkarmaya çalıştıkları belirlendi. Çete üyelerinin dikkat çekmemek amacıyla umreden geliyormuş izlenimi vermek için tuvalette elbiselerini değiştirdikleri ve karşılayıcı olarak bulunan havayolları personeli H.E’nin de bu kişileri yönlendirdiği tespit edildi.

Olayla ilgili yakalanan 6 kişi, hazırlanan soruşturma dosyası ile Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. 

AHL'DE KAÇAKÇILIK OPERASYONU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Volvo ~ 4 yıl önce
Şu "çakma" Galaxy S5 (Samsung değil!) telefonlardan değil mi bunlar? Nasıl 2 milyon TL ederi varmış? Orada duran o hurda yığını 20bin TL dahi etmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bende diyorum Telefın diye birşey varda benim mi haberim yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
onur ~ 4 yıl önce
telefın ne ya?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mokoko ~ 4 yıl önce
Papua Yeni Gine nin baskenti
TEC ~ 4 yıl önce
Bu yakalananlar birde yakalanmayanlar var mutlaka..arada kaçanlar .yıllar önce bir bayan kabin memuru vardı dubaiden gelirken bir çanta dolusu telefonla yakalanmıştı tabiki işten çıkartıldı bir defasındada beşiktaşsporun masörü yakalandı dubaiden gelirken çantasında bi dolu ceptelefonuyla .para hırsıyla insanlar pirince giderken bulguruda kaybedip hayatlarının pişmanlığını yaşıyorlar yazık insan kanaat kar olmalı,kimseyle zenginlik para yarışına girmemeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000