09 Aralık 2011, Cuma 08:45:50

AHL'DE DÖVÜLDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİ

Azerbaycan'ın önemli insan hakları aktivistlerinden İntikam Aliyev'in İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dövüldüğü iddia edildi
  • Elimizde doktor raporu var ayrıca olmasa bile İzmir Karakolu'nda çıkan görüntülerden sonra şaşırmasanız lazım. İntigam Bey'e yapılan muamele yüzünden dünya ayaga kalkıyor. Polise bu kadar güvenmeyin gun gelir sizi de döver.
  • Arkadaş sanırım ki, bu olay olmuşdur. Bu devlet İntikamı iyi bilir, türkiyedeki bazı çakalları da iyi bilir. Ben türk milletime söz dedirtecek birisi değilim. Amma o görevli kim ise çakal birisidir. Ama İntikam beye isim bulma tavsiyesinde olmayin Tavsiye........ Onun ismi İntikam da olsa İnsan Savunmasini iyi bilir.! Git içinizdeki çakallari gebertin. Saygilarimla.
  • AHL'de sahte pasaport vs nedeniyle Türkiye'ye giriş yapamayıp sınır dışı edilmek istenen ancak geri dönmek istemedikleri için zorluk çıkaran, hatta kaba kuvvete başvuran, hakaretler ve küfürler yağdıran çeşit çeşit insan var. Bunlar uçuş güvenliğini tehdit edecek durumda ise ilaçla uyutularak da geri gönderilebilirler ancak bunu bile AHL'deki doktorlar yapamıyor, herhangi bir alerjisi vs varsa ölebilir veya şikayet edebilir diye. Yanlış hatırlamıyorsam adli tıp veya benzeri bir devlet kuruluşundan gelmeleri gerekiyor. Bir suçluya bile hassas davranılırken bir avukatın, hele de Azeri birinin dövüleceğini sanmıyorum. Ayrıca hakaret de insan haklarına aykırı. Bu olay gerçekse bu avukat hakkı olan bir insan da biz neyiz acaba onun gözünde...
  • Senin mesajlarini nasil anlayalim Yolcu uzun zamandir dovulmediniz her halde
Azeri insan hakları savunucusu İntikam Aliyev'in, Türkiye'de düzenlenen AGİT toplantılarına katılmak üzere geldiği İstanbul'dan Bakü'ye dönüşü sırasında, İstanbul Atatürk Havaalanı'nda gümrük memurları tarafından dövüldükten sonra sınır dışı edildiği iddia edildi.

Azerbaycan İnsan Hakları Evi tarafından yapılan açıklamaya göre, olay Salı gecesi yaşandı. Bir havaalanı görevlisine hakaret ettiği gerekçesiyle başlayan tartışmanın ardından Aliyev gözaltına alındı, dayak yedi ve sonrasında sınırdışı edildi.

Aliyev'in Bakü'ye döndükten sonra Türkiye Dışişleri Bakanlığı'na bir mektup yazarak durumu aktardığı ve sorumluların cezalandırılmasını talep ettiği de kaydedildi.
AHL'DE DÖVÜLDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 6 yıl önce
Elimizde doktor raporu var ayrıca olmasa bile İzmir Karakolu'nda çıkan görüntülerden sonra şaşırmasanız lazım. İntigam Bey'e yapılan muamele yüzünden dünya ayaga kalkıyor. Polise bu kadar güvenmeyin gun gelir sizi de döver.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Arkadaş sanırım ki, bu olay olmuşdur. Bu devlet İntikamı iyi bilir, türkiyedeki bazı çakalları da iyi bilir. Ben türk milletime söz dedirtecek birisi değilim. Amma o görevli kim ise çakal birisidir. Ama İntikam beye isim bulma tavsiyesinde olmayin Tavsiye........ Onun ismi İntikam da olsa İnsan Savunmasini iyi bilir.! Git içinizdeki çakallari gebertin. Saygilarimla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
AHL'de sahte pasaport vs nedeniyle Türkiye'ye giriş yapamayıp sınır dışı edilmek istenen ancak geri dönmek istemedikleri için zorluk çıkaran, hatta kaba kuvvete başvuran, hakaretler ve küfürler yağdıran çeşit çeşit insan var. Bunlar uçuş güvenliğini tehdit edecek durumda ise ilaçla uyutularak da geri gönderilebilirler ancak bunu bile AHL'deki doktorlar yapamıyor, herhangi bir alerjisi vs varsa ölebilir veya şikayet edebilir diye. Yanlış hatırlamıyorsam adli tıp veya benzeri bir devlet kuruluşundan gelmeleri gerekiyor. Bir suçluya bile hassas davranılırken bir avukatın, hele de Azeri birinin dövüleceğini sanmıyorum. Ayrıca hakaret de insan haklarına aykırı. Bu olay gerçekse bu avukat hakkı olan bir insan da biz neyiz acaba onun gözünde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Senin mesajlarini nasil anlayalim Yolcu uzun zamandir dovulmediniz her halde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000