27 Kasım 2009, Cuma 13:00:01

AHL'de 250 bin liralık kokain yakalandı!

Atatürk Havalimanı’nda yapılan operasyonda Bolivya uyruklu iki kadın, mide ve rahimlerindeki 250 bin TL’lik kokain ile yakalandı...
  • O basina gosteris icin yakalanmistir 2,5 milyonluk kismi simdiden pazara ulasmistir. Klasik senaryo kahraman gumrukculerimiz yakaliyorda niye Istanbul'da nerede ise ilkokula kadar uyusturucu girdi?
  • Biz de bu olaya inandık. Kesinlikle şüphelenildikleri için takibe alınmışlardır.... Menfaatler çakışınca yakala gitsin...

Gümrük Muhafaza birimlerinin Atatürk Havalimanı’nda yaptığı operasyonda Bolivya uyruklu iki kadın mide ve rahimlerindeki kokainle yakalandı. Gümrük ekiplerinin güvenlik kameralarıyla saniye saniye takip ettiği uyuşturucu kuryeleri havalimanı çıkışında taksiye binerken gözaltına alındı.

Havalimanı’ndaki uyuşturucu kuryesi operasyonlarına gümrük ekipleri de katıldı. Uyuşturucu taşıyan yabancı kuryeler konusunda uyarılan gümrük birimleri, Brezilya’dan Zürih aktarmalı olarak Türkiye’ye gelen Swiss Air’e ait uçaktaki yolcuları takibe aldı.

Bazı duyumları da değerlendiren Gümrük Muhafaza ekibi, Bolivya uyruklu olduğu belirlenen D.S. ve M.W.P. isimli iki kadından şüphelenince takip başlatıldı. Türkiye’ye indikleri andan itibaren havaalanındaki kameralarla adım adım izlenen iki kurye, havalimanından çıkış hazırlıklarını tamamladı. Ekiplerin dikkatini çeken, yabancı uyruklu kadınları karşılamak için kimsenin gelmeyişi oldu. Kadınların şüpheli hareketlerini de değerlendiren gümrük ekibi, takibe aldıkları iki kadını Dış Hatlar Terminali çıkışında durdurdu. Taksiye binmeye hazırlanan kadınlar gözaltına alındı.

Valizlerde uyuşturucu yoktu ama...


Kadın kuryelerin gözaltına alınmasının ardından valizleri didik didik arandı. Uyuşturucuya rastlanmayınca üst araması yapıldı. Kadınlardan birinin üst aramasında vücut boşluğunda kokain izine rastlanınca kuryelerin röntgen için hastaneye sevki kararlaştırıldı. Çekilen filmlerle birlikte uyuşturucunun kadınların vücutlarında nasıl zulalandığı da ortaya çıkmış oldu. Yapılan incelemede kadınlardan birinin mide ve bağırsağında 85, diğerinin rahim bölgesinde de 70 adet kokain kapsülü bulunduğu belirlendi. Hastanede 3 gün süren işlemlerin ardından zanlıların vücutlarından toplam iki kilo 313 gram kokain çıkarıldı.

Zanlıların ifadelerinden yola çıkan gümrük ekipleri, kadınların, alıcılarla bir otelde buluşacağını tesbit edince, araştırma bu yöne kaydırıldı. Ancak ifade edilen otele baskın yapan ekipler alıcılara ulaşamadı. Zanlı iki kadının ifadesinde kokaini Türk uyruklu kişilere teslim edeceklerini söylediği öğrenildi.

D.S. ve M.W.P’nin Türkiye’ye ilk kez geldikleri belirtildi. Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekibinin açıklamasına göre ele geçen kokainin piyasa değerinin 250 bin TL civarında olduğu belirtildi. Daha önce havalimanı polisinin yakaladığı uyuşturucu kurye sayısının artması nedeniyle kokainin gram fiyatının 150 dolar’a kadar çıktığı belirlenmişti.

Taraf

AHL'de 250 bin liralık kokain yakalandı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
O basina gosteris icin yakalanmistir 2,5 milyonluk kismi simdiden pazara ulasmistir. Klasik senaryo kahraman gumrukculerimiz yakaliyorda niye Istanbul'da nerede ise ilkokula kadar uyusturucu girdi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Biz de bu olaya inandık. Kesinlikle şüphelenildikleri için takibe alınmışlardır.... Menfaatler çakışınca yakala gitsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000