18 Ocak 2015, Pazar 19:01:46

AHL ÜZERİNDE SKANDAL UÇUŞ!

Aspet Manukyan isimli havacılık meraklısı gencin çektiği görüntüler olay yarattı. Atatürk Havalimanı üzerinde ve çevresinde dakikalarca görüntü alan genç, uçuş emniyetini tehlikeye attığı gerekçesiyle tepki çekti.
  • Bu quadcopter lardan ben de dizayn edip ucuruyorum. Bazi test ucuslari icin model ucak pisti yerine evin arka bahcesinde bile ucururken cok endiseleniyorum. Ozellikle karbon fiber pervaneler bir yere carpinca cok zarar veriyor. Ucuslari lutfen guvenli model ucak pistlerinde yapalim. Arkadasin yaptigini onaylamiyorum ama havadan yapilan cekimlerde goz yanilmasi cok oluyor. Her ne kadar goruntuler pistin tam uzerinden cekilmis gibi gorunse de eminim arkadasimiz emmiyetli bir mesafede idi. En azindan oyle umit ediyorum.
  • Bu. Arkadas. Sayesınde. Multi satısları. Durdu. Bıde. Ustune. Lısans. Sölentılerı. Gezıyor. Heryerde kötü. Oldu. Şahşın. Kendısı. Ceza almalı. Kullanıcı. Ve. Satıcıların. Günahı. Nedir
  • Vay be. Adam. bak. dalgaya. Almış. Hayatı
  • kesın. Ceza. Verılmelı. Ve. Bu cezayı. Halka. Duyurmalılar.

Aspet Manukyan isimli havacılık meraklısı gencin çektiği görüntüler olay yarattı.

Atatürk Havalimanı üzerinde ve çevresinde dakikalarca görüntü alan genç, uçuş emniyetini tehlikeye attığı gerekçesiyle tepki çekti.

Manukyan'ın 12 dakikalık videosunu sosyal paylaşım sitesi Youtube'a yüklemesinden kısa süre sonra, yorumcular uçakların iniş kalkış paterninde tehlikeli çekimler yapan Manukyan'ı sorumsuzlukla suçladı.

Uzaktan kumandalı insansız hava aracıyla uçakların iniş kalkış yaptıkları bölgede kontrolsüzce çekim yapan Manukyan gelen tepkiler üzerine videoyu kaldırdı. Airporthaber'in ulaştığı Manukyan, "Havaa aracının üzerindeki GPS sistemi havaalanlarında çekim yapılmasına müsade etmiyor. Sistem otomatikman devredışı kalıyor. Ben de bunu denemek için havaalanı üzerinde çekim yapmak istedim. GPS sisteminin devre dışı kalmasını bekledim ama kalmayınca çekime devam ettim. Kötü bir niyetim yoktu" dedi.

Öte yandan sözkonusu görüntülere ilişkin bazı pilotlar Airporthaber'e ulaştı ve görüntüyü alan kişiye tepkilerini dile getirdi.

Havacılık kuralları gereği havalimanları üzerinde izinsiz uçuş yapmak yasak. Polislerin ve askeri personelin dahi izin alarak uçmak zorunda olduğu havalimanı üzerinde uçulmasının cezai müeyyidesi bulunuyor.

Terör eylemlerine yol gösterecek şekilde yapılan bu uçuş sonrası tartışmalar devam ederken, Aspet Manukyan hakkında nasıl bir işlem yapılacağı merak ediliyor.

İşte vızır vızır işleyen Atatürk Havalimanı trafiğinin arasında gökyüzünde tehlikeye davetiye çıkaran o hava aracının çektiği o görüntüler:©AirportHaber ÖZEL

AHL ÜZERİNDE SKANDAL UÇUŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (116)

Murat ~ 3 yıl önce
Bu quadcopter lardan ben de dizayn edip ucuruyorum. Bazi test ucuslari icin model ucak pisti yerine evin arka bahcesinde bile ucururken cok endiseleniyorum. Ozellikle karbon fiber pervaneler bir yere carpinca cok zarar veriyor. Ucuslari lutfen guvenli model ucak pistlerinde yapalim. Arkadasin yaptigini onaylamiyorum ama havadan yapilan cekimlerde goz yanilmasi cok oluyor. Her ne kadar goruntuler pistin tam uzerinden cekilmis gibi gorunse de eminim arkadasimiz emmiyetli bir mesafede idi. En azindan oyle umit ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rc hoby ~ 3 yıl önce
Bu. Arkadas. Sayesınde. Multi satısları. Durdu. Bıde. Ustune. Lısans. Sölentılerı. Gezıyor. Heryerde kötü. Oldu. Şahşın. Kendısı. Ceza almalı. Kullanıcı. Ve. Satıcıların. Günahı. Nedir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Levent ~ 3 yıl önce
Vay be. Adam. bak. dalgaya. Almış. Hayatı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Savaş aksoy ankara ~ 3 yıl önce
kesın. Ceza. Verılmelı. Ve. Bu cezayı. Halka. Duyurmalılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000