25 Temmuz 2011, Pazartesi 13:40:41

AHL KULESİ DÖKÜLÜYOR... DİKKAT TAŞ DÜŞEBİLİR!

Atatürk Havalimanı’na 34 yıldır hizmet veren Hava Trafik Kontrol Kulesi kendiliğinden yıkılmaya başlayınca DHMİ, kule kenarlarından düşen taşlardan personeli korumak için kulenin etrafını tel örgülerle çevirdi.
  • yeni kulenin eklenen dikey stabilize ile rüzgara göre yön değiştirebilme özelliği oldugu söylendi bu özellik dünyada ilkdefa istanbulda AHL de uygulandıgı söylendi :)
  • ayı çıkabilir...)))))
  • "dikkat! tehlikeli alan girmeyiniz" yazısına asan dhmi hala orada personel çalıştırıyor mu... çalışma bakanlığına sormak lazım. yasal mı acaba???..
  • alışıktır onlar kafalarına taş düşmesine... dua edelim de uçakları düşürmesinler... yazmışlar baksınlar okusunlar daş da düşebilir düşmeye de bilir...
Yıl sonunda Hava Trafik Modernizasyonu (SMART) nedeniyle emektar kuleden taşınacak olan DHMİ, daha kuleyi terketmeden kulenin çürüyen kenarlarından taş düşmeye başlaması nedeniyle yetkililer önlem aldı. Tel örgülerle çevrilen alana “Dikkat! Tehlikeli alan girmeyiniz” yazıları asan DHMİ’nin, Atatürk Havalimanı apronu dışına yapılan yeni kuleye sene sonunda taşınacağı belirtildi.

Yeni kulenin tam olarak hizmete girmesiyle eski kule yıkılacak ve elde edilen boş alana 4 uçaklık yeni park alanı kazandırılacak. 90 milyon avroya mal olan ve havaalanına 360 derece hakim olacak yeni kuleyle birlikte havalimanının kapasitesi yüzde 15 artacak.AHL KULESİ DÖKÜLÜYOR... DİKKAT TAŞ DÜŞEBİLİR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
yeni kulenin eklenen dikey stabilize ile rüzgara göre yön değiştirebilme özelliği oldugu söylendi bu özellik dünyada ilkdefa istanbulda AHL de uygulandıgı söylendi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ayı çıkabilir...)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
"dikkat! tehlikeli alan girmeyiniz" yazısına asan dhmi hala orada personel çalıştırıyor mu... çalışma bakanlığına sormak lazım. yasal mı acaba???..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
alışıktır onlar kafalarına taş düşmesine... dua edelim de uçakları düşürmesinler... yazmışlar baksınlar okusunlar daş da düşebilir düşmeye de bilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000