01 Haziran 2011, Çarşamba 16:44:54

AHL İLK MİSAFİRİNİ AĞIRLADI

Türk Hava Kuvvetleri'nin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle İzmir’de düzenlenecek olan hava gösterisi için 55 ülkeden Hava Kuvvet Komutanları’nın, Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.
  • korkaklık ve acızlık..başka h,çb,r sey değil...
  • madem çok sıkıntı oluyor gelmesinler ülkeme..onlar kimki benim ülkemde bana sıkıntı çektiriyor?? aynısını biz onlara yapamadığımız için,adeta kul köle olduğumuz için alıştılar tabii her dediklerinin yapılmasına...
  • Ismi "Test Tanker II" olmasin?
  • süpersin dostum..bizi bu cahillikten,airport u da bu hatadan kurtardığın için sana minnettarız valla..
Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. Kuruluş Yılı dolayısıyla 55 ülkenin Hava Kuvvet Komutanları’nın Türkiye’ye gelmesi beklenirken, Atatürk Havalimanı’da ziyaretçileri kabul etmeye başladı.

4-5 Haziran’da yapılacak olan gösterilerin ilk misafirlerinden Amerikan Hava Kuvvetleri’nin Air Force “Edwards” isimli Boeing yapımı KC-135R tipi uçağıyla Atatürk Havalimanı’na bugün öğle saatlerinde iniş yaptı.

Yakıt ikmal uçağı olarakta kullanılan Boeing yapımı KC-135R tipi uçağa yakıt yüklemesini Turkish Opet personeli yaptı. Yükleme öncesi sıkı bir incelemeye tabi tutulduklarını belirten personeller “Amerikan uçakları ne zaman Atatürk Havalimanı’na inerse bizim içinde büyük sıkıntı başlıyor. Tepeden tırnağa aranıyoruz. Denetimleri çok sıkı” diye konuştu.

Türk Hava Kuvvetleri'nin 100. yıl kutlamalarına misafir 20 ülkeden 68 dinamik 31 statik olmak üzere toplam 99 uçak katılıyor. Yerli olarak 15 dinamik, 34 statik olmak üzere 49 uçağımız da bu gösterilerde yerini alacak. Ayrıca Türk Yıldızları ve Solo Türk'ün nefes kesen gösterileri de 4-5 Haziran'da İzmir semalarında izlenebilecek.
 
©AirportHaber.com Özel 
 
AHL İLK MİSAFİRİNİ AĞIRLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
korkaklık ve acızlık..başka h,çb,r sey değil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
madem çok sıkıntı oluyor gelmesinler ülkeme..onlar kimki benim ülkemde bana sıkıntı çektiriyor?? aynısını biz onlara yapamadığımız için,adeta kul köle olduğumuz için alıştılar tabii her dediklerinin yapılmasına...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ismi "Test Tanker II" olmasin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
süpersin dostum..bizi bu cahillikten,airport u da bu hatadan kurtardığın için sana minnettarız valla..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000