09 Mart 2009, Pazartesi 09:00:24

AHL için "RİSK" uyarısı

Devlet Hava Meydanları'na gönderilen raporda Atatürk Havalimanı çevresinde alçalma ve tırmanmayı riske atan 6291 bina için önlem alınması istendi.
  • hangi milyon dolar ? en azından MİLYAR dolar lazım. yeni bir havaalanı geleceğin şartlarına uygun olması gerektiğinden öyle milyonlarla hallolmaz .. en azından milyar lazım.
  • koca havaalani tasinmali diyor yaa.. hahaha millet kriz kriz dio dedine bak..kac milyon dolara tasinir bi fikrin varmi kardesim...
  • AHLA TAMAMMEN BAŞKA BİR YERE TAŞINMALI BU KDR BASİT
  • bence sefaköy'ün bir bölümü kamulaştırılmalı ve 18-36 pist uzatılmalı .. çobançeşme deki E5 geçişi yer altına alınmalı bu arada 06-24 de gereken alan TSK 'dan istenerek uzatılmalı Herhalde böyle milli bir konuda TSK da olumlu cevap verecektir.

Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu (YDK), başta Atatürk Havalimanı olmak üzere, uçuş, can ve mal güvenliğini tehlikeye düşüren bazı havaalanlarının çevresinde tespit ettiği kaçak yapı, anten ve minarelerin yıkılmasını istedi.

YDK, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ilişkin raporunda, Ulaştırma Bakanlığı'nı uçuş, can ve mal güvenliğini tehdit eden yapılaşmalar konusunda uyardı. Raporda, Türkiye genelinde havalimanları tek tek ele alınırken, en yoğun ve tehlikeli yapılaşmalar Atatürk Havalimanı çevresinde tespit edildi.

Buna göre, Atatürk Havalimanı çevresinde alçalma ve tırmanma konisi içerisinde mania limitlerini aşmış 223 bina, "geçiş yüzeyi" içerisinde Florya bölgesinde bulunan mania limitlerini aşmış 50 adet bina ve "İç Yatay ve Konik Yüzey" içerisinde 6 bin 18 yapılaşma tespit edildi. Ayrıca, 06/24 pisti 24 pist başı istikametinde de mania limitlerini aşmış bina, anten ve minarenin tespitinin yapıldığı bildirildi.

Adana, Trabzon, Adnan Menderes Havalimanı, Dalaman, Kahramanmaraş, Van-Ferit Melen Havaalanı, Samsun Çarşamba Havaalanı ile Balıkesir Körfez Havaalanı da uyarı yapılan yerler olurken, havalimanları çevresindeki kaçak yapıların ilgili belediyeler tarafından yıkılmasını istedi.

AHL için "RİSK" uyarısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
hangi milyon dolar ? en azından MİLYAR dolar lazım. yeni bir havaalanı geleceğin şartlarına uygun olması gerektiğinden öyle milyonlarla hallolmaz .. en azından milyar lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
koca havaalani tasinmali diyor yaa.. hahaha millet kriz kriz dio dedine bak..kac milyon dolara tasinir bi fikrin varmi kardesim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
AHLA TAMAMMEN BAŞKA BİR YERE TAŞINMALI BU KDR BASİT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bence sefaköy'ün bir bölümü kamulaştırılmalı ve 18-36 pist uzatılmalı .. çobançeşme deki E5 geçişi yer altına alınmalı bu arada 06-24 de gereken alan TSK 'dan istenerek uzatılmalı Herhalde böyle milli bir konuda TSK da olumlu cevap verecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000