07 Şubat 2009, Cumartesi 07:54:41

AHL için ilginç iddia!

Vatan Gazetesi yazarlarından Can Ataklı, Atatürk Havalimanı hakkında ilginç bir iddia ortaya attı...
  • Can Ataklının Yaptığı Büyük Yanlışlık bir yana. Tabelaya gerekli ise havalimanı kısaltılarak Atatürk yazılmalıdır.Belediye ne kadar yırtınsa da Vatandaş bunu Atatürk ismine tavır olarak görecektir.Belediye üst yöneticilerinin bu gibi olayları Dar ve şartlanmış kafalı insanlara bırakmaması gerekir.
  • Öncelikle Can bey ve onun gibileri kınıyorum. havaalanı ve havalimanı arasındak,i farkı göremiyorlar. buna göre de adları gazeteci ama araştırmadan yayınlıyorlar. Türkiye'de Ulaştırma Bakanlığınca kapsaite, uçuş yapılan noktalar yurtiçi ve yurt dışı vb. kriterlerle havaalanları sınıflandırılmaktadır. o yüzden bazı alanlara liman bazılarına da havaalanı denilmektedir. kusura bakmasınlar ama basının bir çoğu böyle... ne yazık...
  • Can Bey afedersin ama bizim aprona gemi yanaşmıyor... Biraz araştırıpta haber yapılsın ve ayrıca bu haberin bu sitede ne işi var diyeceğim ama bir çok arkadaşın anlattığı gibi sektör dışından ziyaretçilerininde bu haberler sayesinde bazı terimlerimizi öğrenmelerini sağlıyorsunuz. Saygılarımla.
  • ne yazıkki türkiye de yazar olmak böyle bir şey. yazarlarımız bir referansa dayanmadan yazı yazmayı çok iyi bilirler.. benden önce yorum yapan arkadaşlar havalimanı ile havaalanı arasındaki farkı çok güzel açıklamışlar, ama tuhaf olan airport haber servisinin can ataklının bu yazısını çok doğruymuş gibi yayınlaması.. lütfen her ağzına havaalanı veya havayolu kelimesini alan yazarların yazılarını yayınlamayınız

Geçenlerde Atatürk Havalimanı’ndaki metro istasyonunun üzerinde “havaalanı” yazdığını, trenlerin üzerlerindeki yön tabelalarında da “havaalanı” olduğunu belirterek “Burası Atatürk Havalimanı’dır. Atatürk’ün adını bile anmamak için mi böyle yapılıyor?” demiştim.

Doğal olarak belediyeden tık yok. Ama bir okurum “Atatürk adından hoşlanmadıkları için buranın adını da kullanmıyorlar, o başka, ama asıl ortada başka bir cehalet var” dedi.

Konu şu: Bir kentin denize kıyısı varsa ‘havalimanı’, eğer kıyısı yoksa ‘havaalanı’ ismi kullanılır. Ankara’daki Esenboğa Havaalanı, Van’daki Van Havaalanı ama İzmir’deki Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul’daki İstanbul Havalimanı.

İstanbul Belediyesi Atatürk’ün adını sakladığı gibi İstanbul’a bir “havaalanı” kondurmuş oluyor.

Can ATAKLI
VATAN

AHL için ilginç iddia!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 9 yıl önce
Can Ataklının Yaptığı Büyük Yanlışlık bir yana. Tabelaya gerekli ise havalimanı kısaltılarak Atatürk yazılmalıdır.Belediye ne kadar yırtınsa da Vatandaş bunu Atatürk ismine tavır olarak görecektir.Belediye üst yöneticilerinin bu gibi olayları Dar ve şartlanmış kafalı insanlara bırakmaması gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Öncelikle Can bey ve onun gibileri kınıyorum. havaalanı ve havalimanı arasındak,i farkı göremiyorlar. buna göre de adları gazeteci ama araştırmadan yayınlıyorlar. Türkiye'de Ulaştırma Bakanlığınca kapsaite, uçuş yapılan noktalar yurtiçi ve yurt dışı vb. kriterlerle havaalanları sınıflandırılmaktadır. o yüzden bazı alanlara liman bazılarına da havaalanı denilmektedir. kusura bakmasınlar ama basının bir çoğu böyle... ne yazık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Can Bey afedersin ama bizim aprona gemi yanaşmıyor... Biraz araştırıpta haber yapılsın ve ayrıca bu haberin bu sitede ne işi var diyeceğim ama bir çok arkadaşın anlattığı gibi sektör dışından ziyaretçilerininde bu haberler sayesinde bazı terimlerimizi öğrenmelerini sağlıyorsunuz. Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ne yazıkki türkiye de yazar olmak böyle bir şey. yazarlarımız bir referansa dayanmadan yazı yazmayı çok iyi bilirler.. benden önce yorum yapan arkadaşlar havalimanı ile havaalanı arasındaki farkı çok güzel açıklamışlar, ama tuhaf olan airport haber servisinin can ataklının bu yazısını çok doğruymuş gibi yayınlaması.. lütfen her ağzına havaalanı veya havayolu kelimesini alan yazarların yazılarını yayınlamayınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000