25 Eylül 2016, Pazar 12:43:31

AHL dünyanın en büyük 11. havalimanı oldu

Uluslararası Havalimanları Konseyi (Airport Council International - ACI) 2015 yılının en yoğun havalimanları listesini yayımladı. Atatürk Havalimanı iki basamak yükselerek dünyanın en yoğun 11'inci havalimanı oldu.
  • Ben şimdi baktım listeye. 11. değil 10.sırada görünüyor...
  • Çalışanların mutluluğunuda yüzlerinden okuyabilirsiniz. Dünyanın en büyüklerinede zaten bu yakışırdı. Çok şükür apronundan terminaline herkes hakkını alıyor. İstikrarlı büyümeye devam, hedefe az kaldı. Beni bu sektöre vakti zamanında düşüreninde, mülakattan geçirenide Allah'a havale ediyorum.
  • Hadi AHL'nin alternatifi geliyor ama Sabiha resmen ızdırap veriyor. Cuma akşamı Sunexpress uçağında kapı kapandıktan sonra yerde hiç abartısız 2 saat geçirdik. 2. Pist en aciliyle devreye girmeli ama sıkı bir çalışma da ortada yok.
  • Baksana. Thyin ucaklari bir baska. Basari icinde parliyorlar. Hepsinin yeri ayri. Tebrikler. Kazasiz belasiz ucuslar insallah

Uluslararası Havalimanları Konseyi (Airport Council International - ACI) 2015 yılının en yoğun havalimanları listesini yayımladı.

Atatürk Havalimanı, yolcu sayısına göre düzenlenen listede kendisine 11'inci sırada yer buldu. Bir önceki yıla göre yüzde 8.2 yolcu artışı yaşayan Atatürk Havalimanı, Frankfurt ve Jakarta'yı geride bırakarak iki basamak daha yükseldi ve 61 milyon 836 bin 78 yolcu ile  11. sıraya oturdu.

TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, sosyal medya hesabından konu ile ilgili paylaşımda bulundu. Şener yaptığı paylaşımda: "İstanbul Atatürk Havalimanı dünyanın 11. en büyük havalimanı... Ulaştırma Bakanlığı, DHMİ, SHGM, THY, TAV ve diğer tüm havyollarının, yer hizmetleri şirketlerinin ve de Atatürk Havlimanı'nın cefakar tüm çalışanlarının emekleridir bu" dedi.

 

AHL dünyanın en büyük 11. havalimanı oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

10. görünüyo ~ 2 yıl önce
Ben şimdi baktım listeye. 11. değil 10.sırada görünüyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel ~ 2 yıl önce
Çalışanların mutluluğunuda yüzlerinden okuyabilirsiniz. Dünyanın en büyüklerinede zaten bu yakışırdı. Çok şükür apronundan terminaline herkes hakkını alıyor. İstikrarlı büyümeye devam, hedefe az kaldı. Beni bu sektöre vakti zamanında düşüreninde, mülakattan geçirenide Allah'a havale ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 2 yıl önce
Hadi AHL'nin alternatifi geliyor ama Sabiha resmen ızdırap veriyor. Cuma akşamı Sunexpress uçağında kapı kapandıktan sonra yerde hiç abartısız 2 saat geçirdik. 2. Pist en aciliyle devreye girmeli ama sıkı bir çalışma da ortada yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bbb ~ 2 yıl önce
Sabiha nin durumu vahim. Kimsenin ilgilendigi yok gibi. Acil ikinci pist lazim
tbt ~ 2 yıl önce
akıllı adam saw kullanmmaz. rotarsız gün yok.
B ~ 2 yıl önce
Baksana. Thyin ucaklari bir baska. Basari icinde parliyorlar. Hepsinin yeri ayri. Tebrikler. Kazasiz belasiz ucuslar insallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000