10 Eylül 2014, Çarşamba 16:12:41

AHL APRONU KARGOYA YETMEDİ

İhracatın artmasıyla Atatürk Havalimanı Kargo Terminali, aprona sığmayan ihracat kargoları ile dolup taştı.
  • Ali başkan zor durumda. Adam bitmiş, hergün yüzlerce şikayet. Personelle mı uğraşsın yeteneksiz yöneticileriyle mi belli değil. Yeni tesisin de çok şeyi değitireceğini düşünmüyorum. Kafanın değişmesi lazım. Havaş tgs de cabası. Başkan bunları anlatmıyor mu bilmiyorum. Başta basiretsiz yöneticileri göndermeli ve tgs Havaş ramp sorununu çözmeli.
  • Yolcuyla Kargo hiç ayrılabilir mi? Mantıklı olun yolcu uçaklarının altı kargo dolu. İstanbuldan kalkıp Çorluya kargo boşaltmaya mı gidecek uçak? Bekleyenlerin hepsi transit kargo. Geldiği uçakta gittiği uçakta AHL deyken Çorlu havalimanı nasıl kullanılacak? Biraz düşünün lütfen.
  • Kargo tasimalarinin buyuk kismi yolcu ucaklariyla yapılıyor da ondan ahl. Baska havalimanına değiştirmek çare değil. 9 kargo uçağıyla bu iş başka yerden yürütülemez.
  • Evet ya çorlu carken cengiz topel varken niye ahl de ısrar ediyorlar. Kargoyu taşı oraya hem yrafik rahatlasın hem kargo

İhracatta meydana gelen artış, ihracat kargolarına yansıdı. İstanbul Atatürk Havalimanı Kargo Terminali önü apronu, ihracat kargoları ile dolup taştı.

Havalimanı kargo terminalinde aprona taşan ve uçaklara yüklenmeyi bekleyen çok sayıda ihracat kargosu nedeniyle ilginç görüntüler oluştu.

KARGO UÇAKLARI YETERSİZ KALDI
Atatürk Havalimanı Kargo Gümrüğü antrepolarında yer kalmayınca ihraç edilen mallar apronda uçaklara yüklemek için bekletiliyor. Apronda bu manzaralar son yıllarda eksik olmazken, kargo uçaklarının sayısının ihraç edilen malları taşımakta yetersiz kaldığı gözlendi.

Kargo taleplerinin artması sonucu Atatürk Havalimanı’nda yaşanan yer sıkıntıları Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkililerini harekete geçirdi.

Atatürk Havalimanı’nda bulunan kargo terminalini büyütmek için çalışmalar yapan DHMİ yetkilileri, kargoların havalimanında sorun olmaması ve gideceği yere güvenli şekilde gitmesi için yoğun çaba harcıyor.

AHL APRONU KARGOYA YETMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Kargo personeli ~ 4 yıl önce
Ali başkan zor durumda. Adam bitmiş, hergün yüzlerce şikayet. Personelle mı uğraşsın yeteneksiz yöneticileriyle mi belli değil. Yeni tesisin de çok şeyi değitireceğini düşünmüyorum. Kafanın değişmesi lazım. Havaş tgs de cabası. Başkan bunları anlatmıyor mu bilmiyorum. Başta basiretsiz yöneticileri göndermeli ve tgs Havaş ramp sorununu çözmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 4 yıl önce
Yolcuyla Kargo hiç ayrılabilir mi? Mantıklı olun yolcu uçaklarının altı kargo dolu. İstanbuldan kalkıp Çorluya kargo boşaltmaya mı gidecek uçak? Bekleyenlerin hepsi transit kargo. Geldiği uçakta gittiği uçakta AHL deyken Çorlu havalimanı nasıl kullanılacak? Biraz düşünün lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kargo tasimalarinin buyuk kismi yolcu ucaklariyla yapılıyor da ondan ahl. Baska havalimanına değiştirmek çare değil. 9 kargo uçağıyla bu iş başka yerden yürütülemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çorlu ~ 4 yıl önce
Evet ya çorlu carken cengiz topel varken niye ahl de ısrar ediyorlar. Kargoyu taşı oraya hem yrafik rahatlasın hem kargo

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000