13 Mart 2009, Cuma 12:23:34

ABD Başkanlık uçağı AHL'de

ABD'li gizli servis görevlileri ve Beyaz Saray danışmanları ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye ziyareti öncesi dün Ankara’da yapıkları incelemelerin ardından bu sabah da İstanbul’a geldiler.
  • Boeing 747-200 B tipi ve designation´i VC-25A dır. Iyi Geceler. Not: Bu arada ABD Başkanının bindiği her uçak Air Force One diye cağrılır.
  • bu gün park ettiği 12 nin yanında 11 nolu park pozisyonunda bakü uçağını yaparken seyrettik yanaşan pushback i bile didik didik aradı adamlar uçağın kalkışından önce uçağın etrafında aldıkları emniyet de ilginç idi boş uçak için bu kadar detay varsa obama geldiğinde ne olacak kimbilir :)
  • C-32 diye geçiyor ama bildiğin 757'den çok farkı yok. Askeri adı öyle geçiyor.
  • bu ucağın tipi nedir acaba bilen varmı

ABD’li heyet Atatürk Havalimanı’ndan yollara, konaklanacak otele, izlenecek güzergâha kadar her yerde incelemede bulundu

ABD Başkanı Barack Obama'nın 6-7 Nisan'da Türkiye'ye yapacağı tarihi ziyarete 23 gün kala, 30 kişilik özel güvenlik ekibi Ankara'dan sonra İstanbul’a gelerek çalışmalara başladı. Heyet ziyaret sırasında karayolunda kullanacağı güzergâhlar, konaklayacağı otel, katılacağı toplantıların fiziki şartları ve protokol kurallarına kadar ziyaretin en ince ayrıntıları hakkında ön hazırlık yapacak.

Obama'nın bayan kişisel danışmanı, Gizli Servis görevlileri, protokol görevlileri, havacılık uzmanları ve Beyaz Saray danışmanlarından oluşan heyet bu sabah özel uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı'na indi. İlerleyen saatlerde incelemelere başlayacakları öğrenildi.

ABD Başkanlık uçağı AHL'de

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 9 yıl önce
Boeing 747-200 B tipi ve designation´i VC-25A dır. Iyi Geceler. Not: Bu arada ABD Başkanının bindiği her uçak Air Force One diye cağrılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu gün park ettiği 12 nin yanında 11 nolu park pozisyonunda bakü uçağını yaparken seyrettik yanaşan pushback i bile didik didik aradı adamlar uçağın kalkışından önce uçağın etrafında aldıkları emniyet de ilginç idi boş uçak için bu kadar detay varsa obama geldiğinde ne olacak kimbilir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
C-32 diye geçiyor ama bildiğin 757'den çok farkı yok. Askeri adı öyle geçiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu ucağın tipi nedir acaba bilen varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000