01 Nisan 2015, Çarşamba 09:41:02

3. HAVALİMANINDA BÜYÜK ŞOK!

İstanbul'a yapılması planlanan 3. havalimanı projesinde büyük bir şok yaşanıyor.
  • Biraz Eşek şakası olmuş
  • yaşım 35 ve kendimi bildim bileli 1 nisan şakalarla geçer. konuyu müslümanlığa getiren arkadaşlar bile olmuş, inanın henüz müslümanlığımı kaybetmedim kaybetmeyede pek niyetim yok; daha toplumca şakayı bile kaldıramıyoruz yapmayın yahu şaka işte şaka... gülün eğlenin bu kadar basit :)
  • İyide ihale iptal olsada olmasada buna niye uzulelim niye sevinelim bu sakayi limak grubuna yapsanz anlamli olur belkide burdan sacma olmus
  • Alacağın olsun Airport haber yazdım bunu bir kenara ;)

İstanbul'a yapılması planlanan 3. havalimanı projesinde büyük bir şok yaşanıyor. İhaleyi alan firmaların ilerleme katedemediği gerekçesiyle projenin durdurulmasına karar verildi.

İhalesi 3 Mayıs 2013'de yapılan ve 22 milyar 152 milyon Avro'luk bedelle Cengiz-Kolin-Limak-Kalyon-Mapa OGG (Ortak Girişim Grubu) kazandığı 3. havalimanı için yeni bir ihale hazırlığına geçileceği ve havalimanının en az 5 yıl rötarlı tamamlanacağı öne sürüldü. Projenin yavaş ilerlemesi sebebiyle hükümetin de rahatsız olduğu ve alınan kararın arkasında bu rahatsızlığın yattığı iddia edildi.

150 milyon yolcu kapasiteli ve 6 pisti olması planlanan 3. havalimanı ihalesi iptal edilince Atatürk Havalimanı için de yeniden işletme ihalesi yapılabileeği ve 2021 yılında uzatma ihalesinin gerçekleştirileceği öğrenildi.

Türkiye'nin prestij projesinde beklenmeyen aksilik sektörde şok etkisi yarattı.

Ancak yukarıda okuduklarınız gerçek olmadığı için şaşırmanıza gerek yok, çünkü bu haber siz değerli okuyucularımıza yaptığımız 1 Nisan şakasıydı...

3. HAVALİMANINDA BÜYÜK ŞOK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (80)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Biraz Eşek şakası olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şaka işte ~ 3 yıl önce
yaşım 35 ve kendimi bildim bileli 1 nisan şakalarla geçer. konuyu müslümanlığa getiren arkadaşlar bile olmuş, inanın henüz müslümanlığımı kaybetmedim kaybetmeyede pek niyetim yok; daha toplumca şakayı bile kaldıramıyoruz yapmayın yahu şaka işte şaka... gülün eğlenin bu kadar basit :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
İyide ihale iptal olsada olmasada buna niye uzulelim niye sevinelim bu sakayi limak grubuna yapsanz anlamli olur belkide burdan sacma olmus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Alacağın olsun Airport haber yazdım bunu bir kenara ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000