22 Ocak 2015, Perşembe 08:50:54

3. HAVALİMANI İÇİN 4.5 MİLYAR EURO HAZIR

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 3. Havalimanı için 750 milyon euroluk köprü kredisi aldıklarını söyledi. Özdemir, "4.5 milyar euroluk kredi anlaşmasını da mayısta yapacağız" dedi
  • İstanbula bırak dünyanın en büyük havaalanını yapmayı onun yanına denver havaalını gibi kaç bin m2 havalimanı yapsaniz 60-70 milyona yaklaşamaz. Büyük alan yapinca cok ucak gelecek diye bir sey yok. Aradaki farki, bu alani yapan sirkete vergi ödeyen ve hatta hic ucmayanlar ödeyecek. Adam sözleşmeye , teminata ,hazine garantine bakar... ama bunu şak şakcılar bilmez. . Şimdi AHL ye yapılacak 4-5 milyar euroluk yatırım zaten hava trafigini en az 15 yıl karşılar. fakat bu maksata hasıl olmaz ..
  • Bu millete havalimani degil kumes yapcaksin ona layiklar.sanane adamin parasindan tasindan topragindan yapiliyrmu ona bak elestirecegine kendini elesir ne yaptn bu ulke icin anca tv karsinda harcadin yillarini
  • İnşallah yazana;Sen kesin tav da calisuyisun..Ulasamadigin cigere mundar demeye devam et :) :) :) :)
  • Insallah. 3 hava limani yapilacak Yapamiyorlar Yapanlarada. Engel oluyorlar. Zamanin da 1 ci bogaz koprusu yapildigi vakit Ecevit. Az tepinmedi. Yapmayin. Bize. Bu kopru lazimdegilGoruyorsunuz. Su durumda. 3 kopru degil 4 kopru bile az geliyor. Beni. Siyasi konular. Ilgilendirmez. Yapanin da elini opuceksin , istanbula. Yakisir. Saygilar sunuyorum.

3. Havalimanı'yla ilgili kredi tartışmalarına son noktayı Limak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir koydu. İGA Havalimanı İşletmesi'nin Unifree DutyFree ile yaptığı anlaşmanın imza töreninde konuşan Özdemir, 750 milyon euroluk köprü kredisi aldıklarını söyledi. Özdemir, "Esas büyük anlaşmayı mayısta 7 bankayla yapacağız. Rakam 4.5 milyar euro olacak. 1 milyar euro da özsermaye kullanacağız" dedi.

ULUSLARARASI RAPOR

3. Havalimanı'nın birinci kısmı için bedel artışı öngörülmediğini ve planladıkları şekilde devam edeceklerini vurgulayan Özdemir, "10 milyar euroluk bedelin altında ya da üzerinde bir rakam çıkarsa tekrar oturup konuşacağız ama birinci kısım için bedel artışı görünmüyor" şeklinde konuştu. Projedeki tüm çevre raporlarının alındığını vurgulayan Özdemir, "Bununla da yetinmedik. 1-2 ay içinde uluslararası ÇED raporunu da alacağız" diye konuştu.

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ

3. Havalimanı işletmesi İGA, gümrüksüz satış mağazaları işletmesi için Alman Heinemann ve Türk ortağı Unifree şirketiyle anlaşma imzaladı. Heinemann ve Unifree, 3. Havalimanı'na 120 milyon euro yatırımla dünyanın en büyük duty free kompleksini kuracak. İGA Yönetim Kurulu Üyesi ve Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, "Bölgenin en önemli aktarma merkezi olan İstanbul, büyüklüğünün yanı sıra yaratacağı ticari hacimle ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak" dedi. Heinemann CEO'su Claus Heinemann da, 30 yıldır Türkiye'de olduklarına dikkat çekerek, "Bu sürecin son 15 yılı Atatürk Havalimanı'ndaydı. Benim için de İstanbul çok önemli bir merkez. Buraya uluslararası tecrübemizi getiriyoruz" diye konuştu. 

3. HAVALİMANI İÇİN 4.5 MİLYAR EURO HAZIR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

777 ~ 3 yıl önce
İstanbula bırak dünyanın en büyük havaalanını yapmayı onun yanına denver havaalını gibi kaç bin m2 havalimanı yapsaniz 60-70 milyona yaklaşamaz. Büyük alan yapinca cok ucak gelecek diye bir sey yok. Aradaki farki, bu alani yapan sirkete vergi ödeyen ve hatta hic ucmayanlar ödeyecek. Adam sözleşmeye , teminata ,hazine garantine bakar... ama bunu şak şakcılar bilmez. . Şimdi AHL ye yapılacak 4-5 milyar euroluk yatırım zaten hava trafigini en az 15 yıl karşılar. fakat bu maksata hasıl olmaz ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bakis acisi ~ 3 yıl önce
Bu millete havalimani degil kumes yapcaksin ona layiklar.sanane adamin parasindan tasindan topragindan yapiliyrmu ona bak elestirecegine kendini elesir ne yaptn bu ulke icin anca tv karsinda harcadin yillarini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
İnşallah yazana;Sen kesin tav da calisuyisun..Ulasamadigin cigere mundar demeye devam et :) :) :) :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Insallah. 3 hava limani yapilacak Yapamiyorlar Yapanlarada. Engel oluyorlar. Zamanin da 1 ci bogaz koprusu yapildigi vakit Ecevit. Az tepinmedi. Yapmayin. Bize. Bu kopru lazimdegilGoruyorsunuz. Su durumda. 3 kopru degil 4 kopru bile az geliyor. Beni. Siyasi konular. Ilgilendirmez. Yapanin da elini opuceksin , istanbula. Yakisir. Saygilar sunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000