23 Ocak 2011, Pazar 08:28:49

ÇOK YAKINDA GÖKYÜZÜNDE

Ermeni Havayolu şirketi Armavia'nın 2007 yılında 4 adet almak için imzaladığı SuperJet 100 siparişinin ilki teslim edildi.
  • şimdi burda hayırlı olmasın dersek ermeni düşmanı mı oluyoruz yada savaş kurdu adamlar karabağda her gün azeri askerlerini öldürüyor bizde hayırlı olsun diyeceğiz öylemi peh biz biliyoruz ki bu ülkede binlerce aç ermeni yaşıyor bizim ekmeğimizi yiyorlar ama onlar bizim krdeşimiz değil.olamazda...! onların kardeşleri pkk ve yahudi israil azerilerin en kısa zamanda dağlık karabağı geri alması dileği ile sade türk vatandaşı :)
  • Helal olsun size yorumlariniz kardesce ve baristan yana. Savas isteyen uluyan kurtlar gibi degil. Sizi tebrik ederim.
  • benden de.. hayirli ve ugurlu olsun. artik eskiden kalma tartismalari unutalim, kardesce yasayalim. memlekette ve dünya da yeterince kavga ve tartisma var zaten.. kim olursa olsun, bu sektörde gelisen her ulusa ve sirkete basari ve emniyetli ucuslar dilerim.
  • Evet bu ucakla Istanbul - Yerevan yapabilmek isterdim. Eminim cok güzel bir deneyim olurdu.
İlk sipariş veren Aeroflot'un ardından ikinci siparişi veren Armavia'da SuperJet'ine kavuştu

Rus Hükümeti'nin Resmi Gazetesi Rossiskaya Gazeta, uçağın gövde boyaması tamamlandıktan sonra resimlerini basınla paylaştı.

Komsomolsk-on-Amur’da üretilen SuperJet 100'ler, Ulyanosk’taki Spektr-Avia tesislerinde boyandı.

Armavia’nın yeni SuperJet'i 15 gün içinde uçuşlara başlayacağı belirtilirken, uçakların Ermenistan’ın başkenti Yerevan ile Moskova arasında sefer yapacak.

PowerJet SaM146 motorlarıyla donatılmış olan uçaklar 98 yolcu kapasiteli. Rus makamları ise bugünlerde uçakların satış sertifikası işlemleri ile ilgili formaliteleri tamamlamak üzere olduğu belirtildi.
ÇOK YAKINDA GÖKYÜZÜNDE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
şimdi burda hayırlı olmasın dersek ermeni düşmanı mı oluyoruz yada savaş kurdu adamlar karabağda her gün azeri askerlerini öldürüyor bizde hayırlı olsun diyeceğiz öylemi peh biz biliyoruz ki bu ülkede binlerce aç ermeni yaşıyor bizim ekmeğimizi yiyorlar ama onlar bizim krdeşimiz değil.olamazda...! onların kardeşleri pkk ve yahudi israil azerilerin en kısa zamanda dağlık karabağı geri alması dileği ile sade türk vatandaşı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Helal olsun size yorumlariniz kardesce ve baristan yana. Savas isteyen uluyan kurtlar gibi degil. Sizi tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
benden de.. hayirli ve ugurlu olsun. artik eskiden kalma tartismalari unutalim, kardesce yasayalim. memlekette ve dünya da yeterince kavga ve tartisma var zaten.. kim olursa olsun, bu sektörde gelisen her ulusa ve sirkete basari ve emniyetli ucuslar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Evet bu ucakla Istanbul - Yerevan yapabilmek isterdim. Eminim cok güzel bir deneyim olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000