29 Temmuz 2013, Pazartesi 08:40:40

YIL SONUNDA TAMAMLANIYOR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, havalimanlarının kentin dışarıya açılan kapısı olduğunu söyledi. Bakan Yıldırım, “Yapılan ilave binayla İzmir’in 30 yıl havalimanı sorunu kalmayacaktır” dedi.
  • İzmirli bir genç olarak bende izmirden kaçtım sırf geri kafalı memur zihniyetliler yüzünden, izmir modern diyolar ama ortaçağ klasik müzik dinlemekle olmuyo, izmire hiçbişey yapmıycan o zaman sana oy verirler, adam havalimanını genişletiyo izbanı 1 yılda yapıyo ama hala odun gelmiş odun giden zihniyet buna da karşı çıkıyo, izmir herşeyi hakediyor :)
  • Yeni bina güzel bir gelişme. Ama pist ve taxi yolu da lazım (eğer 30 yıllık planlamadan bahsediliyorsa). Mevcut pistte kullanım problemlerine sebep olan ILS etkilenmesine de bir çözüm bulunmalı.
  • Çok güzel, çok büyük bir havaalanı olacak ama oraya terminali yapınca oluyor mu herşey, pist yeterlimi? tabiki hayır. hava trafik terminal sahası gelecek trafikler icin yeterlimi? Tabiki hayir heryer askeri saha şuan bile yetmiyor. Havaalanına gelen yoolar yeterlimi? Tabiki hayır. İzmirli gaziemir trafigine girince 30 dk da cikamiyor... Sonuç: orada bir havaalanı var uzakta inemesekte gidemesekte o çok güzel ve büyük havaalanı bizim havaalanimizdir.
  • Boşu boşuna pist isteme DHMİ Ankara da paralel pist yapıcam diye kamulaştırma yapmaya kalktı işi eline yüzüne bulaştırdı vatandaşı mağdur etti bir de İzmir li mülk sahiplerini rezil etmesin. İnan DHMİ nin yapacağı pist den ise yapmayacağı pist daha hayırlıdır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali inşaatında inceleme yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, havalimanlarının kentin dışarıya açılan kapısı olduğunu söyledi. Bakan Yıldırım, “Bu yapılan ilave binayla İzmir’in 30 yıl havalimanı sorunu kalmayacaktır” dedi.

Bakan Binali Yıldırım, İzmir programının ikinci gününde Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali inşaatında incelemelerde bulundu. Yaklaşık 1.5 yıl önce başlayan ve 200 bin metrekare kapalı alanda çalışmaları devam eden iç hatlar terminalinin inşaatının yüzde 60’nın tamamlandığını söyleyen Bakan Yıldırım, “İnşaat süratle devam ediyor. Bu yıl sonuda, bir aksilik olmazsa iç hatlar terminalimizi açmış olacağız. Terminalimizi mevcut bina ve şuan yapılan binayla bir bütün olarak düşündüğümüzde, 350 bin metrekarelik alanı kapsıyor. Nerdeyse Atatürk Havalimanı’nın mevcut büyüklüğü kadar bir terminal olacak" dedi. Bu ilave terminal binasının, İzmir’in EXPO adaylığı için de katkı sağlayacağını belirten Yıldırım, "EXPO için ülkemize gelecek olanlar kent hakkında bu modern yapıyla fikir sahibi olacak. Havalimanları kentin dışarıya açılan kapısıdır. Bu yapılan yeni ilave binayla İzmir’in 30 yıl havalimanı sorunu kalmayacaktır. Aralık 2013’te bitiriyoruz. Bitirmek için beş ayımız var. İddialı bir tarih ama zamanında bitereceğiz” diye konuştu. Yeni binanın tamamlanmasıyla iç hatlar terminalinin yıllık 25 milyon yolcu kapasitesine ulaşacağını söyleyen Bakan Yıldırım, Ramazan ayı sonrası çalışmaların hızlanacağını, mevcut çalışan 2 bin kişinin Ramazan sonrası 2 bin 500 kişiye çıkartılacağını söyledi. Bakan Yıldırım açıklamaların ardından inşaatı devam eden terminali gezerek incelemelerde bulundu. (Akşam) 

YIL SONUNDA TAMAMLANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Eski izmirli ~ 5 yıl önce
İzmirli bir genç olarak bende izmirden kaçtım sırf geri kafalı memur zihniyetliler yüzünden, izmir modern diyolar ama ortaçağ klasik müzik dinlemekle olmuyo, izmire hiçbişey yapmıycan o zaman sana oy verirler, adam havalimanını genişletiyo izbanı 1 yılda yapıyo ama hala odun gelmiş odun giden zihniyet buna da karşı çıkıyo, izmir herşeyi hakediyor :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sadece bina yetmez. ~ 5 yıl önce
Yeni bina güzel bir gelişme. Ama pist ve taxi yolu da lazım (eğer 30 yıllık planlamadan bahsediliyorsa). Mevcut pistte kullanım problemlerine sebep olan ILS etkilenmesine de bir çözüm bulunmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Çok güzel, çok büyük bir havaalanı olacak ama oraya terminali yapınca oluyor mu herşey, pist yeterlimi? tabiki hayır. hava trafik terminal sahası gelecek trafikler icin yeterlimi? Tabiki hayir heryer askeri saha şuan bile yetmiyor. Havaalanına gelen yoolar yeterlimi? Tabiki hayır. İzmirli gaziemir trafigine girince 30 dk da cikamiyor... Sonuç: orada bir havaalanı var uzakta inemesekte gidemesekte o çok güzel ve büyük havaalanı bizim havaalanimizdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PİST'E CEVAP ~ 5 yıl önce
Boşu boşuna pist isteme DHMİ Ankara da paralel pist yapıcam diye kamulaştırma yapmaya kalktı işi eline yüzüne bulaştırdı vatandaşı mağdur etti bir de İzmir li mülk sahiplerini rezil etmesin. İnan DHMİ nin yapacağı pist den ise yapmayacağı pist daha hayırlıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000