02 Şubat 2012, Perşembe 14:02:30

KAR VAR, EKİPMAN YOK

Bu sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı Adnan Menderes Havalimanı’nda uçuşların durmasına yol açtı. 21 yıl sonra ilk kez karlar altında kalan ADB kara hazırlıksız yakalandı.
  • Arkadaşlar başka yerlerde yani havaalanlarında ise araçlar var ama kullanacak maharetli personel yok. Bu durumda aracın şurası bozuk burası bozuk, lastigi patlak gibi gerekçelerle mazeret üretmekteler. Lütfen bu yazılanı DHMİ üsst yönetimi okuyp işletme personeli olmayan diger insanlardan gizlice bir araştırsın ; bakalım neler neler çıkacak. Frenleme degerlerini ne kadar sürede ilgili yerlere yetiştiryorlar? o degrelenddirmeyi kimler yapıyor yapamıyor?
  • Arayın o zaman hakkınızı,şikayet edin DHMİ'yi.Ne duruyorsunuz?
  • Bu muhterem arkadaşlar şöyle toplu bir dua etseler pistler açılır herşey yoluna girer..Hazırlığa ne gerek var...
  • DHMI sınıfta kalmış ancak sıkıntısını şirketler çekmiştir...
İzmir Adnan Menderes Havalimanı, bu sabah pistteki frenleme değerleri zayıf-zayıf-zayıf olarak ölçülünce notamlandı. İstanbul, Ankara ve Antalya’dan İzmir’e gelen uçaklar iniş yapamadı, başka havaalanlarına yönlendirildi.
 
Öğleden önce yapılması gereken İstanbul, Ankara, Erzurum, Samsun, Düsseldorf seferleri iptal oldu. Öğleden sonra 15.00’de yapılacak Londra seferi de iptal oldu.
 
İzmir Adnan Menderes Havalimanı kara hazırlıksız yakalandı. Yıllardır bu denli kar yağışı görmeyen İzmir’de, bugün etkili olan kar yağışı sonrası zaman zaman karla mücadelede güçlükler yaşandı. Kar kürüme, tuzlama, solüsyon ve uçaklara alkol püskürtecek hiçbir aracın bulunmaması operasyonün yürütülmesindeki sıkıntıyı da artırdı. İstanbul’a göre çok daha az kar yağmasına rağmen uçuşların yapılamaması tepkiyle karşılandı. 

KAR VAR, EKİPMAN YOK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Misafir ~ 6 yıl önce
Arkadaşlar başka yerlerde yani havaalanlarında ise araçlar var ama kullanacak maharetli personel yok. Bu durumda aracın şurası bozuk burası bozuk, lastigi patlak gibi gerekçelerle mazeret üretmekteler. Lütfen bu yazılanı DHMİ üsst yönetimi okuyp işletme personeli olmayan diger insanlardan gizlice bir araştırsın ; bakalım neler neler çıkacak. Frenleme degerlerini ne kadar sürede ilgili yerlere yetiştiryorlar? o degrelenddirmeyi kimler yapıyor yapamıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Arayın o zaman hakkınızı,şikayet edin DHMİ'yi.Ne duruyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu muhterem arkadaşlar şöyle toplu bir dua etseler pistler açılır herşey yoluna girer..Hazırlığa ne gerek var...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
DHMI sınıfta kalmış ancak sıkıntısını şirketler çekmiştir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000