01 Aralık 2010, Çarşamba 08:27:12

British Airways turizmcileri üzdü...

İngiliz havayolu şirketi British Airways, İzmir Adnan Menderes Havalimanı çıkışlı İzmir-Londra direkt uçuşlarını iptal etmesi turizmcileri üzdü.
  • İzmir in biraz kendisini toparlaması gerekiyor...sadece ingiliz yatırımları için yolcu bulunamaz.. Kurbay Bayramı tatilinde İzmir deydim.. Kordon bir felaket;kokoreçciler ve nargilecilere teslim olmuş o canım kordon ..Binalar bakımsız,kaldırımlar kirli,yerli yabancı her turiste yolunacak kaz muamelesi yapılıyor,taksi ye sakın binmeyin inanılmaz pahalı .. En yakın mesafe Kuşadası taş taş üstüne yüksek binalara boğulmuş..Alaçatı nın yolları delik deşik.. ücretler uçuk.. İngiliz İzmir de ne yapsın? gelmez tabii :-((((
  • izair pegasus adina londora izmir 2011 yaz tarifesiyle haftada 3 defa ucacak ve ercan baglantili olacak , sunexpress sadece londra -zimir ucarsa boş kalir o ucak.. ercan baglantisi ile ucagin yarisinin dolmasi garantilenir.
  • BA yaptığı uçuşlardan koltuklarını doldursa dahi yeterli para kazanamıyorsa, uçuşlarını durdurup uçaklarını daha karlı noktalara yönlendirmesi kadar doğal birşey yok. Adamların turizim zarar görür, prestij gider gibi şeler umurunda olmaz. Londra İzmir uçuşlarını yapmak öncelikli THY nin işi olmamalımı?
  • pegasus izmir london ucuslarına baslıyor :) sunex biraz gec kaldı :)

İzmir’den Londra’ya üç yıldır, haftada üç gün karşılıklı doğrudan sefer yapan British Airways’ın bir ay önce bu seferleri iptal etmesi turizmciler tarafından olumsuz karşılandı. Destination İzmir Grubu Sözcüsü Bülent Tercan, Londra Turizm Fuarı’nda bu haberi öğrendiklerini ancak nedeni konusunda kesin yanıt alamadıklarını söyledi. Karardan büyük üzütü dulduklarını anlatan Tercan, “Direk uçuşlar turizmin can damarıdır. Londra İzmir direk uçuşlarının kalkması İzmir için hem maddi kayıplara yol açacak hem de şehrimizin prestijini olumsuz etkileyecek. Uçuşların iptali başta turizm sektörü olmak üzere İzmir ekonomisi açısından olumsuz etki yapacaktır. Londra-İzmir uçuşlarının mutlaka devam ettirilmesi gerekiyor. İzmir’deki tüm turizm kurumlarını ve İzmir Kalkınma Ajansı’nı göreve davet ediyoruz. Bizler de başta İngiltere’nin İzmir Başkonsolosluğu ve İzmir’de büyük yatırımları olan İngiliz Şirketi Tesco Kipa’yı İzmir-Londra uçuşlarının yeniden başlaması için arabulucu olup sorunun çözümünde yardımcı olmalarını talep etmek üzere ziyaret edeceğiz” dedi.

Havacılık dünyası yetkilileri ise İzmir merkezli uçuş yapan SunExpress’in Londra uçuşlarını plan dahiline aldığını ve bu nedenle British Airways’in bu kararı verdiğini öne sürdü.

(Hürriyet)

British Airways turizmcileri üzdü...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 7 yıl önce
İzmir in biraz kendisini toparlaması gerekiyor...sadece ingiliz yatırımları için yolcu bulunamaz.. Kurbay Bayramı tatilinde İzmir deydim.. Kordon bir felaket;kokoreçciler ve nargilecilere teslim olmuş o canım kordon ..Binalar bakımsız,kaldırımlar kirli,yerli yabancı her turiste yolunacak kaz muamelesi yapılıyor,taksi ye sakın binmeyin inanılmaz pahalı .. En yakın mesafe Kuşadası taş taş üstüne yüksek binalara boğulmuş..Alaçatı nın yolları delik deşik.. ücretler uçuk.. İngiliz İzmir de ne yapsın? gelmez tabii :-((((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
izair pegasus adina londora izmir 2011 yaz tarifesiyle haftada 3 defa ucacak ve ercan baglantili olacak , sunexpress sadece londra -zimir ucarsa boş kalir o ucak.. ercan baglantisi ile ucagin yarisinin dolmasi garantilenir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
BA yaptığı uçuşlardan koltuklarını doldursa dahi yeterli para kazanamıyorsa, uçuşlarını durdurup uçaklarını daha karlı noktalara yönlendirmesi kadar doğal birşey yok. Adamların turizim zarar görür, prestij gider gibi şeler umurunda olmaz. Londra İzmir uçuşlarını yapmak öncelikli THY nin işi olmamalımı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
pegasus izmir london ucuslarına baslıyor :) sunex biraz gec kaldı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000