10 Ağustos 2009, Pazartesi 08:24:12

Adnan Menderes Havalimanı'nda olay!

iZAIR'e ait İzmir’den Samsun’a gidecek uçağın arızalanıp uçuşun iptal edilmesine yolcular tepki gösterdi...
  • sayın airport haber editörleri;dün özel bir havayolu yazıp bugün izair olarak düzelttiğiniz için teşekkürler.lütfen her havayoluna eşit mesafede yaklaşalım ayrım yapılmadan....bu yaklaşım kafalarda başka şeyler düşünmemize neden olur..
  • Sayın yorumcu, TYH gibi bayraktaşıyıcı ve devlet destekli havayolu için söylediklerin geçerli olur pektabii. Ancak burada sözkonusu Pegasus/İz Air ise tekrar düşünmeye davet ederim: Yaz sezonun tam ortasındayız. Hadi deyince anında başka havayolundan o an uçak bulabileceğini mi düşünüyorsun?! Havayolu ve yolcu arasında (bilet satışında)aynı zamanda da sözleşme statüsü var ve havayolu seferi iptal edebilir
  • Sayın yorumcu, ben Pegasus'u eleştirirken arızası yüzünden eleştirmedim. Her uçak, her havayolunun uçağı arıza yapabilir. Eleştirim, Pegasus'un (eğer gerçekten yapmışsa) sorumluluktan kaçarak (başka bir uçakla yolcularını gönderebilirdi) uçuşu iptal etmesiydi. Low Cost firmalarına karşı değilim. Yayınlanmadı Neden başlıklı yorumcuç. Saygılarımla.
  • Low cost işletme şeklini eleştiren arkadaşlar sanırım içinde barındırdığı anlamı bilmemekte. Zira 'bakımsızlık' kavramını low cost ile bir kefeye koymazdı! Gün bi gün bu sektörde uçak arızaları meydana gelmektedir. Pegasus veya Iz Air söz konusu olunca galiba yarası olanlar gocunuyor ve alakasız,garip ve de boş yorumlarda bulunuyor. Yorum yaparken arızanın ne olduğunu, kaynağını bile bilmeden lütfen atıp tutmayın. Havacılıktan çok uzaksınız...

Tartışmanın arbedeye dönüşmesinin ardından olaylar güçlükle bastırıldı.

Alınan bilgiye göre, İzair'in saat 15.10’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkarak Samsun’a gidecek uçağının önce rötar yaptığının açıklanması, daha sonra da arızalanarak uçuşun iptal edildiğinin bildirilmesi üzerine yolcularla firma görevlileri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın arbedeye döndüğü sırada firma görevlileri ile yolculardan bazılarının yumruklaştığı görüldü. Bazı kadın yolcular, darp edildiklerini iddia ederek ağladı.

Firma görevlilerinin bilet paralarını iade edeceklerini kendilerine bildirdiğini ifade eden yolcular, bilet parasını istemediklerini, en kısa zamanda firmanın kendilerini Samsun’a götürmesini talep ettiklerini belirtti.

Milliyet

Adnan Menderes Havalimanı'nda olay!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 9 yıl önce
sayın airport haber editörleri;dün özel bir havayolu yazıp bugün izair olarak düzelttiğiniz için teşekkürler.lütfen her havayoluna eşit mesafede yaklaşalım ayrım yapılmadan....bu yaklaşım kafalarda başka şeyler düşünmemize neden olur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sayın yorumcu, TYH gibi bayraktaşıyıcı ve devlet destekli havayolu için söylediklerin geçerli olur pektabii. Ancak burada sözkonusu Pegasus/İz Air ise tekrar düşünmeye davet ederim: Yaz sezonun tam ortasındayız. Hadi deyince anında başka havayolundan o an uçak bulabileceğini mi düşünüyorsun?! Havayolu ve yolcu arasında (bilet satışında)aynı zamanda da sözleşme statüsü var ve havayolu seferi iptal edebilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sayın yorumcu, ben Pegasus'u eleştirirken arızası yüzünden eleştirmedim. Her uçak, her havayolunun uçağı arıza yapabilir. Eleştirim, Pegasus'un (eğer gerçekten yapmışsa) sorumluluktan kaçarak (başka bir uçakla yolcularını gönderebilirdi) uçuşu iptal etmesiydi. Low Cost firmalarına karşı değilim. Yayınlanmadı Neden başlıklı yorumcuç. Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Low cost işletme şeklini eleştiren arkadaşlar sanırım içinde barındırdığı anlamı bilmemekte. Zira 'bakımsızlık' kavramını low cost ile bir kefeye koymazdı! Gün bi gün bu sektörde uçak arızaları meydana gelmektedir. Pegasus veya Iz Air söz konusu olunca galiba yarası olanlar gocunuyor ve alakasız,garip ve de boş yorumlarda bulunuyor. Yorum yaparken arızanın ne olduğunu, kaynağını bile bilmeden lütfen atıp tutmayın. Havacılıktan çok uzaksınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000