KÖŞE YAZARLARI

Sefa İNAN sefainan@gmail.com
MAYMUNA BAK MAYMUNA!

Öncelikle tüm okurlarımın,havacı dost ve arkadaşlarımın Ramazan bayramını kutlar,tüm sevdiklerinizle beraber neşeli,sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dilerim.

Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
AMBULANS AVUKATLAR THYDEN ATILANLARIN PEŞİNDE

Dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Isparta kazası sonrasında dava kapabilmek için kazazede yakınlarını kafa kola almaya çalışan avukatlar için, " Ambulans avukatlar" tabirini kullanmıştı.

Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
ÇALIŞANI KURUMDAN KOPARTMA YÖNTEMLERİ

Kitapta İnsan Kaynakları ünitelerini bu konudaki üstün başarıları ve emsalsiz katkıları nedeni ile ayrı tutmuşlar. Bir de İnsan Kaynaklarının başı, şirketin tepelerinde yer bulmuş bir de söz sahibi olmuş ise, diğer ünitelerin yöneticilerine yalnız yol göstermekle de kalmaz, talimatla da yaptırabilir bu özel uygulamaları Nedenini bilmem Sn. Çanacık’ın dile getirdiği bu uygulamalar bana hiç yabancı gelmedi. Bir de siz bakın. Size neyi, kimi, kimleri hatırlatacak.

Oya TORUM torumoya@hotmail.com
3. HAVALİMANIN ADI YOK RÜZGÂRI ÇOK

Nedir bu rüzgârlardan çektiğimiz… Batı rüzgârlarıyla kamu yönetimine üç kavram geldi: Şeffaflık, katılımcılık ve hesap verebilirlik... Üstelik bu kavramlar kanunla zorunlulaştırıldı. (1)

Tevfik UYAR tevfikuyar@airporthaber.com
5 REKABET

Alman ve Türk gazetelerindeki haberler iki şirket arasında gizli bir savaşın başladığı yorumlarını içeriyor. Fatih Altaylı da köşesinde THY’nin Lufthansa’dan kazık yediğini yazmış. Bir ara gözüme “Gezi olaylarını da organize eden Almanya THY’nin büyümesinden rahatsız” yorumları bile ilişti.

Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com
İNSAN VE SİSTEM

Düşük Maliyet kavramı ticari bir ifadedir. Düşük maliyetli havayolu (Low Cost Airlines) tanımı hem ülkemizin hem de dünyanın, havacılık yönetim şeklini değiştirmiştir. Doğal olarak her işletme özünde maliyetlerini düşürmek ve gelirlerini yükseltmek amacındadır. Sebebi basittir; düşük maliyetle çalışmayan hiçbir ticari şirket ayakta kalamaz.

Erdal GÜLMEZ erdalgulmez@airporthaber.com
UÇAK KAZALARI VE MALEZYA KONUSU

Uçak kazaları her zaman ilgi çeker ve sıcak gündem olur.Bu gündem sebebi ile konuşulanlar, yazılıp çizilenler çok sayıda insanı geçici / kalıcı olarak uçak yolculuğundan soğutur. Diğer ulaşım alternatiflerine göre çok daha güvenli olduğu kesin sayısal veriler ile net bir şekilde belli olmasına rağmen niçin otobüs, tren veya gemi fobisi olmuyor da uçak fobisi oluyor sorusuna cevap veren değişik yaklaşımlar var.

Havacılık Haberleri

MOSKOVA'DA UÇAK PİSTE SAPLANDI!

MOSKOVA'DA UÇAK PİSTE SAPLANDI!

29 Temmuz 2014

Moskova’nın Domodedovo Havaalanı’nda S7 havacılık şirketine ait ve Moskova-Novosibirsk seferini yapan Boing-737 yolcu uçağı kalkışını birkaç saat ertelemek zorunda kaldı.

Turizm Haberleri

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

18 Nisan 2014

Anadolu Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent 25 Nisan gecesi WOW İstanbul Hotels&Convention Center işletmesindeki Choppers Point Istanbul’da düzenlenen Rock ve Barbekü Gecesi’nde hayranları ile buluşuyor.