KÖŞE YAZARLARI

Sefa İNAN sefainan@gmail.com
THY’NİN SECCADELİ BAŞKANI VE SİNYORİTE

Bu hafta sizlere; THY’nin yeni yayınlanan ve KAP’a (Kamu Aydınlatma Platformu) yaptığı açıklama ile bildirdiği trafik verilerindeki %15 artışın yanı sıra, finansal olarak ne durumda olduğunu, yine her zamanki gibi sizlerin de inceleyebilmeniz için, belgeli olarak yayınlamak istiyordum.

Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
PLAZA HAVACILIĞI VE BORAJET

Türk sivil havacılık sektöründe son yıllarda şu iki şirketin ne yaptığını, ne yapmaya çalıştığını bir türlü çözemedim. Borajet ve Sea Bird…

Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
İNSAN HİÇ BİR ŞEYİ SEVMEDEN ANLAYAMAZ

Yöneticilerimizin çoğundan şikâyetimizin, adil olmamalarından ve çalışanlar arasında ayırım yapmalarından kaynaklandığı malum. Çalışma esnasında hata yapan personeli doğruya götürmek için caba sarf etmek yerine hemen cezalandırma yoluna gitmeleri ve ceza takdirinde bile ayırım yapmaları çalışanı yöneticilerden uzaklaştıran nedenlerin başında geliyor. Yardımlaşma ve destek olma konusundaki eksiklikleri ise tuzu biberi. Gel de sev ve gel de anla onları.

Oya TORUM torumoya@hotmail.com
UÇUŞ HASTALIKLARI AZALIR MI?

İşleri gereği çok sık seyahat eden genç arkadaşlarla sohbetlerimizde, son günlerde hemen her uçuştan sonra hastalandıklarını, daha iyileşmeden yine uçmak zorunda olduklarından, rahatsızlıklarını bir türlü atlatamamaları ile ilgili hikâyeleri dinliyorum...

Tevfik UYAR tevfikuyar@airporthaber.com
5 REKABET

Alman ve Türk gazetelerindeki haberler iki şirket arasında gizli bir savaşın başladığı yorumlarını içeriyor. Fatih Altaylı da köşesinde THY’nin Lufthansa’dan kazık yediğini yazmış. Bir ara gözüme “Gezi olaylarını da organize eden Almanya THY’nin büyümesinden rahatsız” yorumları bile ilişti.

Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com
İNSAN VE SİSTEM

Düşük Maliyet kavramı ticari bir ifadedir. Düşük maliyetli havayolu (Low Cost Airlines) tanımı hem ülkemizin hem de dünyanın, havacılık yönetim şeklini değiştirmiştir. Doğal olarak her işletme özünde maliyetlerini düşürmek ve gelirlerini yükseltmek amacındadır. Sebebi basittir; düşük maliyetle çalışmayan hiçbir ticari şirket ayakta kalamaz.

Erdal GÜLMEZ erdalgulmez@airporthaber.com
UÇAK KAZALARI VE MALEZYA KONUSU

Uçak kazaları her zaman ilgi çeker ve sıcak gündem olur.Bu gündem sebebi ile konuşulanlar, yazılıp çizilenler çok sayıda insanı geçici / kalıcı olarak uçak yolculuğundan soğutur. Diğer ulaşım alternatiflerine göre çok daha güvenli olduğu kesin sayısal veriler ile net bir şekilde belli olmasına rağmen niçin otobüs, tren veya gemi fobisi olmuyor da uçak fobisi oluyor sorusuna cevap veren değişik yaklaşımlar var.

Havacılık Haberleri

PİLOTLARI ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

PİLOTLARI ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

20 Ağustos 2014

İtalya'da dün çarpıştıktan sonra düşen Tornado tipi iki savaş uçağının pilotlarını bulmak için başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Çalışmalarda pilotlardan birine ait olduğu belirtilen yanmış bir ceset bulunduğu bildirildi.

Turizm Haberleri

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

18 Nisan 2014

Anadolu Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent 25 Nisan gecesi WOW İstanbul Hotels&Convention Center işletmesindeki Choppers Point Istanbul’da düzenlenen Rock ve Barbekü Gecesi’nde hayranları ile buluşuyor.