KÖŞE YAZARLARI

Sefa İNAN sefainan@gmail.com
HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK? VE VİSKİ +SİGARA=LİSANS

Geçen hafta, iki farklı konuyu bir arada yayınlamıştım. Bu iki önemli konunun bir tanesi olan EASA’nın yayınladığı bülten, uçak teknisyenlerini kapsadığı için ortalık çok karıştı. Sanki; ilgili bülteni EASA değil, ben yazmışım gibi, tarafıma yorum olarak laf atanlara bile rastladım. Bu laf atmalar, bizim zamanımızda alınan lisanslara kadar getirildi ve bizim dönemlerimizde alınan lisanların, “viski ve yabancı sigara” karşılığı alındığına kadar dedikodu yapıldı.

Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
THY ÇALIŞANLARI SİZE GÜVENİYOR MU?

Hava İş Sendikası, Aralık ayı itibariyle bir yıllık görev süresini geride bıraktı. Bu süreçte sendika, çalışanların haklarını ne derece savundu, THY yönetimine karşı nasıl bir duruş gösterdi?

Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
CEHENNEM BOŞALMIŞ. TÜM ŞEYTANLAR BU DÜNYADA

Yukarıdan dünyayı seyreden ŞEYTAN bir bulutun üzerinde uyurken rüzgâr sertleşmiş. Şeytanın üzerinden üç tüy düşmüş dünyaya. Biri PARA’ ya diğeri MEVKİ’ e, üçüncüsü İHTİRAS’ın üzerine konmuş. Para ve Mevki’e konan tüyler kime ne fayda sağlayacağını zaten bilirmiş. İhtiras tüyünün konduğu insan sonuçta diğer iki tüye de sahip olacağına eminmiş. Çoğalmışlar zamanla. Alemde bu üçlü YALAKA veya DALKAVUK diye anılmaya başlanmış. O gün bu gün şeytan’a dünyada yapacak hiç bir iş kalmamış.

Oya TORUM torumoya@hotmail.com
GELECEKTE "KENDİ İŞİNİ KENDİN YAP" GELECEK

21. yüzyılda gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki çizgiler yavaş yavaş görünmezleşiyor. Bulut1 ya da “big data - dev veri” uygulamalarının teknoloji ile entegrasyonu “olmaz olmaz” dedirtiyor.

Lale KAPLAN lalekaplan@airporthaber.com
YOLCU KİMDİR? YÜKÜMLÜLÜKLERİ NELERDİR?

Köşemde yazmaya başladığımda bir sıralama ile önce hava hukukunun tarihsel gelişimini sonra onu oluşturan öğeleri anlatmayı planlamıştım. Ama günlük yaşamın parçası olan kural tanımaz yolcular, yolcu hakları , overbook durumunda uçamayan yolcuları yazınca sıralamamda bir sappma meydana geldi.

Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com
ICAO-70

Oxford’da 9 Eyl 1880 tarihindeki Uluslararası İnsan Hakları Örgütü toplantısında Havacılık konusunun gündeme alınması, hava hukuku için bir ilktir.

Erdal GÜLMEZ erdalgulmez@airporthaber.com
THY - THY TEKNİK - HABOM VE İŞ HUKUKU AÇISINDAN ŞİRKET BİRLEŞMELERİ - DEVİRLERİ

Son yazılarım teknik konular ile ilgili idi teknik yazılara biraz ara verip teknik şapkamı çıkararak bu yazıda iş hukuku ile ilgili yazmak istiyorum. Yazının ana konusu şirket birleşmeleri - devirleri ve buna bağlı olarak THY şirketlerinden HABOM’un THY TEKNİK ile birleşmesi ve çalışanların transferleri hakkında.

Havacılık Haberleri

TÜRK F-16'LARINA YUNAN TACİZİ

TÜRK F-16'LARINA YUNAN TACİZİ

21 Aralık 2014

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait altı F-16 uçağı, Ege'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu yaptı.

Turizm Haberleri

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

18 Nisan 2014

Anadolu Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent 25 Nisan gecesi WOW İstanbul Hotels&Convention Center işletmesindeki Choppers Point Istanbul’da düzenlenen Rock ve Barbekü Gecesi’nde hayranları ile buluşuyor.