KÖŞE YAZARLARI

Sefa İNAN sefainan@gmail.com
KRAL ÖLDÜ, YAŞASIN YENİ KRAL! -THY GENEL KURULUNDA YAŞANANLAR-İLKER AYCI

THY’nin 6 Nisan’da yapılan genel kurulu, çok renkli geçti. Genel kurul başlamadan önce, şimdiye kadar rastlamadığım bir görüntü ile karşılaştım. Genel kurulda Türk bayrağının ve ATATÜRK resminin asılı olmaması pek rastlanan bir durum değildir. Ancak, genel kurulun açılışını yapan THY yönetim kurulu üyesi Prof. Mecit Eş’in, saygı duruşu yapılmadan önce ATATÜRK’ün ismini anması nedeniyle, bu eksikliği bir organizasyon hatası olarak görmek istiyorum.

Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
THY'NİN ÜZERİNDE HANGİ ELLER DOLAŞIYOR?

Türk Hava Yolları'nda Hamdi Topçu sonrası enteresan bir süreç izliyoruz. Aslında THY'nin son bir yılına bakarak, bugünün hazırlıklarının epeydir yapıldığını anlayabiliriz. Bugün THY'nin başına geçen İlker Aycı'nın, Türgev Başkanı Arzu Akalın'ın, Ensar Vakfı Başkanı Cenk Dilberoğlu'nun peş peşe THY yönetimine atanmasının Hamdi Topçu sonrası THY'nin dizayn edilmesinin ön hazırlıkları olduğunu ve aslında Topçu'nun ipinin çoktan çekildiğini görüyoruz.

Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
TEMEL KOTİL: YABANCI UÇAK TEKNİSYENİ DE ALABİLİRİZ

THY Tekniğin en iyi dönemlerden birini yaşıyor olması gerekir. Şu anda, Genel Müdür Teknik eski Yardımcılarından biri Sivil Havacılık Genel Müdürü, diğeri ise THY Gn. Md ve Yön.Krl. Bşk. Vekili. Sonuçta bu İki ağabey bu sistemin tepesinde oturuyor. Bu dönemin bir üst yöneticisi, biz sizler gibi THY’ nda doğmadık, yukarıdan atadılar geldik. Görevden alırlar, çeker gideriz. Ertesi gün THY aklımıza gelmez, unuturuz demişti. Doğruymuş. Aldılar görevden, arkasına bile bakmadan gitti.

Oya TORUM torumoya@hotmail.com
HORMONLU BÜYÜME Mİ?

Başarıları ile gurur duyduğumuz, çeyrek yüzyıl emek verdiğimiz THY’mize; TC-JOC ile TC JPE’nun peşpeşe kırımından sonra geçmiş olsun diyoruz. Koruduğu için ALLAHIMIZA şükrediyoruz.

Lale KAPLAN lalekaplan@airporthaber.com
UÇAĞA BİNEN YOLCUNUN UÇMAKTAN VAZGEÇMESİ

Bugünlerde yazılarımın rotasını günlük olaylar belirliyor geçen gün airport haberde kaptanın yorgun ucuş ekibi ile yolcuların uçup uçmayacaklarını sorması bana bu hafta yolcunun uçmak istememesi halinde ne yapılır daha doğrusu ne yapılmalı konusunda yazı yazmak fikrini verdi.

Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com
Siber Saldırı

Amerika Birleşik Devletleri Federal Havacılık Dairesi (FAA), Yeni Nesil (Next Generation) uçaklarla taşımacılığa geçişte üç konu üzerinde Siber Saldırı ile yüz yüze kalındığının altını çizdi.

Erdal GÜLMEZ erdalgulmez@airporthaber.com
DHMİ - SERDAR HÜSEYİN YILDIRIM VE KASIMPAŞA - ŞOTA

Bazen yapılan işler kurallara / kanuna uygun olduğu halde hukuka veya ahlaka uygun olmayabilir. Şota ve Kasımpaşa’yı rahatsız eden spor kurallarına uygun fakat spor ahlakına uymayan goldü. Hukuki ve Kanuni farkının net anlaşılması için abartılı bir örnek yazayım. Örneğin meclis kazanılmış hakları hiçe sayan ve emekliliği 100 yaşına çeken bir kanun çıkarsa bu kanun geçerli olur, fiili durum kanuni olur fakat hukuki olmaz çünkü hukuk kanundan daha geniş ve evrensel hak ve kuralları da içeren bir kavramdır.

Havacılık Haberleri

ÖZEL GÜVENLİK DE SIKI ARANACAK!

ÖZEL GÜVENLİK DE SIKI ARANACAK!

26 Nisan 2015

Havalimanlarındaki denetimlerden şikayet eden yolcuların ahı mı tuttu bilinmez ama şimdi de özel güvenlik personeline yönelik daha etkili kontrol gerçekleştirilmesi amacıyla çalışma başlatıldı.

Turizm Haberleri

WOW ÇALIŞANLARI COŞTU

WOW ÇALIŞANLARI COŞTU

25 Nisan 2015

WOW Istanbul Hotels&Convention Center çalışanları, en üst düzey yöneticisinden her kademede çalışan personeline kadar tüm WOW İstanbul ekibinin katıldığı muhteşem gecede başarılarını doyasıya eğlenerek kutladılar.