KÖŞE YAZARLARI

Sefa İNAN sefainan@gmail.com
KELİN İLACI OLSA KENDİ BAŞINA SÜRERMİŞ

Bu hafta yine yepyeni haberlerle gündemi birlikte değerlendireceğiz. Yepyeni dediğim habere geçmeden önce, geçen haftaya damga vuran son yılların en yoğun kar yağışını ve bu yağıştan en çok etkilenen havalimanlarımızın en büyüğü olan AHL’de yaşanan kargaşaya bir göz atalım.

Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
KENDİN ETTİN KENDİN BULDUN ORHAN BİRDAL!

İstanbul’da kar yağışı son 28 yılın en yüksek değerlerine ulaştı. Her zamanki gibi hazırlıksız yakalandığımız kar yağışı sırasında Atatürk Havalimanı da önemli bir sınav verdi. Buna yakın kar yağışını en son 2004 kışında yaşamıştık. Hemen hemen yakın manzaralar vardı ancak her şeye rağmen operasyonda bu denli aksama yaşanmamıştı.

Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
DİŞİSİNE KÖTÜ DAVRANAN HAYVANLAR

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele günü hazin bir olayı simgeler. Dominik Cumhuriyeti'nde yaşayan üç kız kardeş, kendilerine, ailelerine uygulanan tüm baskı ve işkenceye karşı mücadelelerini sürdürmüş ve sonunda diktatör Trujillo tarafından öldürülmüşlerdir. Bu trajedi kısa bir sürede Dominik halkının çığlığı haline dönüşmüş ve halkın ayaklanması sonucunda, cani Trujillo öldürülerek ülke diktatörlükle yönetilmekten kurtarılmıştır

Oya TORUM torumoya@hotmail.com
KORKU DA BİR YÖNETİM TEKNİĞİ

M.Ö.384 yıllarında doğan felsefe biliminin sistemleştirilmesinde en önemli rolü oynayan Aristoteles insanı tanımlamıştı: “Düşünen hayvan” demişti. Düşünen ve konuşan hayvan” ifadesi, insanı tam olarak ifade etmiyor.

Lale KAPLAN lalekaplan@airporthaber.com
UÇAĞA BİNEN YOLCUNUN UÇMAKTAN VAZGEÇMESİ

Bugünlerde yazılarımın rotasını günlük olaylar belirliyor geçen gün airport haberde kaptanın yorgun ucuş ekibi ile yolcuların uçup uçmayacaklarını sorması bana bu hafta yolcunun uçmak istememesi halinde ne yapılır daha doğrusu ne yapılmalı konusunda yazı yazmak fikrini verdi.

Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com
KALİTE VE TÜRK SİVİL HAVACILIĞI

Her yönetici, çalıştırdığı elemanın şirkete kazanç sağlamasının yanı sıra, yasal zorunluluklara da uymasını bekler. Havacılık sanayinde ise bu beklenti sadece yasal zorunluluklara uyum sağlaması içindir.

Erdal GÜLMEZ erdalgulmez@airporthaber.com
UÇAK KAZALARI VE HUKUKİ SORUMLULUK

Uçak kazası sonrası havacılık sektörü genellikle işin teknik yönünü tartışır; kazanın kök nedeninin Pilotaj mı ? Uçak Bakım mı ? yoksa başka bir sebebi mi olduğu konuşulur. Uçak kazası sonunda en hafifi maddi tazminattan başlayan ve hapis cezalarına kadar uzanan bir takım hukuki sorumluluklar söz konusudur.

Turizm Haberleri

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

18 Nisan 2014

Anadolu Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent 25 Nisan gecesi WOW İstanbul Hotels&Convention Center işletmesindeki Choppers Point Istanbul’da düzenlenen Rock ve Barbekü Gecesi’nde hayranları ile buluşuyor.