KÖŞE YAZARLARI

Sefa İNAN sefainan@gmail.com
TAV, ISG'Yİ GERÇEKTEN İSTEDİ Mİ? VE THY/TEKNİK HABOM’LULARI DEVŞİRMEYE ÇALIŞIYOR

Bu hafta, yine iki ayrı konu ile karşınızdayım. Birinci konumuz; Sabiha Gökçen Havalimanı hisselerinin tamamının Malaysia Airports Holdings Berhard, (MAHB)’a geçmesinin perde arkası ve ikinci konumuz olarak; HABOM’un THY/Teknik A.Ş’ ye geçme planındaki son durum yer alacak.

Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
ALİ SABANCI'NIN KEHANETİNE DOĞRU...

Türk sivil havacılığının çok yakın geçmişinde kurulup yok olan şirketlerimiz. Çok değil bundan 7 yıl öncesine kadar o şirketlerin tamamı vardı. Hatta içlerinden biri henüz kurulmamıştı bile!

Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
UÇAK YOLCUSUNU BİLİNÇLENDİRMEK GEREK

Sivil Havacılık büyüyor. Filolardaki uçak adetleri de arttı. Tabii istihdamda. Adetsel artış göstermesine rağmen aynı kalan bir unsur var. O da bir takım tavır ve hareketlerini genelden kolaylıkla soyutlayamayacağımız yolcularımız. Ne havayolları, ne havalimanları yerleşime 100 km’ den uzak olmayacak diye konuşurken sektörün daha da büyüyeceği sinyalini veren siyasilerimiz başta olmak üzere hiç kimse uçak yolcularını bilinçlendirmek için kolunu kıpırdatmıyor.

Oya TORUM torumoya@hotmail.com
UÇUŞ TAKILARI, UÇUŞ TAKINTILARI

Internet patlamasından beri en büyük buluş akıllı telefonlar (2007). Akıllı telefonlardan sonra “wearable teknonologies” gündeme geldi. Nedense İngilizce “wearable” olarak tanımlanan sözcük Türkçeye “giyilebilir” olarak çevrildi! Kastedilen giysi değil, saat, bilezik, gözlük gibi ürünler.

Lale KAPLAN lalekaplan@airporthaber.com
BEN DE SİZLERLEYİM. HERKESE MERHABA

Yıllardır okuru olduğum Airport Haber'de, bu köşeden hava hukukunu merak eden dostlara bilgi vermenin yanı sıra güncel Hukuk gelişmelerinden de ilgilenenleri haberdar etmeye çalışacağım.

Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com
IGNORANCE IS BLISS

II.ci Dünya savaşı sonrası halk için biçilen görevin tanımı vardı. “İlk Adım” yazımda o devirde nasıl bir itaat ve sadakat beklendiğini meşhur “Garcia’ya Mektup” konusunu anlatarak aktarmıştım. Özetle, Elbert Hubbart'ın Garcia'ya Mektup adlı yaklaşık yüz sene önce "Philistine" adlı aylık bir derginin 1899 Şubat sayısında yayımlanan makalesi tarihin en fazla okunan makalesi olma özelliğini taşır.

Erdal GÜLMEZ erdalgulmez@airporthaber.com
UÇAKTA OKSİJEN MASKELERİ NİÇİN DÖKÜLÜR?

Bu hafta yoğun gündem ve sıcak güncel olaylar yerine siz sayın okurlardan gelen teknik konular ile ilgili sorularınıza uygun bir köşe yazayım istedim. Hem günceli gayet iyi yazan köşe arkadaşlarım var hem de teknik konuları özlemişim sanıyorum.

Turizm Haberleri

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

18 Nisan 2014

Anadolu Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent 25 Nisan gecesi WOW İstanbul Hotels&Convention Center işletmesindeki Choppers Point Istanbul’da düzenlenen Rock ve Barbekü Gecesi’nde hayranları ile buluşuyor.