KÖŞE YAZARLARI

Sefa İNAN sefainan@gmail.com
THY “BENDEN SONRA TUFAN” IMI OYNUYOR- TÜRK KAPTAN NEDEN İSTENMİYOR?

Bizim sektörümüzde kesinlikle konu sıkıntısı çekilemez. Akla mantığa uymayan ne varsa bizde var. THY’nin son zamanlardaki siyasetten etkilenen tutum ve davranışlarını beğenmiyorum ve beğenmediğimi klavye arkasından değil THY’nin genel kurulunda tüm hissedarların olduğu bir ortamda dile getirdim. Geçen hafta yine genel kurulda dile getirdiğim yanlışlardan biri tekrarlandı. Umarım bir gün doğruyu görebilirler.

Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
HEPSİ ŞARK KURNAZI DA PEGASUS KERİZ Mİ?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nü tanımlarken, ‘Türk sivil havacılık otoritesi’ olarak ifade ederiz. Çünkü Türk sivil havacılığını, düzenleyen, denetleyen ve gerektiğinde yaptırım uygulayabilen tek otorite, tartışmasız SHGM’dir.

Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
YÖNETİCİLER VE YÖNETİM İLE İLGİLİ NE DÜŞÜNÜYORLAR?

Bu öykü HERKES, BİRİSİ, HERHANGİ BİRİ VE HİÇ KİMSE adlarında dört kişi ile ilgilidir. Yapılması gereken çok önemli bir iş vardı ülkede ve HERKES bu işi BİRİSİ’ nin yapacağından emindi. BİRİSİ bu işe sinirlenmişti, bu HERKES’ in işidir diye düşünüyordu. HERKES ise bu işi HERHANGİ BİRİ’ sinin yapacağını düşünüyordu. Fakat HERKESİN o işi yapamayacağını HİÇ KİMSE anlamamıştı. Sonuçta HERHANGİ BİRİ’ nin yapabileceği bu işi HİÇ KİMSE yapmadığından HERKES, BİRİSİNİ suçladı.

Oya TORUM torumoya@hotmail.com
ESKİ ÇAMLAR BARDAK OLDU!

Eski çamlar bardak oldu bir ‘deyiş’. “Devir değişti, eskilerin bir değeri kalmadı” ya da “o eskidendi, şimdi her şey değişti” anlamına geliyor! (1) Bu defa da eski çamların ne olduğuna bakalım…

Tevfik UYAR tevfikuyar@airporthaber.com
5 REKABET

Alman ve Türk gazetelerindeki haberler iki şirket arasında gizli bir savaşın başladığı yorumlarını içeriyor. Fatih Altaylı da köşesinde THY’nin Lufthansa’dan kazık yediğini yazmış. Bir ara gözüme “Gezi olaylarını da organize eden Almanya THY’nin büyümesinden rahatsız” yorumları bile ilişti.

Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com
EĞİTİM KAVRAMLARI

Teknoloji ile insan yarışı şunu gösterdi. Teknoloji ile insanı ikinci plana atmak olası değil. Teknoloji insan içindir ve insanlık bundan yarar sağlamalıdır. Teknoloji insanın yaşamını kolaylaştırmalı ama insana hükmedecek hale getirildiğinde de insani değerlerin yok olması ile birlikte insanlığın da yok olacağı bilinmelidir.

Erdal GÜLMEZ erdalgulmez@airporthaber.com
3.HAVALİMANI VE HAVACILIK KIDEM TAZMİNATLARI

İstanbul’a yapılacak olan 3.havalimanı konusu epeydir gündem dışı olarak devam ediyordu, geçen hafta basında yer alan 4.idare mahkemesi kararı ile konu tekrar sıcak gündem haline geldi. Çok kısa tarih hatırlatmaları ile devam edelim;

TALPA'DAN PİLOTLAR GÜNÜ MESAJI CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ THY UÇAĞINDA OLAY! 8000'İNCİ BOEING 737 TESLİM EDİLDİ
  • TALPA'DAN PİLOTLAR GÜNÜ MESAJITALPA Başkanı Gürcan Mantı, bu yıl ilk kez dünya pilotlar günü olarak kutlanacak olan 26 Nisan Pilotlar Günü öncesinde bir değerlendirmede bulundu.
  • CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİAnadolu Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent 25 Nisan gecesi WOW İstanbul Hotels&Convention Center işletmesindeki Choppers Point Istanbul’da düzenlenen Rock ve Barbekü Gecesi’nde hayranları ile buluşuyor.
  • THY UÇAĞINDA OLAY!Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan New York’a sefer yapan uçağında yolculuk eden Pakistan asıllı ABD’li bir adam, diğer yolculara ve kabin ekibine saldırdı.
  • 8000'İNCİ BOEING 737 TESLİM EDİLDİBoeing, dünyanın en çok satan uçağı ile ilgili yeni bir önemli başarıya imza atarak, üretim hattından çıkan 8.000’ninci 737 model uçağını United Airlines’a teslim etti. Söz konusu Yeni Nesil 737-900ER uçağının özel bir logosu bulunuyor.

Turizm Haberleri

TITANIC'TE YAZA VEDA PARTİSİ

TITANIC'TE YAZA VEDA PARTİSİ

01 Ekim 2013

Titanic Port Bakırköy Hotel’de ’’Latin Night 2013 Yaza Veda Partisi’’ ile yaz mevsimine veda edildi. Titanic Bakırköy Port Hotel’de düzenlenen partiye; başta iş ortakları olmak üzere, seyahat acenteleri, otelciler ve turizm sektörünün önde gelen temsilcileri katıldı.