KÖŞE YAZARLARI

Sefa İNAN sefainan@gmail.com
AMAN HA, KİMSE DUYMASIN...!

Yeni bir atılımla bölgesel havacılıktan çıkıp, tarifeli havayolu statüsüne geçen Borajet’de sular bir türlü durulmuyor. ATR’lerden vazgeçip, Embraer uçaklarla yeni serüvenine başlayan BoraJet yönetiminin, çifte standart uygulamalar yaptığı bana gelen haberler arasında...

Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
THY UÇAKLARI FABRİKAYA GERİ Mİ GÖNDERİLECEK?

Türk Hava Yolları’nın pilot yetiştirmek için Aydın Çıldır Havaalanı’nda kurduğu akademiyi biliyoruz. Yılda 300 pilot yetiştirmek üzere 10 milyon dolarlık yatırımla kurulan uçuş okulunun resmi açılışı henüz yapılmadı. Ancak pilot eğitimleri ağır aksak da olsa fiilen başladı. Ağır aksak diyorum çünkü yeni kurulan bir okulun yaşayabileceği rutin sorunlar bu okulda da mevcut. Ancak...

Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
YAŞAMDA BİR OYUN SERGİLENİYOR. BİZLER SEYİRCİYİZ

Kimse bu yazıyı tek bir noktaya çekip yorumlamasın. Yazı tüm yaşamın motiflerinden bahsediyor. Yazı yaşamın değişik kesitlerinde diğer canlıları örseleyen, yıpratan insani ve belki de vicdani duygulardan arınmış “ Tüm sistem adamlarını” konu alıyor. Biz insanlar bu oyunun sergilendiği tiyatro eserindeki rolümüzün önemli olduğunu zannederiz. Bu bizim hüsnü kuruntumuz. Oysaki kimsenin size, bize baktığı yok. Çok basit bir görevimiz var. O da sahnedekileri düşünmeden alkışlamak.

Oya TORUM torumoya@hotmail.com
UÇUŞ HASTALIKLARI AZALIR MI?

İşleri gereği çok sık seyahat eden genç arkadaşlarla sohbetlerimizde, son günlerde hemen her uçuştan sonra hastalandıklarını, daha iyileşmeden yine uçmak zorunda olduklarından, rahatsızlıklarını bir türlü atlatamamaları ile ilgili hikâyeleri dinliyorum...

Tevfik UYAR tevfikuyar@airporthaber.com
5 REKABET

Alman ve Türk gazetelerindeki haberler iki şirket arasında gizli bir savaşın başladığı yorumlarını içeriyor. Fatih Altaylı da köşesinde THY’nin Lufthansa’dan kazık yediğini yazmış. Bir ara gözüme “Gezi olaylarını da organize eden Almanya THY’nin büyümesinden rahatsız” yorumları bile ilişti.

Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com
EĞİTİM ve KİŞİLİK

“Planın; Bir senelik ise, mısır dik; On’larca senelik ise, ağaç dik; Yaşam içinse, insanları eğit ve öğret.” Guanzi (c. 645 BC)

Erdal GÜLMEZ erdalgulmez@airporthaber.com
UÇAK KAZALARI VE MALEZYA KONUSU

Uçak kazaları her zaman ilgi çeker ve sıcak gündem olur.Bu gündem sebebi ile konuşulanlar, yazılıp çizilenler çok sayıda insanı geçici / kalıcı olarak uçak yolculuğundan soğutur. Diğer ulaşım alternatiflerine göre çok daha güvenli olduğu kesin sayısal veriler ile net bir şekilde belli olmasına rağmen niçin otobüs, tren veya gemi fobisi olmuyor da uçak fobisi oluyor sorusuna cevap veren değişik yaklaşımlar var.

Havacılık Haberleri

'YATIRIMIN OLMAZSA OLMAZI HAVALİMANIDIR'

'YATIRIMIN OLMAZSA OLMAZI HAVALİMANIDIR'

31 Ağustos 2014

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal, yurt dışı yatımcıları kente çekmek için öncelikle hava yolu ulaşımı, yani havaalanlarının olmasına bilhassa önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Turizm Haberleri

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

18 Nisan 2014

Anadolu Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent 25 Nisan gecesi WOW İstanbul Hotels&Convention Center işletmesindeki Choppers Point Istanbul’da düzenlenen Rock ve Barbekü Gecesi’nde hayranları ile buluşuyor.