KÖŞE YAZARLARI

Sefa İNAN sefainan@gmail.com
DİKKATLİ OL THY... MALAYSIA’NIN KAZA İNCELEMESİ NASIL YAPILACAK?

Geçen hafta 17.07.2014 günü trajik bir havacılık kazası yaşandı. Maleysia havayollarına ait Boeing 777 tip uçağı Amsterdam-Kuala Lumpur seferini icra ederken Ukrayna hava sahası içinde düştü veya düşürüldü. Bu kazada yolcu ve ekip olarak 295 kişi hayatını kaybetti. Bildiğiniz üzere yine aynı şirkete ait yine aynı tip uçak kayıp, hâlâ bulunamadı.

Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
THY ATIYOR SENDİKA BAKIYOR

İşten çıkartma gerekçesi olarak çalışanlarını 'verimsizsiniz' diye suçlasa da aslında THY'nin niyetinin başka olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. THY'nin son dönemde işten çıkardığı çalışanlarının ortak özelliklerine baktığımızda 4 farklı kategoride değerlendirebiliriz.

Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
BU DEVİRDE YÖNETİCİ OLMAK DAHA MI KOLAY?

Evet, şimdi şirketinizde yönetici seviyesinin görevde ortalama kalış süresini düşünün. Ne kadar uzun değil mi? Bunun nedenlerini sizler daha iyi bilirsiniz. Bu gün kaç yaşındasınız? Şimdi, şirketinizde terfi ve yöneticiliğe yükselme süreci ile oranına bakın. Ve de şirketinizde yönetici seçimlerinde bizden veya sizden ayırımının ve torpilin kıstas olmadığını hayal edin. Bu güzel bir rüya değil mi? Eh bu durumda sıranın ne zaman size geleceğini hesaplayabilirsiniz?

Oya TORUM torumoya@hotmail.com
3. HAVALİMANIN ADI YOK RÜZGÂRI ÇOK

Nedir bu rüzgârlardan çektiğimiz… Batı rüzgârlarıyla kamu yönetimine üç kavram geldi: Şeffaflık, katılımcılık ve hesap verebilirlik... Üstelik bu kavramlar kanunla zorunlulaştırıldı. (1)

Tevfik UYAR tevfikuyar@airporthaber.com
5 REKABET

Alman ve Türk gazetelerindeki haberler iki şirket arasında gizli bir savaşın başladığı yorumlarını içeriyor. Fatih Altaylı da köşesinde THY’nin Lufthansa’dan kazık yediğini yazmış. Bir ara gözüme “Gezi olaylarını da organize eden Almanya THY’nin büyümesinden rahatsız” yorumları bile ilişti.

Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com
İNSAN VE SİSTEM

Düşük Maliyet kavramı ticari bir ifadedir. Düşük maliyetli havayolu (Low Cost Airlines) tanımı hem ülkemizin hem de dünyanın, havacılık yönetim şeklini değiştirmiştir. Doğal olarak her işletme özünde maliyetlerini düşürmek ve gelirlerini yükseltmek amacındadır. Sebebi basittir; düşük maliyetle çalışmayan hiçbir ticari şirket ayakta kalamaz.

Erdal GÜLMEZ erdalgulmez@airporthaber.com
UÇUŞ EMNİYETİNİN ZAYIF HALKASI VE THY KURULUŞ KANUNU

Havacılık, uçaklar ve uçuş emniyeti yüzyıldan uzun bir süredir sürekli gelişen ve pozitif ivmeye sahip bir alan.Bu alanlar aynı zamanda iyileştirmeye açık ve hep daha iyi uçak, daha emniyetli uçuş peşinde olan bir sektöre sahip.

Turizm Haberleri

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

18 Nisan 2014

Anadolu Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent 25 Nisan gecesi WOW İstanbul Hotels&Convention Center işletmesindeki Choppers Point Istanbul’da düzenlenen Rock ve Barbekü Gecesi’nde hayranları ile buluşuyor.