KÖŞE YAZARLARI

Sefa İNAN sefainan@gmail.com
İKİYÜZLÜ THY YÖNETİCİLERİ! YÖNETİCİLERE YİNE EKSTRA PRİM

Bu hafta da; çoğu kez yaptığım gibi, geçmiş haftanın konularına kısaca değinip, bu haftaki konumuza geçeceğim. Öncelikle, geçen hafta yayımladığım “uçuş emniyeti” ile ilgili yazıma ilgi gösteren ve görüşünü paylaşan ya da; eleştiren okurlarıma teşekkür ediyorum. Her zamanki gibi, yine, bu yazımın da arkasındayım.

Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
THY'NİN PİLOT VE KABİN MEMURU ALIMINDAKİ YANLIŞLARI

Türk Hava Yolları’nın özellikle uçuş işletmedeki insan kaynakları politikasını çözebileniniz var mı? O kadar değişken ve oynak ki… Açıkçası ben yıllardır bir türlü çözemedim.

Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
İNSAN KAYNAK DEĞİL BİR KIYMET, BİR DEĞERDİR

Tomurcuksuz ağaçların yaygın olduğu gölgelik bir ormanda yaşıyoruz. Güneş yok, büyüme ümidi hiç yok. “TOMURCUK DERDİ OLMAYAN AĞAÇ ODUNDUR ” derler ya. Orman da bu türden çok var. Nasıl mı gelişiyorlar? Sağlıklı ağaç tohumu daha fidanken tomurcuklarını döküp ağırlıktan kurtuluyor. Suni gübre karışımlı toprak desteği, onu ideal kıvama getiriyor. Odunlaştırıyor. Neye mi yarar? Kalan tomurcukları arsız otlara uygulanan zirai işlemle kurutmaya ve kendi unvanını ve gelirini korumaya.

Oya TORUM torumoya@hotmail.com
2014'ÜN EN'LERİ

Her havacılık işletmesinin elinde aynı teknolojiler, aynı olanaklar var. Fark yaratan, farklı uygulamaları hızla hayata geçirenler markalarını güçlendiriyorlar.

Lale KAPLAN lalekaplan@airporthaber.com
UÇAĞA BİNEN YOLCUNUN UÇMAKTAN VAZGEÇMESİ

Bugünlerde yazılarımın rotasını günlük olaylar belirliyor geçen gün airport haberde kaptanın yorgun ucuş ekibi ile yolcuların uçup uçmayacaklarını sorması bana bu hafta yolcunun uçmak istememesi halinde ne yapılır daha doğrusu ne yapılmalı konusunda yazı yazmak fikrini verdi.

Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com
ALMANLAR VE BİZ

"Wilhem Edward Böing bir Alman’dır. Kendisi Maden Mühendisidir. Wilhem Edward Böing olan adı, ABD vatandaşlığına geçince William Edward Boeing olarak değiştirildi."

Erdal GÜLMEZ erdalgulmez@airporthaber.com
THY - THY TEKNİK - HABOM VE İŞ HUKUKU AÇISINDAN ŞİRKET BİRLEŞMELERİ - DEVİRLERİ

Son yazılarım teknik konular ile ilgili idi teknik yazılara biraz ara verip teknik şapkamı çıkararak bu yazıda iş hukuku ile ilgili yazmak istiyorum. Yazının ana konusu şirket birleşmeleri - devirleri ve buna bağlı olarak THY şirketlerinden HABOM’un THY TEKNİK ile birleşmesi ve çalışanların transferleri hakkında.

Havacılık Haberleri

ORDU-GİRESUN İÇİN FLAŞ KARAR

ORDU-GİRESUN İÇİN FLAŞ KARAR

29 Ocak 2015

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Mart ayında açılması planlanan Ordu-Giresun Havalimanı Projesi için 50 milyon liralık ek ödenek talimatı verdiğini bildirdi.

Turizm Haberleri

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

18 Nisan 2014

Anadolu Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent 25 Nisan gecesi WOW İstanbul Hotels&Convention Center işletmesindeki Choppers Point Istanbul’da düzenlenen Rock ve Barbekü Gecesi’nde hayranları ile buluşuyor.