KÖŞE YAZARLARI

Sefa İNAN sefainan@gmail.com
THY YÖNETİM KURULUNDAN KİM AYRILACAK? A380-B747 SAVAŞI VE BİLİNMESİ GEREKEN KURALLAR

Sevgili okurlarım: Her hafta gündemdeki can alıcı konuları değerlendirip sizlere yorumlamaya çalışıyorum. Bu arada havacılık yüksekokullarının bir çoğunda da seminerler veriyorum ve A’dan Z’ye bol, bol soru alıp, bilgim çerçevesinde yanıtlamaya çalışıyorum. Seminerleri takip eden gençlerimiz kaynak sıkıntısı çektiklerini söyleyerek yazılarımda onların da yararlanabilecekleri konulara değinmemi istiyorlar.

Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
BİR TUVALET 106 EURO OLURSA KİM GELİR?

Türkiye'de havacılık denilince maalesef akla sadece havayolu taşımacılığı geliyor. Havayolu dışında yer alan genel havacılık, sportif havacılık ve diğer amatör havacılık dalları, havayolu taşımacılığı kadar ticari getiri sağlamadığı için her zaman ikinci planda görülüyor.

Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
DAVACININ APTALI DERDİNİ MÜBAŞİRE ANLATIRMIŞ HESABI BİR YAZI

İş yoksa veya olanın maddi ve manevi şartları, yaşamın standart çizgide sürdürülebilmesini desteklemiyorsa her şey daha kötüleşiyor. Sıkıntılarımız katlanıyor, çoğalıyor. Yabancılaşıyor ve sevgisizleşiyoruz. Dostluklardan kopuyor hatta bazen insanlıktan uzaklaşıyoruz Farklı düşüncelere saygı göstermiyor, tahammülsüz ve gergin oluyoruz. Bu arada “ samanlık da seyran olmuyor”. Eğer orada da huzur bozulursa içimizdeki gecelerin karanlığı artık 24 saat sürecek demektir.

Oya TORUM torumoya@hotmail.com
Havacılık Oskar’larından Ödüllere

İngiltere’de Birleşik Krallık kökenli bir danışmanlık ve marka konumlandırma firması olan Skytrax 1999’dan bu yana havacılıkla ilgili müşteri memnuniyeti araştırmaları yapmaktadır. Uluslararası uçuşlara açık en iyi havalimanları ve en iyi havayollarını belirli kriterlere göreanket aracılığı ile yolculara seçtirmektedir.

Lale KAPLAN lalekaplan@airporthaber.com
UÇAĞA BİNEN YOLCUNUN UÇMAKTAN VAZGEÇMESİ

Bugünlerde yazılarımın rotasını günlük olaylar belirliyor geçen gün airport haberde kaptanın yorgun ucuş ekibi ile yolcuların uçup uçmayacaklarını sorması bana bu hafta yolcunun uçmak istememesi halinde ne yapılır daha doğrusu ne yapılmalı konusunda yazı yazmak fikrini verdi.

Servet BAŞOL servetbasol@airporthaber.com
Devletin Hava Trafik Sistemine bakışı;

“ATM’deki sıkıntıyı aslında kimse tam görmüyor: Bundan 20-30 yıl önce ATM’den ciddi şikayet var mıydı? Yoktu! Uçuş ücretleri çok pahalıydı. Çünkü uçak pahalı, teknoloji pahalı, uçaklar konforlu, geniş koltuklar, limitsiz bagaj, limitsiz içki, yediğin önünde, yemediğin çöpte, hiçbir tasa duymadan gidiyordun!

Erdal GÜLMEZ erdalgulmez@airporthaber.com
UÇAK KAZALARI VE HUKUKİ SORUMLULUK

Uçak kazası sonrası havacılık sektörü genellikle işin teknik yönünü tartışır; kazanın kök nedeninin Pilotaj mı ? Uçak Bakım mı ? yoksa başka bir sebebi mi olduğu konuşulur. Uçak kazası sonunda en hafifi maddi tazminattan başlayan ve hapis cezalarına kadar uzanan bir takım hukuki sorumluluklar söz konusudur.

Turizm Haberleri

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

CHOPPERS POINT ISTANBUL'DA ROCK VE BARBEKÜ GECESİ

18 Nisan 2014

Anadolu Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent 25 Nisan gecesi WOW İstanbul Hotels&Convention Center işletmesindeki Choppers Point Istanbul’da düzenlenen Rock ve Barbekü Gecesi’nde hayranları ile buluşuyor.